W BIŁGORAJU POWSTANĄ NOWE OBIEKTY, ALE KIBICE SĄ NIEZADOWOLENI "/>

Strona startowa

Wiadomości - Sport

Sportowe miasteczko

Dodał: AN Data: 2008-01-18 18:37:10 (czytane: 2408)

miasteczko_sportowe4.jpgW BIŁGORAJU POWSTANĄ NOWE OBIEKTY, ALE KIBICE SĄ NIEZADOWOLENI

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolBiłgoraj wzbogaci się o nowe obiekty sportowe – stadion, halę, basen, boiska do gier zespołowych. Decyzja już zapadła, a Urzędowi Miasta spodobał się projekt przygotowany przez kieleckie biuro architektoniczne „Studio A i U”. Inwestycja szacowana jest na ponad 20 milionów złotych.

miasteczko_sportowe5.jpg


To jedna z największych inwestycji w Biłgoraju. Projekt tylko w części realizowany będzie z własnych środków. – Na pewno będziemy się starać o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Budżet miasta jest skromny i na samodzielną realizację takich inwestycji nas na razie nie stać. Tylko nowa hala pochłonie około 14 milionów złotych – informuje Jan Jamiński, kierownik referatu gospodarki komunalnej i inwestycji Urzędu Miejskiego w Biłgoraju.

miasteczko_sportowe6.jpg


Projekt budowy hali i modernizacji stadionu wykonała pracownia architektoniczna „Studio A i U” z Kielc. Prace podzielone zostały na trzy etapy. Pierwszy rozpocznie się już na wiosnę. Miasto przygotowuje właśnie przetarg. Procedura ma się zakończyć do końca lutego. – Liczymy, że prace ruszą bez opóźnień. To jednak zależy od tego, jaką cenę zaproponują wykonawcy. Same prace nie będą łatwe, bo czeka nas wyburzenie obecnej sali sportowej. Pod młotek pójdzie również część obecnej trybuny głównej. Teren ten będzie musiał być dodatkowo zabezpieczony, by nie naruszać bezpieczeństwa podczas spotkań ligowych – dodaje Jamiński.

miasteczko_sportowe7.jpg


Budowa hali ma się zakończyć na przełomie 2009/2010 roku. Obok niej staną nowe parkingi (na 100 miejsc dla samochodów osobowych i kilka stanowisk dla autokarów). Wewnątrz oprócz pełnowymiarowych boisk dla wszystkich gier zespołowych, trybuny stałej na 520 miejsc, znajdzie się również część dla sztangistów. Do swojej dyspozycji otrzymają podest główny i kilka ćwiczebnych. Sportowcy będą tu mogli skorzystać również z pomieszczeń odnowy biologicznej.

W kolejnych latach przewidziano dokończenie głównej trybuny stadionu oraz mniejszej, położonej naprzeciw. Na tej ostatniej architekci przewidzieli dwustronną widownię. Dzięki temu kibice będą mogli obserwować także mecze na boisku ze sztuczną murawą, które powstanie w miejscu dotychczasowej łąki.

Mankamentem nowego projektu jest jednak liczba miejsc siedzących. W sumie ma ich być tylko 1800. – Już teraz na Ładę często przychodzi ponad dwa tysiące kibiców, na ciekawszych meczach, jak np. derby z Hetmanem, może ich być dwukrotnie więcej. Czy na nowym stadionie mecze Łady będą mogli oglądać tylko wybrani? Jeśli nie zmieni się projekt pojemności trybun, to niektóre mecze na pewno tak. Dla porównania, w innych miastach powiatowych województwa (Puławy, Świdnik), gdzie na mecze przychodzi znacznie mniej widzów niż w Biłgoraju, budowane są stadiony o trzy razy większej pojemności – piszą na swojej stronie kibice Łady Biłgoraj.

– Na hali i stadionie nie kończą się nasze inwestycje. Projekt przewiduje utworzenie boisk do siatkówki, koszykówki i kortów tenisowych. Stary betonowy kort zastąpi też basen wraz z brodzikiem. Obok nich powstanie kompleks z szatniami i natryskami, tak by osoby z nich korzystające nie musiały udawać się do hali – kończy Jamiński.

SAD

Źródło: Kurier, Kurier Lubelski, Lublin, prasa, dziennik, gazeta, wydawnictwo, informacje, Lubelszczyzna

Zobacz także

Inspiracje obywatelskie

Dodane: 2021-09-21 16:49 - Komentarze  (0)  czytane (480)

TAGI: gmina frampol, seniorzy, zaangażowanie ma znaczenie, fundacja bliżej pasjiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.95.208

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY (VIDEO)

Przed nami dwa święta podczas których pochylamy nasze głowy nad grobami naszych bliskich zmarłych....