Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim (AUDIO)

Dodał: red Data: 2016-12-01 09:26:00 (czytane: 1351)

Marcin Wroński to polski pisarz i redaktor, autor kryminałów retro o komisarzu Zydze Maciejewskim. Jako pisarz związany jest z Lublinem. We środę 30 listopada br. gościł w Biłgoraju. Na spotkanie autorskie z pisarzem przybyło kilkadziesiąt osób.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSpotkanie zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju, zebranych powitała dyrektor biblioteki Maria Szeliga, która przytoczyła również krótką informację biograficzną pisarza, zaś spotkanie poprowadziła moderator Dyskusyjnego Klubu Książki - Dorota Maksymiuk.

marcin_wronski.JPG


Wroński to jeden z najbardziej utytułowanych polskich autorów kryminałów, zdobywca m. in. Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Kryminalnej Piły. Należy do ścisłej czołówki autorów kryminałów. -Od prawie dziesięciu lat piszę cykl kryminałów retro o komisarzu Zygmuncie Maciejewskim, jednakże zanim zacząłem pisać ten gatunek, tworzyłem różne inne m. in. awangardowe powieści, fantastykę, thriller polityczny, a nawet sztuki teatralne i książki dla dzieci. Jednakże kryminały retro przemawiają do mnie najbardziej, gdyż jest to wspaniałe medium do opowiadania w ciekawy sposób o historii - przyznaje autor.

Reklama.

Marcin Wroński dokonuje również krótkiej charakterystyki swojej twórczości: -Nie jestem jedynym pisarzem tworzącym niezłe kryminały retro czyli kryminały historyczne, ale czymś co najbardziej wyróżnia moje książki na tle innych pisarzy, jest to, że bardzo staram się, aby każda z nich była inna, stąd też mam przyjemność później bardzo zróżnicowanych głosów czytelników, gdyż przez to , że każda jest inna, to do różnych czytelników trafiają.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 14

Tagi: spotkanie autorskie   marcin wroński   miejska i powiatowa biblioteka publiczna w biłgora   biłgoraj

Zobacz także

XI Spotkania Akademickie w Bukowinie (FOTO)

Dodane: 2019-06-18 14:22 - Komentarze  (5)  czytane (563)

TAGI: bukowina, gmina biszcza, spotkania akademickie, stowarzyszenie na rzecz bukowinyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.45.143

analityk (2016-12-01 10:10:24)

to stosowna chwila, by poruszyć sprawy poprawności posługiwania się j. polskim. Wczoraj (30.11) w jednej ze stacji tv pokazano Andrzeja Dudę (prezydent), który jako PIERWSZY OBYWATEL miał powiedzieć... ZA PÓŁTOREJ ROKU ... Jeżeli mówi tak głowa mojego kraju, to widocznie tak TRZA. Ludzie j. polski jest piękny, ale zbyt często zachwaszczany. Litości !

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Studniówka RCEZ (FOTO, VIDEO)

-Studniówka to wyjątkowe wydarzenie dla każdego, stojącego u progu dorosłości młodego człowieka. Za sto dni przystąpicie do egzaminu maturalnego. Bedzie on uwieńczeniem waszego pobytu w szkole, a jednocześnie zakończeniem etapu edukacji, po którym należy podjąć najważniejsze decyzje dotyczące dorosłego życia - mówił do uczniów, dyrektor "Elektryka", Jerzy Buczko. więcej»

Konkursy

Polecamy

Jest mowy Zarząd biłgorajskiego Oddziału ZNP

17 czerwca 2019 roku w siedzibie biłgorajskiego Oddziału ZNP odbyło...

Ludowa muzyka, ginące zawody i puszczanie wianków, czyli Festiwal Sztuki Ludowej "Biłgorajska nuta"

W Dylach k/Biłgoraja odbyła się kolejna edycja Festiwalu Sztuki...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Ogłoszenia