Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotaknie konsultacyjne w sprawie rewitalizacji Miasta Biłgoraj

Dodał: red Data: 2016-01-04 18:39:03 (czytane: 3167)

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj, 4 stycznia br. odbyły się ostatni etap konsultacji społecznych nad programem rewitalizacji Biłgoraja. To wynik udziału Miasta w Programie "Modelowe Rewitalizacje Miast" organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajW spotkaniu konsultacyjnym uczestniczyło blisko 20 osób, w tym przedstawiciele władz Miasta Biłgoraj. -Frekwencja nie jest bardzo duża, możliwe, że ma na to wpływ pogoda wierzę, jednak, że ci, którzy są żywo zainteresowani są rewitalizacją konkretnego obszaru Biłgoraja. W kwietniu 2015 roku przystąpiliśmy do organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Programu, przeszliśmy I etap proponując pewne rozwiązania, które zostały wysoko ocenione na 250 złożonych wniosków, nasz znalazł się w 57 wybranych do etapu II. W tej chwili przygotowujemy się do niego zbierając opinie mieszkańców Miasta - podkreślał na konsultacjach Burmistrz Janusz Rosłan.

janusz_roslan.JPG


Wstępnie do rewitalizacji zakwalifikowano ścisłe śródmieście Biłgoraja, dolinę Białej Łady (część Osiedla Nadstawna) oraz Park Nowakowskiego (część Osiedla Różanówka). Oczywiście przygotowujący projekt rewiatlizacji nie wykluczają, objęcia rewitalizacją innych części Miasta jeśli taka będzie ich wola. -Przez rewitalizację chcemy "przywrócić do życia" obszary Miasta, które z różnych powodów są zaniedbane. Zbieramy więc diagnozę problemów i oczekiwań mieszkańców. Mamy już kilkanaście ankiet, trwają konsultacje za pomocą mediów elektronicznych. Chcemy by do II etapu złożyć projekt, który wyszedł od mieszkańców, wierzymy, że uda się nam w drugim etapie wejść do ścisłego grona 20 samorządów, które otrzymają 90% dofinansowania na realizacje rewitalizacji - mówiła z kolei Regina Koszel - Cis kierownik referatu PTR UM Biłgoraj.

Reklama.

Program rewitalizacji nie może objąć więcej niż 20% powierzchni miasta i nie więcej niż 30% mieszkańców. Wnioski mogą starać się o dofinansowanie od 100 tys. do 5 mln zł. Podczas poniedziałkowego spotkania rozmawiano m. in. o rewitalizacji centrum Biłgoraja, placu wokół dworca PKS oraz rewitalizacji, która dotnie także ożywienia społeczeństwa - rewitalizację obszarów gdzie występują problemy społeczne. Częściowo więc rewitalizacja Biłgoraja - na różnych etapach - będzie musiała być współfinansowana z budżetu Miasta. Chodzi więc o działania długoterminowe, które rozwiązywały będą konkretne problemy społeczne. Dyskutowano także o kwestii czystości powietrza w Biłgoraju oraz rozszerzeniu alternatywy dla palenisk domowych. Podczas dyskusji rozmawiano także o monitoringu i oświetleniu terenów rewitalizowanych. Część dyskusji dotyczyła także tego jaki charakter ma mieć Biłgoraj.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rwitalizacja miasta biłgoraj   konsultacje społeczne   inwestycje biłgoraj   zmiana oblicza biłgoraja

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.121.230

(2016-01-07 11:46:28)

Ogłaszano wcześniej, zapraszano, jak ktoś miał pomysł to przyszedł, w połowie spotkania całkiem sporo osób przybyło i konstruktywnie dyskutowano o wizji rewitalizacji kmaitsa. Niestety "edyta" widać nie zainteresowana , skoro nie była a teraz brednie wypisuje.

Edyta (2016-01-06 17:06:31)

Nie widzę mieszkańców na spotkaniu. Urzędnicy ? Po co takie szopki?

(2016-01-06 09:49:09)

IWANIEC - to początek końca tego pływaka w samorządach ! Był wszędzie i wystarczy, kinoman jeden. Ludzie dajcie sobie spokój z referendami, zajmijcie się np. sąsiadem, któremu zimno i głodno ! Może przykazania powtórzyć.

Robert (2016-01-05 22:47:30)

Przykład idzie z góry. PO i PSL 8 lat sitwy i układów. I naród zmienił. U nas w Biłgoraju też będą zmiany bo ludzie mają dość tego co się dzieje. Brakuje pracy i nie myśli się o młodych. Emigrują nasze dzieci bo tu praca wiadomo dla kogo.

Grzesiek (2016-01-05 21:47:12)

Miał racje radny Iwaniec mówiąc o naszym koniec w BCK. Trzeba zmian w Biłgoraju i to szybko.

Do: (2016-01-05 15:46:48) (2016-01-05 20:11:34)

Oni wybrali inną formę terapii.
Jeden obraca(ł) panienki w hotelach
a drugi obraca(ł) panienki w jacuzzi na osirze.

Zainteresowana (2016-01-05 20:07:11)

O co chodzi z tym wyjazdem do USA ? Jakie pieniądze? Brak rozliczenia?

Do Stanisława i nie tylko (2016-01-05 17:32:38)

Po pierwsze nie jestem chłopem, a po drugie , trzecie i kolejne nic nie bredzę tylko wyjazd się odbył a rozliczenie jak nie było tak niema. A powinno być tak: rodzice tyle, sponsorzy tyle, radni miejscy i powiatowi tyle, odpisy od podatku tyle, młodzież na miejscu za występy od Polonii tyle. Coś jeszcze w temacie?

(2016-01-05 17:15:42)

Do J56 = oj durnowaty ty,durnowaty- on się wypalił?Ty już dawno się wypaliłeś!Zobacz jak się miasto zmieniło ty wypalony głupku!

(2016-01-05 15:46:48)

do obecny- masz rację, ale na pewno większość wyborców tych, którzy rozsądnie głosowała na burmistrza Rosłana , na pewno mają zaufanie do obecnej władzy, że rewitalizacja przyniesie dobre efekty. Gostek, piszący o referendum wymaga pomocy psychiatrycznej. A ten "Stanisław", "Z" itp. pod różnymi nickami dla niepoznaki, sądząc po tym co wypisuje to już nic mu nie pomoże, przypadek nieuleczalny. Celowo koleżance świnię podkłada. Tych kilku, po chamsku plujących na ludzi zasłużenie szanowanych, siebie też wzajemnie też opluwają, hehehe.

(2016-01-05 14:36:19)

Najpierw jej zapytajcie czy ma takie plany, a potem piszcie głupoty.

do wpisu "do Stanisława i nie tylko" (2016-01-05 13:33:57)

Co ty chłopie bredzisz.
Jak Ci p. Renata Socha nie odpowiada, to mi jest tylko przykro.
Ja stawiam na Nią, i jestem pewny, że ma duże szanse.
Na pewno będzie lepsza od Szeligi i kandydatów PiS Łeckiego i Furlepy.
Co do tego to jestem przekonany.

do Stanisława i nie tylko (2016-01-05 13:30:50)

Co ty chłopie bredzisz.
Jak Ci p. Renata Socha nie odpowiada, to mi jest tylko przykro.
Ja stawiam na Nią, i jestem pewny, że ma duże szanse.
Na pewno będzie lepsza od Szeligi.

Do Stanisława i nie tylko (2016-01-05 13:07:39)

Ja bym proponowała żeby Pani Renata Socha rozliczyła się z rodzicami i sponsorami którzy sfinansowani wyjazd młodzieży do USA

hahaha (2016-01-05 12:06:50)

W tej tzw. partii referendalnej to tylu kandydatów na kandydata, że prędzej się sami pozagryzają niż dojdzie do jakiegoś referendum. Tam każdy tak pragnie władzy, że drugiego w łyżce wody utopi.

Z (2016-01-05 11:24:16)

Ja słyszałem że kandydatem PiS po referendum ma być pan Furlepa. Prawda to?

J56 (2016-01-05 10:36:01)

To, że Pan Burmistrz Rosłan się wypalił to widać po wynikach ostatnich wyborów. A ci co nabierali sił w pokojach hotelowych zaciszy to ich za dużo nie nazbierali. Stać ich tylko na głupie i kłamliwe komentarze.

Stanisław (2016-01-05 09:54:02)

Moim zdaniem Rosłan się już całkowicie wypalił.
Widoczny u niego jest brak werwy, energii i incjatywy w działaniu.
Poważnym kandydatem na Burmistrza winna być p. Renata Socha.
Już doświadczony i energiczny dyrektor MDK.

Wyborca (2016-01-05 09:22:50)

Panie Rosłan. To co pan mówi świadzcy o tym, że utracił pan kontakt z rzeczywistością. Ludzie w Biłgoraju mają dość panskich bredzeń o rewitalizacji. Dlatego ,że za to musi wszystko zapłacić podatnik. Także za pańską podwyżkę poborów , którą przegłosowali pańskie pachołki co dostali się do rady z pańskiego komitetu. Jakie uzasadnienie ma podwyżka poborów o 1000 zł jeśli jest deflacja jak podaje Urząd Statystyczn?. Dla kogoś kto mieszka w bloku i płaci podatek 10 zł na rok to może pan robić tą rewitalizację co rok , nawet swoją małżonkę może pan zrewitalizować. Ale co mają powiedzieć inni- przedsiębiorcy, właściciele działek i budynków jednorodzinnych którym podnosi pan opłaty.Jakie uzasadnienie ma podwyżka abonamentu za wodę i czym ona jest motywowana.? I nie pleć pan dyrdymałów , że Unia ,,daje" bo my do Unii płacimy podatek akcyzowy, cło i podatek VAT. Dać za darmo to może pańska żona. My nawet nie wiemy ile Polska wpłaca do unijnego budżetu mimo telewizyjnego bełkotu o sprawach zupełnie marginalnych . Tej wiadomości , tak ważnej dla obywatela władza sprawowana przez moralnych pigmejów nie podaje. Zatem rewitalizacja jest potrzebna ale biłgorajskiej sitwy trzymającej władzę. Co robi np pański wydział od budownictwa jeśli ilość spraw dotyczących pozwoleń na budowę zmniejszyła się o 100 % Kawę tylko żłopią? Kiedy odprawi pan na emeryturę pracowników , którzy mają wiek emerytalny? Kiedy odeśle pan na zasłużony odpoczynek dyr BCK zasłużonego statystę Schmidta? Ja mam nadzieję że jak znanego Mariana ze starostwa odeślą do Biszczy kury szczać prowadzić przyjdzie kolej na burmistrza.

Po co się kmiotkom internet szerokopasmowy ? (2016-01-05 07:21:34)

Internet to jest miejsce, gdzie przynajmniej chamstwo ma gdzie rozładować napięcie emocjonalne, dowartościować się, pokazać, że podnosi swoje wykształcenie w zakresie technologii informatycznej.
Dlatego trzeba jak najszybciej udostępnić w mieście i gminach darmowy internet szerokopasmowy aby lokalne pisowsko - peeselowsko - lewicowe wieśniaki mogły się wyżywać na wybranych w demokratycznych wyborach przedstawicielach władzy !!!

(2016-01-05 00:55:47)

jednego czego cche to wymiany tego siwego lysego pana

m. (2016-01-04 22:16:19)

Zmiany będą wkrótce. Referendum na wiosnę i rewitalizacja pewna.

(2016-01-04 20:04:25)

Na pewno rejon przy dworcu PKS wymaga pilnych zmian, ciekawe kiedy prywatny właściel tego terenu wreszcie to dokona. Rejon wokół siedziby UM, jaki najbardziej do rewitalizacji, inne wymienione w artykule również słusznie wskazane. Do tego jeszcze zrobić należy porządek z tirami, może nieprzychylny nam dyreklor ZDW wreszcie zmieni nastawienie, a może niebawem go usuną jeśli jest np.z rekomendacji poprzedniej władzy , miejmy nadzieję, że następca będzie dla mieszkańcówe Biłgoraja przychylniejszy. Apel do posłów, żeby też tym problemem się zajęli.Na pewno warto zadbać o zieleń w Biłgoraju, o atrakcyjne ukwiecenie miasta.

teraz to pocałujcie gdzieś (2016-01-04 19:43:37)

przyszli urzędnicy z UM żeby magistratu nikt im nie spartolił
bo jak tu na badziewie przez okno patrzeć

(2016-01-04 18:56:52)

27 tysięcy zameldowanych miało być oczywiście

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie Michała F. byłego dyrektora OSiR w Biłgoraju oraz radnego Rady Powiatu. Był on oskarżony art. 231 par. 2 KK w powiązaniu z art. 12 KK. -Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Biłgoraju i co do zasady wyrok z dniem dzisiejszym jest prawomocny - informuje wiceprezes Sądu Okręgowego w Zamościu, sędzia Tadeusz Bizior. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wielkopostne rekolekcje internetowe - część I (VIDEO)

Dziś publikujemy pierwszą z trzech odsłon wielkopostnych rekolekcji...

Przemysław Czarnek o wyborach prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Poseł na Sejm RP, prawnik i były Wojewoda Lubelski komentuje...

Sejm przyjął tarczę antykryzysową. Czym ona jest i jak ma wpłynąć na gospodarkę wyjaśnia wiceminister finansów Leszek Skiba (VIDEO)

Zaproponowane przez rząd i przyjęte przez Sejm rozwiązania dotyczą...

Wiceminister sprawiedliwości o ograniczeniach w związku ze stanem epidemii (VIDEO)

W Polsce obowiązuje stan epidemii. Jakie ograniczenia on wprowadza,...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia