Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie informacyjne dotyczące programu Czyste Powietrze

Dodał: red Data: 2021-11-25 07:51:04 (czytane: 1670)

We wtorek, 23 listopada br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Biłgoraj odbyło się spotkanie konsultacyjne w ramach programu „Czyste Powietrze”. Zgromadzonych powitał wójt gminy Biłgoraj. O programie opowiadały Magdalena Kędra i Elżbieta Kasperska z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Zainteresowani dowiedzieli się, gdzie można składać wnioski do programu i na jakie konkretne zadania można uzyskać dofinansowanie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Jako Samorząd staramy się, by nasze środowisko i powietrze było czyste. Są to dla nas bardzo istotne tematy. Mamy na terenie Gminy Biłgoraj blisko 2300. paneli słonecznych i kotłów na biomasę. Coraz więcej jest instalacji fotowoltaicznych. To kropla w morzu potrzeb. Dlatego tym bardziej skorzystajmy z wiedzy osób, które goszczą dzisiaj z nami - powiedział wójt Wiesław Różyński.

czyste_powietrze.jpg

Mieszkańcom przypominamy, że na terenie Urzędu Gminy w Biłgoraju funkcjonuje punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste Powietrze". Mówiła o tym Prezes Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora Grażyna Skrzydłowska - Chciałabym, aby obecni tutaj sołtysi i pozostałe osoby dowiedziały się, że w naszych strukturach pracuje Bartłomiej Gregoczyk, który bezpłatnie pomaga mieszkańcom Gminy Biłgoraj w przygotowaniu wniosków. Im więcej osób skorzysta z tej formy, tym większa jest szansa na lepszą jakość powietrza.

Reklama.

Wszelkie dodatkowe informacje mieszkańcy mogą uzyskać od poniedziałku do piątku pod numerem 84 688 28 84 w godzinach 7:15 - 15:15.

Tagi: spotkanie informacyjne   program czyste powietrze   gmina biłgoraj   wnioski

Zobacz także

Zimowe obowiązki właścicieli i zarządców nieruchomości

Dodane: 2022-01-23 10:23 - Komentarze  (5)  czytane (390)

TAGI: zimowe obowiązki włąściciela nieruchomości, zima, odnieżanie chodników, usuwanie śnieguKomentarze (12)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.117.125

LGBT (2021-11-28 19:40:34)

A ja ciągnę kabel na Smólecko Małe po tani prąd.

(2021-11-26 16:51:43)

Voltaire miał powiedzieć: "jeśli chcesz wiedzieć, kto tobą rządzi, sprawdź kogo nie możesz krytykować".


Poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski powiedział w mediach, że "że medyczny doradca premiera, prof. Andrzej Horban, groził mu nożem".

Otóż Andrzej Horban powiedział o "nożu otwierającym się w kieszeni" na myśl o osobach nieszczepionych.
Kowalski chciał zastosować prawniczy podstęp i powiedział, że Horban groził mu nożem.

Gdyby rządzący zdecydowali się na odwrót od pseudopandemii - to oświadczenie Kowalskiego byłoby przedmiotem oskarżenia wobec Horbana.
Ale Rząd PiS twardo stroi na straży kowida.
Nasłali więc na Kowalskiego językoznawców, którzy starali się ośmieszyć Kowalskiego - jakoby nie znał "słownika" polskiego.

Zacytuję tu niejaką Agatę Hącia :

"Tu rada jest prosta:
nie można zawsze traktować dosłownie tego, co się słyszy i czyta.
Obok zwykłych wyrazów w języku są także frazeologizmy.
To utrwalone zwroty, składające się z kilku wyrazów, które mają tzw. znaczenie globalne.
Chodzi o to, że znaczenie frazeologizmu nie jest sumą znaczeń wyrazów, z których się on składa.

Gdy mówimy, że ktoś komuś wierci dziurę w brzuchu o coś, to przecież nie opisujemy sytuacji dosłownej i dość makabrycznej.
Frazeologizmy często mają charakter przenośny.
Bywają obrazowe, na tym polega ich siła, ale nie można ich traktować dosłownie, to grozi nawet kompromitacją."


Horban nie stanął więc przed Prokuratorem, ale Kowalskiego atakuje cały medialny światek.

Jednak w wypadku Olszańskiego vel Jabłonowskiego zastosowano inną taktykę prokuratorską.
By przypochlebić się syjonistom - aresztowali go wraz z Osadowskim i Rybakiem trzy miesiące.

W tym wypadku "nie istnieją" "frazeologizmy", bo prawdziwi zarządcy Polski potrzebują "antysemityzmu", - niczym człowiek tlenu!
Prawdziwy - czy urojony "antysemityzm" jest im niezbędny do odwróceniu uwagi od własnych ZBRODNICZYCH działań - jak choćby LUDOBÓJSTWA szczepionkowego i grabieży na niespotykaną w historii skalę!

Gdyby działania Jabłonowskiego miały cechy przestępstwa - to z pewnością żydowskie media usunęłyby zapis mający cechy "przestępstwa antysemityzmu".

Tymczasem relacja z symbolicznego "Spalenia fałszywego Statutu Kaliskiego" jest w najlepsze wyświetlana na YT.


Poza interpretacją ułaskawionego przez Dudę - prawomocnie skazanego - Mariusza Kamińskiego, tylko syjoniści widzą w działaniach Olszańskiego jakieś znamiona przestępstwa i rozkazali swoim polskojęzycznym PACHOŁKOM pokazać kto naprawdę w Polsce rządzi.

Prokuratura nie zażądała usunięcia materiałów mających rzekomo charakter przestępczy.
To najlepszy dowód na to - co się w Polsce wyprawia.
26 listopad 2021
Artur Łoboda

(2021-11-26 16:32:17)

Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech wywołał spore zamieszanie w sieci, szczególnie wśród covidian. Mówi wprost, że jego zdaniem obostrzenia dla osób niezaszczepionych to segregacja sanitarna. Najbardziej szokujące były dane o hospitalizacji osób zaszczepionych i niezaszczepionych. Miejski szpital potwierdził, że to prawdziwe liczby.
Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich, w wywiadzie dla Mediów Narodowych mówił, że „wiele osób jest zahipnotyzowanych. Obraz, w który są wpatrzeni, zahipnotyzował ich. Naszym i moim celem jest przede wszystkim obudzenie tych zahipnotyzowanych z tej hipnozy i powiedzieć im: „Obudźcie się!”

– Popatrzcie, co się dzieje w Australii, Austrii, Belgii, w Holandii. Tam populacja jest wyszczepiona na poziomie powyżej 70 procent. Mimo tego wprowadzone są tak lockdowny, zaszczepieni chorują ciężko, trafiają na OIOM, umierają – dodawał.

ReklamaPotem zaprezentował przykład Siemianowic Śląskich.

– Pięciu pacjentów na OIOM w ciężkim stanie, czterech zaszczepionych, jeden niezaszczepiony. (…) To jest ten moment, kiedy powinniśmy wyłączyć telewizor, a włączyć myślenie – powiedział Piech.

(2021-11-26 16:27:14)

i to jest właściwa odpowiedź. Testy PCR nie służą do diagnozowania srowida i są wykorzystywane do manipulowania ilością zakażeń. Na wynikach tzw. testów nie podają ilu cykli użyto by ukazać wynik!!!. Preparaty (tzw. szczepionki) nie chronią przed srowidem, maski na twarzach nie chronią przed jakimkolwiek wirusem.Lokdołny nie zatrzymują srowida tylko pogrążają narody w depresji i ubóstwie. Nie słucha się niezależnych lekarzy, Na jakim świecie żyjemy? Pokażmy demonom gdzie ich miejsce.Test PCR wykrywa ok 400 różnych pokrewnych wirusów i wrzuca je do wora z napisem Covid.
Z drugiej strony są setki substancji biologicznych (np enzymy papai), ktore też dają pozytywny wynik.
Jedyny prawidłowy obraz Cocid to objawy kliniczne (obustronne ostre zapalenie płuc, nerek, itp) – a to ma raptem 0,1% (jeden na tysiąc) pomiędzy testowanymi pozytywami.

(2021-11-26 16:24:11)

W związku z obecną sytuacją pandemiczną rząd zapowiedział przyspieszenie konferencji prasowej, na której mają być zakomunikowane nowe decyzje w sprawie obostrzeń.

Pierwotnie konferencja miała się odbyć 3 grudnia, jednak premier Mark Rutte nowe decyzje o obostrzenia, restrykcjach, nakazach i zakazach ogłosi tydzień wcześniej.

„Łagodny” lockdown i segregacja w Holandii nic nie dały
Sytuacja epidemiczna pogarsza się pomimo wprowadzeniu w Holandii segregacji sanitarnej oraz częściowego lockdownu. Blokada zaczęła obowiązywać dwa tygodnie temu, a zgodnie z przewidywaniami i zapowiedziami covidowych ekspertów, właśnie po takim czasie należy spodziewać się pierwszych efektów. Nic takiego nie nastąpiło.

W ramach lockdownu w Holandii restauracje i gastronomia mogą funkcjonować jedynie w godzinach 6-20, sklepy muszą być zamknięte najpóźniej o 18 (nie dotyczy spożywczych oraz aptek), a imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

W wielu firmach zaordynowano powrót pracy zdalnej, a wśród oficjalnych rządowych rekomendacji znalazło się m.in. nieprzyjmowanie więcej niż czterech gości w domach.

Ponadto w Holandii przeciwko COVID-19 zaszczepiono ok. 85 proc. dorosłej populacji społeczeństwa, a 77 proc. ogólnie, biorąc pod uwagę także nieletnich. Obowiązuje także segregacja sanitarna, czyli do niektórych usług dostęp mają tylko zaszczepieni.

Wszystko to na nic, bo wirus z politycznych działań po prostu się śmieje i hula sobie w najlepsze. Otrzymujemy kolejny namacalny dowód, że restrykcje, obostrzenia, nakazy i zakazy oraz segregacja sanitarna mają minimalny (albo nawet żaden) wpływ na kontrolę wirusa.

(2021-11-26 16:10:13)

Zaszczepiłes sie wiec jestes szczesliwy ciesz sie z zycia Nikt Cie nie zarazi grypa

(2021-11-26 04:36:28)

Antyszczepionkowiec skończy dramatycznie,jak już niejeden tego typu oszołom.

Observer (2021-11-25 22:34:25)

Dzwoniłem dzisiaj kilka razy. I nic. Jak ktos jest na urlopie albo na zwolnieniu to iteresant poeinien słyszec w słuchawce

do Tadzika (2021-11-25 21:33:23)

Przestań już z tą propagandą antyszczepionkową

(2021-11-25 18:49:39)

Co wyróżnia operację covid-19 spośród innych, już realizowanych etapów, trwającego od lat – przewrotu cywilizacyjnego? Wyróżnia ją wielka “innowacyjność” i kompleksowość! Ruch aborcyjny, genderowy, równościowy, ekologizm, transhumanizm – wszystkie mające na celu depopulację świata! – fizycznie atakują różne grupy docelowe (choć ideologiczny jad sączą powszechnie). A “pandemia” – chwyta w swe macki każdego człowieka i na cywilizowanym Zachodzie, i w dalekiej Australii, czy Afryce, skutecznie opanowała też obie Ameryki i daleki Wschód.Ks. Stefan Wyszyński już w 1938 roku napisał, że każdą rewolucję, która jest zawsze “zorganizowanym barbarzyństwem”, poprzedza “długotrwała praca rozkładowa”. Do wszystkich, których cieszą prymitywne, świętokradcze i bluźniercze ataki na Kościół (uwaga: nie chodzi o rzetelną krytykę wad duchowieństwa, czy osądzanie popełnionych przez księży przestępstw), pamiętajcie o ostrzeżeniu – po “pracy rozkładowej” nadchodzi – “zorganizowane barbarzyństwo”, które i was może zmieść!

Operacja covid-19 nie tylko kompleksowo demoluje gospodarkę, rozbija więzi rodzinne i społeczne, tworzy nowe podziały międzyludzkie, rujnuje zdrowie fizyczne i psychiczne, ale także za pełną aprobatą wielu hierarchów, na długo odcięła wiernych od Sakramentów. A rządy państw swoje wszelkie bezprawne działania tłumaczą – “sytuacją nadzwyczajną”.

Czy to jest przesądzone, że wybuch tej niszczycielskiej pandemicznej bomby, rażącej wszystko dookoła, “przykryje” wszelkie nadużycia prawa, polityczne klęski oraz finansowe i gospodarcze oszustwa, które w realizowanym już “nowym ładzie”, zostaną po prostu wliczone w koszty walki z pandemią?

Miejmy nadzieję, że – NIE!

Już została powołana Poselska Komisja Śledcza NORYMBERGA 2.0.

Posiedzenia Komisji odbywać się będą w formule Zespołu parlamentarnego ds. naruszeń i nadużyć prawa w związku z covid-19.

(2021-11-25 18:37:18)

80 % pacjentów w stanie ciężkim to zaszczepieni – Świnoujście
Posted by Marucha w dniu 2021-11-25 (Czwartek)

80 % pacjentów w stanie ciężkim to zaszczepieni – Jak wygląda sytuacja w Świnoujściu?
Sanepid odmawia podania danych ile osób zakażonych jest osobami niezaszczepionymi, a ile z nich przyjęło szczepionkę na covid

W Niemczech przy wszczepieniu 70% mamy drastyczny wzrost zakażeń.
Jak podaje były komisarz FDA: zakażenia Covid wśród zaszczepionych częstsze niż się wydaje – przy takich informacjach nie można przejść obojętnie i zapytać: Przed czym chroni sczepienie – bo wiemy że zaszczepieni zakażają się – chorują i umierają !!

słabo (2021-11-25 09:23:20)

Coś kiepsko tylko czworo na spotkaniu, kiepski wójt i takie tez spotkanie,

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Czas łaski

Wraz z przyjściem Jezusa na świat rozpoczął się czas łaski. Podczas...

Ruszyło sztuczne lodowisko

Od środy (19 stycznia br.) od godziny 15.00 rozpoczął się nowy...

Nowe wozy dla OSP. Wśród jednostek, które jej otrzymają są te z naszego powiatu

Jak informuje polski serwis pożarniczy "Remiza", wiceminister...

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Mniej urodzeń, więcej zgonów, więcej małżeństw, w tym tych konkordatowych...

Koncert kolęd w wykonaniu Oli i Ali Tracz (FOTO, VIDEO)

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu...

SM Łada składa petycje do Urzędu Regulacji Energetyki Cieplnej. Chodzi o podwyżki

Do prezesa Urzędu Energetyki Cieplnej, Rafała Gawina, petycje...

Ogłoszenia