Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie autorskie i promocja książki o naczelnym rabinie Polski

Dodał: red Data: 2017-09-27 19:10:05 (czytane: 1737)

W dniu 27 września, w Biłgorajskim Domu Książki odbyło się spotkanie autorskie z naczelnym rabinem Polski, Michaelem Schudrichem. Na spotkaniu powitała wszystkich kierownik Domu Książki, Barbara Łata, która również wprowadziła w temat spotkania.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSpotkanie było także okazją do promocji nowej książki, będącej zapisem rozmowy Ireny Wiszniewskiej z rabinem Schudrichem, zatytułowanej „Nie ma rzeczy niemożliwych”. Autorka książki, Irena Wiszniewska podczas spotkania podkreślała, iż to, co jest zawarte w książce, to tylko mała cząstka życia rabina Schudricha: -Spotykamy się dzisiaj, aby poznać bliżej postać naczelnego rabina Polski, który zaszczycił nas swoją obecnością. Często spotykam się z pytaniem, dlaczego książka nosi właśnie taki tytuł. Otóż podczas sześciomiesięcznych rozmów z rabinem zdałam sobie sprawę, iż pewne sformułowania i punkt widzenia na świat jest dla niego charakterystyczny, gdyż jest on takim człowiekiem, z taką osobowością, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, co w naszym dzisiejszym świecie brzmi naprawdę odważnie.

michael_schudrich__1_.JPG

Rabin Michael Schudrich podczas spotkania opowiadał o historiach ze swojego życia, o rzeczach, które ludzie uznali za niemożliwe, a mimo to on sam nie poddawał się i dążył do celu: „Kiedy przyjeżdżałem do Polski, to wszyscy mówili, po co tam jadę, skoro tam nie ma Żydów. I kiedy człowiek ma takie podejście do życia, że będzie powtarzał, ze coś jest niemożliwe, to faktycznie stanie się to niemożliwe. Ale kiedy staramy się, uznajemy w sobie, że damy radę, to na pewno, przynajmniej w jakimś stopniu uda nam się osiągnąć nasze założenia”. Rabin opowiadał również o swojej rodzinie, a także o swojej działalności w Polsce.

michael_schudrich__2_.JPG

„Autorka rozmawiała z rabinem wiosną i latem 2016 roku. Spotykali się dwa razy w tygodniu w warszawskiej Synagodze Nożyków, w jego niewielkim, zagraconym biurze na drugim piętrze” - czytamy na okładce książki „Nie ma rzeczy niemożliwych”.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: spotkanie autorskie   biłgoraj   michael schudrich   promocja książki o naczelnym raninie polski

Zobacz także

Godne życie na całe życie (FOTO)

Dodane: 2019-03-24 18:41 - Komentarze  (2)  czytane (828)

TAGI: godne życie przez całe życie, stowarzyszenie pomocy dzieciom niepełnosprawnym, biłgoraj, niepełnosprawniKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.243.17.113

hje, hje, hje (2017-09-28 16:27:34)

raczej prowokacja

. (2017-09-28 11:14:09)

i znowu promocja

cp (2017-09-28 05:31:53)

"biłgorajanin"?-a ja myślę,że zakompleksiony,niedouczony, antysemick iburak

biłgorajanin (2017-09-27 22:55:57)

kolejny bohater i nieugięty wojownik lokalnych "cmentarzy"; mąciciel lokalnego porządku

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Godne życie na całe życie (FOTO)

Na ulicach Biłgoraja i na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji...

Rowerowe powitanie wiosny (FOTO)

Rowerowe Roztocze i i Grupa Rowerowa PTTK Biłgoraj zorganizowali...

Granty od Tesco i "Rowerowa Edukacja 2.0"

Dziś w biłgorajskim markecie sieci Tesco, wręczono granty finansowe...

Andrzej Szarlip pełnomocnikiem PiS w Powiecie Biłgorajskim (AUDIO)

Beata Mazurek, Wicemarszałek Sejmu, poseł i pełnomocnik okręgu...

Kongres Mediacji

W Biłgoraju trwa Kongres Mediacji Szkolnych, organizowany pod patronatem...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Ogłoszenia