Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie Miłośników Zabytków połączone ze zbiórką pieniędzy dla chorego Michałka Telekało (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2014-08-31 22:09:01 (czytane: 6576)

W dniu 31 sierpnia (niedziela) 2014 r. w Biłgoraju na Placu Wolności przed ratuszem, od godzin południowych do godzin wieczornych, trwało „Spotkanie Miłośników Zabytków” adresowane nie tylko do pasjonatów miłośników starych pojazdów ale do szerokiego kręgu publiczności – mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajGłównym organizatorem tej plenerowej imprezy motoryzacyjnej byli członkowie Biłgorajskiej Grupy Miłośników Zabytków „OLDTIMER”, którą reprezentowali: Wiesław Wojtyła i Maciej Hysa - członek Automobilklubu, będący głównymi pomysłodawcami akcji i którzy włożyli najwięcej wysiłku aby to przedsięwzięcie doszło do skutku. Do pomocy poza rodzinami, włączyli się koledzy, znajomi, którzy nagłośnili swój pomysł  spotkania w gronie miłośników starej motoryzacji i dzięki wsparciu biłgorajskich firm jak: BRW, POLSKONE, AMBRA i osób fizycznych, mogli zorganizować loterię i przeprowadzić licytację, której dochód był w całości poświęcony na kosztowną operację małego Michałka.


Do akcji przyłączyły się także inne organizacje i stowarzyszenia z Biłgoraja: Fundacja Pomocy Dzieciom KRZYK, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „WIR” z Biłgoraja, Komenda Powiatowa Policji i Automobilklub Biłgorajski. Głównymi punktami imprezy była więc prezentacja starych motocykli i samochodów oraz pojazdów o ciekawej konstrukcji, takich jak np. motocykle trójkołowe, które swym wyglądem i wielkością dziwiły oglądających. W sumie na placu podczas zlotu zjechało ponad 50 pojazdów różnej marki i epoki, których większość lśniła w pełnym słońcu. Choć na imprezie były celowo prezentowane pojazdy, które nie były jeszcze odrestaurowane. Po oficjalnym powitaniu uczestników zlotu, odbyła się prezentacja pojazdów, a po paru kwadransach odbyła się parada „oldtimerów” ulicami miasta, która miała za zadanie pokazać pojazdy i zaprosić mieszkańców na imprezę przed ratuszem.

Podczas trwania imprezy trwała loteria fantowa, prowadzona przez przedstawicieli Fundacji „KRZYK”, były zabawy i konkury dla dzieci  i młodzieży a punktem kulminacyjnym była aukcja wielu cennych gadżetów, które mogli licytować wszyscy chętni. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „WIR” z Biłgoraja pod kierunkiem dowódcy Andrzeja Sokala, zrekonstruowała wygląd „obozowiska partyzanckiego”. Członkowie grupy zademonstrowali umundurowanie i uzbrojenie, przybliżyli oglądającym historię związaną z działaniami oddziałów partyzanckich z czasów ostatniej wojny.

zlot_zabytkow_bilgoraj_2014.JPG

Polski Związek Motorowy był reprezentowany przez Zbigniewa Woźnego - członka ZG PZM i prezesa Automobilklubu Biłgorajskiego, Waldemara Czerniaka - prezesa Zarządu Okręgowego w Lublinie, który w asyście asp. Mileny Wardach - rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju i Zenona Łoja - członka zarządu Automobilklubu Biłgorajskiego - prowadzili wspólnie „akcję” informacyjną związaną z bezpieczeństwem na drodze i obowiązkiem noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym od dnia 31 sierpnia br. Udział w tej imprezie całych rodzin z dziećmi w różnym wielu, był doskonałą okazją do tego aby poprzez pytania i konkursy kierowane do dzieci i dorosłych, podnosić wiedzę z przepisów na drodze. Oczywiście dzieci były nagradzane gadżetami odblaskowymi, przyborami szkolnymi, książeczkami do kolorowania itp.

Reklama.

Na zakończenie imprezy, organizatorzy wyróżnili niektórych uczestników zlotu okazałymi pucharami. Między innymi w kategorii „motocykle” taki puchar otrzymał znany w biłgorajskim środowisku „restaurator motocykli” Stefan Brzeziński, który może pochwalić się sporą liczbą pięknie odrestaurowanych maszyn, których kilka pokazał na zlocie (BMW R-35 z 1953 r., WFM M06 z 1963 r., BMW R80 RT z 1979 r.) Drugi puchar w kategorii „samochody” trafił do rąk Tomasza Trojana z Jarosławia, który przyjechał  przepięknie odbudowanym Volkswagen T2 z 1976 r. tzw.”ogórkiem”, który naturalnie wzbudzał duże uznanie widzów. Motocykliści z klubu Moto-Kat Team - Konrad Gawron z Widniówki i Norbert Szczepanik z Krasnegostawu, także znaleźli się w gronie wyróżnionych.  Organizatorzy imprezy nie mogli wszystkich nagrodzić. Krzysztof Mazurek z Józefowa - właściciel motocykla trójkołowego - potężnej trajki „Scorpion”, jako pojazd „taxi” przewoził wszystkich chętnych wrażeń „zarabiając” na szczytny cel podczas imprezy. Spotkanie miłośników zabytków „wypaliło”, dopisała pogoda, w jego programie udało połączyć się wiele tematów.

I trzeba bardzo wyraźnie podkreślić, że można było zobaczyć bardzo wiele pięknie prezentujących się motocykli i samochodów.! Niektóre z tych pojazdów były już oglądane na co rocznych, biłgorajskich zlotach pojazdów zabytkowych i historycznych, otrzymywały wyróżnienia za swoje „klasyczne piękno”. Wszystkim osobom - posiadaczom tych perełek motoryzacji, którzy wzięli udział w imprezie należą się wielkie podziękowania za przyłączenie się do akcji zbiórki pieniędzy dla chorego Michałka. Nazwiska uczestników zlotu zostaną podane na stronie Automobilklubu Biłgorajskiego.

/Z. Łój Automobilklub/

Zdjęć w galerii: 102

Tagi: spotkanie miłośników zabytków   automobilklub biłgorajski   grupa miłośników zabytków oldtimer   biłgoraj

Zobacz także

Dużo lewicowej ideologii na tablicach historycznych Biłgoraja!

Dodane: 2020-04-02 10:04 - Komentarze  (9)  czytane (820)

TAGI: akademia myśli chrześcijańskiej, najważniejsze wydarzenia z historii bilgoraja, rewitalizacja placu wolności, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.182.81

-Silk (2014-09-02 10:43:36)

Bardzo, ale to bardzo dziękuję za wyczerpujący "wykład". Moje komentarze, jak większość zauważyła, są w tonie ironiczno-sarkastycznym. Znaczenie obu słów można znaleźć w Wikipedii (to taka encyklopedia internetowa). W której co prawda, aż roi się od błędów, ale co niektórym to wystarcza.
Pozdro :)

-do "analizatora" Silka (2014-09-01 12:23:48)

Dobrze, Silk że słowo pojazdy ("zabytki"), które zauważyłeś że jeżdżą po ulicach na normalnych tablicach wziąłeś w cudzysłów -bo zabytkami formalnie nie są ! Co najwyżej wszystkie takie ponad 25 -letnie pojazdy, będą tzw. pojazdami historycznymi !!!
Gdy dostaną żółte tablice -wówczas staną się "pojazdami zabytkowymi" -które siłą rzeczy muszą być "cenniejsze" od tych pierwszych. Proste?
Wystarczy pomyśleć lud doczytać w internecie.(k-z)

-Silk (2014-09-01 11:09:06)

Eee tam, niektóre "zabytki" nadal jeżdżą po ulicach i to na białych tablicach.
Ale mi się rymło hje, hje, hje :)

- (2014-09-01 10:59:01)

Super impreza ! Zbiórka pieniędzy na szczytny cel. A co najważniejsze to że w 100% a polityczna !

-Dgdjdb (2014-09-01 01:06:34)

Haha.
Na jednym zdjęciu ocenzurowaliście rejestrację zielonego VW z Jarosławia, a na innym rejestracja jest widoczna.

-Stara fura (2014-08-31 22:53:33)

Fajne streszczenie super imprezy

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

Konkursy

Polecamy

Pomoc dla Ekwadoru. Siostra z Biłgoraja prosi o wsparcie (VIDEO)

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II angażuje...

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Odpowiednie pisma wpłynęły już do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju,...

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia