Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie noworoczne w Ciosmach

Dodał: red Data: 2022-01-22 20:01:31 (czytane: 963)

6 stycznia 2022 r. w święto Objawienia Pańskiego odbyło się spotkanie noworoczne w remizie OSP w Ciosmach w ramach projektu „Bądźmy solidarni!” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dąb”. Duet obywatelski wspólnie z wolontariuszami zorganizował uroczystość noworoczną z wielką pompą.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Głównym celem tego spotkania była integracja mieszkańców, kultywowanie pięknych tradycji noworocznych, a także okazją, by  nawiązać dobre relacje pomiędzy mieszkańcami oraz zaszczepienie pozytywnych wartości życzliwości i szacunku  do drugiego człowieka w tych trudnych czasach pandemii jak też okazja do ciekawego spędzenia wolnego czasu. Mieszkańcy Ciosmów chętnie przychodzą na takie spotkania by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z Nowym Rokiem.

Nowy rok to wielka tajemnica. W tym roku spotkanie noworoczne jest szczególne. Pomimo pandemii ludzie oczekują i potrzebują spotkań, wzajemnych relacji, rozmów, serdeczności. Tradycją Stowarzyszenia „Dąb” w Ciosmach są spotkania świąteczne. W tym roku w Ciosmach  ponad 100 osób wzięło udział w spotkaniu noworocznym. Było wspólne kolędowanie, życzenia, łamanie się opłatkiem, a że karnawał w najlepsze trwa, nie zabrakło tego wieczoru również zabawy tanecznej.

spotkanie_noworoczne_1.JPG

Helena Szado - Oleksak Prezes Stowarzyszenia powitała przybyłych gości, wśród nich: wójta Gminy Biłgoraj  Pana Wiesława Różyńskiego z małżonką, dyrektora GOK w Biłgoraju Panią Celinę Skromak, dyrektora Centrum Kultury Sportu  i Rekreacji w Radecznicy Panią Edytę Misiarz oraz Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Mokrelipie” Andrzeja Kondrata wraz członkami Zarządu Stowarzyszenia  oraz  zespołem „Andrzejkowe Nutki”, zespół KGW z Dąbrowicy wraz z Panią Anną Przekaza prowadzącą zespół muzycznie, dyrektora Szkoły Podstawowej w Bukowej Zamiejscowy Oddział w Ciosmach Małgorzatę Kanar wraz z nauczycielami, Prezesa Fundacji Bliżej Pasji Monikę  Dominik, mieszkańców Ciosmów na czele z radnym Markiem Małkiem.

Również tegoroczna oprawa była szczególna. Jasełka w wykonaniu seniorów z zespołu "Inspiracje" Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Biłgoraja pod kierunkiem Danuty Idzik oraz opieką artystyczną Alicji Jachiewicz-Schmidt. Aktorzy przedstawili widowisko  zapowiadające narodzenie Jezusa Chrystusa oraz pokłon pasterzy, przybycie mędrców ze Wschodu. Oprócz Maryi, Józefa i Jezusa, byli  trzej królowie, anioły, diabełki, pastuszkowie i Herod, który w wędrówce świętej rodziny do Betlejem odegrał istotną rolę. Nieodłączną częścią jasełek były kolędy i pastorałki śpiewane zarówno przez aktorów, jak i wszystkich uczestników spotkania. Ważną rolę w jasełkach odgrywają także odpowiednie stroje i rekwizyty, które zostały przygotowane przez seniorów. Gratulujemy inwencji twórczej i kreatywności.

ciosmy.jpg

Do zgromadzonych popłynęły słowa życzeń od wójta Gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego oraz Prezesa Andrzeja Konrada a także Heleny Szado-Oleksak Prezesa Stowarzyszenia „Dąb”w Ciosmach. Życzyli wszystkim szczęśliwego nowego roku, samych pomyślnych dni, wzajemnego zrozumienia i szacunku oraz aby wszyscy szczęśliwie doczekali przyszłorocznego spotkania.

Następnie uczestnicy wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Andrzejkowe Nutki” z Mokregolipia oraz zespołu KGW z Dąbrowicy. Panie pięknie śpiewają, zdobywając nagrody na prestiżowych konkursach i festiwalach, tworzą też niepowtarzalną atmosferę  świąteczną dostarczając wiele emocji i radości. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Andrzeja Kondrata -  prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Mokrelipie”. Od tego czasu rozsławia i promuje Gminę Radecznicę. Gratulujemy wspaniałych talentów i zapraszamy ponownie do Ciosmów.

spotkanie_noworoczne.JPG

Nie zapomniano o tradycji wspólnego kolędowania. Cała sala zaśpiewała Maleńkiemu najpiękniejsze polskie kolędy. Na stołach tego wieczoru gościły tradycyjne, wigilijne smakowitości przygotowane przez uczestników projektu, w tym odpowiedzialny duet oraz wolontariuszy z Ciosmów. Tradycją naszej lokalnej wigilii jest kapusta z grochem i olejem lnianym, śledzik, ryba oraz barszczyk i na deser ciasto koniecznie z makiem oraz pierniczki.

Spotkania świąteczne - noworoczne odbywają się w Ciosmach od wielu  lat. Każdy z uczestników imprezy  mógł tu znaleźć zarówno „coś dla ciała, jak i ducha”. Dla mieszkańców  są znakomitą okazją, aby spotkać się z sąsiadami, wspólnie kolędować, podzielić się dobrym słowem i wesoło spędzić wolny czas. Goście jak co roku dopisali, a cudowna rodzinna atmosfera świąt wszystkim się udzieliła. Z pewnością  wrócą tu za rok. Projekt ”Bądźmy solidarni!” jest dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich                                              

NOWEFIO na lata 2021 - 2030 przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

/Teresa Kowal/

Tagi: spotkanie noworoncze   ciosmy   gmina biłgoraj   stowarzyszenie dąb ciosmy

Zobacz także

Józefów. Kolejne place zabaw

Dodane: 2022-05-28 12:16 - Komentarze  (0)  czytane (166)

TAGI: gmina józefów, inwestycje gminne, place zabaw, infrastruktura dla dzieciKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.170.82.159

Stefan (2022-01-23 09:46:11)

Jako Członek Zespołu Teatralnego "Inspiracje " z U T W byłem na tym spotkaniu. Przedstawienie Jasełek o tematyce Bożonarodzeniowej to zadanie z jakim Zespół Teatralny udał się na spotkanie w Ciosmach . Miła i radosna atmosfera podczas spotkania świadczy o tym , że tematyka Świątecznych obrzędów ludzi brata i jednoczy. Takie Spotkanie to obraz polskich zwyczajów Świątecznych i polskiej gościnności.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert Marcina Stycznia "Ta droga"

Rzepka Juliana Tuwima wg. rodziców z Goraja

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk na jubileuszu 80-lecia Biłgorajczyka

Przewodniczący Rady Powiatu uhonorowany Medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości

Zajęcia kondycyjne dla żołnierzy WP i US Army

Promesy na 130 tys. zł na naszych jednostek OSP

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Czas łaski

Wraz z przyjściem Jezusa na świat rozpoczął się czas łaski. Podczas gdy w Starym Przymierzu Prawo Boże, Tora, odegrało decydującą...