Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sportowe i kulturalne podsumowanie 2013 roku w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2014-03-02 20:55:32 (czytane: 7806)

Burmistrz Biłgoraja na podstawie protokołów Komisji i rady Sportu oraz Kapituły przyznającej wyróżnienia z dziedziny kultury przyznał nagrody i okolicznościowe wyróżnienia dla osób indywidualnych, klubów sportowych i stowarzyszeń oraz zespołów. Pełna lista nagrodzonych i FOTO

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajNa posiedzeniu w dniu 10 lutego 2014 roku Komisja Sportu Rady Miasta Biłgoraj i Rada Sportu przeanalizowała wnioski, które wpłynęły do UM o przyznanie nagród i wyróżnień dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych za 2013 r. Komisja Sportu i Rada Sportu przy ocenie wniosków uwzględniała osiągnięcia sportowe indywidualne i zespołowe w 2013 roku i przedłożyła protokół do Burmistrza Miasta. Burmistrz po zapoznaniu się z opinią przydzielił nagrody finansowe dla 10 najlepszych sportowców miasta Biłgoraj i 2 wyróżnienia oraz równorzędne nagrody rzeczowe dla 5 juniorów i równorzędne wyróżnienia dla trenerów i działaczy sportowych.

Wyróżnieni Działacze Sportowi:
Zdzisław Żołopa (LKS „Znicz”) - prezes i wieloletni działacz w klubie, organizator wielu imprez sportowych o rangach międzynarodowych. Zaangażowany w pozyskiwanie sprzętu specjalistycznego do siłowni.
Henryk Borsuk („Szóstka”) – czynny działacz społeczny klubu, od lat organizuje szkolenia i programy, uczestniczy w treningach, pracuje jako wolontariusz.
Krzysztof Dzido (MKS) – czynny działacz społeczny, czynny organizator wielu imprez p. ręcznej poręcznej, popularyzator piłki ręcznej.
Tadeusz Tujaka (Automobilklub) – czynny działacz społeczny, zaangażowany w organizację turniejów BRD, zlotów motocyklowych, rajdów samochodowych i innych.
Zenon Łój (Automobilklub) – czynny działacz społeczny, zaangażowany w organizację turniejów samochodowych „Rally Sprint””, „Cross Car Race”, zlotów motocyklowych, rajdów i innych.
Krzysztof Bury (UKS „Energetyk” – czynny działacz społeczny, zaangażowany w działalność klubu i organizację zawodów, sędzia sportowy. Popularyzator sportu kartingowego.
Andrzej Surmacz (UKS „Energetyk”) – czynny działacz społeczny, zaangażowany w działalność klubu i organizacje zawodowe, sędzia sportowy. Opiekun sekcji kartingowej dbający o podnoszenie poziomu sportowego zawodników.

najlepsi_trenerzy_bilgoraj.jpg

Wyróżnieni trenerzy:
Mieczysław Jamroz (LKS „Znicz”, L.A.) – Szkoleniowiec L.A., jego zawodnicy osiągają wysokie lokaty i są zaliczani do czołówki krajowej, uzyskiwali medale w MP, reprezentowali Kraj w Mistrzostwach Europy.
Henryk Wybranowski (LKS „Znicz”, P.C.) – Szkoleniowiec P.C., jego zawodnicy osiągają wysokie lokaty, są zaliczani do czołówki krajowej, uzyskiwali medale w MP, reprezentowali Kraj w Mistrzostwach Europy i świata.
Andrzej Strzałka (LKS „Znicz”, P.C.) - Szkoleniowiec P.C., jego zawodnicy osiągają wysokie lokaty
uzyskiwali medale w MP, w Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży i Mistrzostwach LZS.
Ryszard Sawa (MKS „Basket”) – bardzo dobry szkoleniowiec III ligowej drużyny piłki koszykowej, jego zawodnicy brali udział w rozrywkach o II ligę.
Ireneusz Zarczuk (Łada 1945) – trener piłki nożnej, doświadczony trener Łady z ogromną wiedzą szkoleniową, uzyskał awans do IV ligi lubelskiej.
Zbigniew Różański („Szóstka”) – trener II klasy piłki siatkowej, doskonały szkoleniowiec, doprowadził drużynę do IV miejsca w półfinale MP Kadetek i Juniorek raz uzyskał Mistrzostwo Województwa Ligi Juniorek.

Najlepsi sportowcy – juniorzy:
Paweł Solak – Ludowy Klub Sportowy „ZNICZ” P.C. – brązowy medal na Mistrzostwach Polski LZS, XI miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, V miejsce w rankingu Polski do lat 17.
Natalia Nowacka – Ludowy Klub Sportowy „ZNICZ” P.C. – III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Katarzyna Rak - Ludowy Klub Sportowy „ZNICZ” P.C. – III miejsce w MP LZS do lat 15.
Mateusz Lekan – Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego – duże osiągnięcia sportowe w EN-BU II miejsce w Mistrzostwach Europy, I miejsce kata drużynowe w Mistrzostwach Europy, II miejsce kata indywidualne w MP i szereg innych osiągnięć.
Adrian Misiarz – Rekreacyjno-Wypoczynkowy Klub Sportowy „SPARTA” – III miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów na 100m styl klasyczny oraz IV (50m) i V miejsca (100m) w MP, wielokrotny Mistrz Województwa.

Wyróżnienia:
Wyróżnienie Burmistrza dla zawodniczki Magdaleny Różańskiej (BKS „Szóstka”) – wraz z drużyną zajęła IV miejsce w półfinale MP Kadetek i Juniorek, mistrzostwo woj. Lubelskiego ww. kategoriach (nagroda rzeczowa)
Wyróżnienie Burmistrza dla zawodniczki Marzeny Karpińskiej (LKS „ZNICZ”) – V miejsce w Mistrzostwach Świata w P.C. w 2013r. (2000zł)

najlepsi_sportowcy_bilgoraja.jpg

Najlepsi sportowcy:
1. Weronika Pyzik – Ludowy Klub Sportowy „ZNICZ” L.A. – liczne osiągnięcia sportowe, Mistrzyni Polski w biegach przełajowych i Mistrzyni Polski Juniorów (3000m), V miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Europy, członek kadry narodowej (4500zł).
2. Marta Droździel - Ludowy Klub Sportowy „ZNICZ” P.C. – osiągnięcia sportowe w P.C. III miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorek, złota medalistka w MP. Juniorek, V miejsce MP Seniorek (3500zł).
3. Wojciech Kobel - Ludowy Klub Sportowy „ZNICZ” L.A. – osiągnięcia sportowe w skoku w dal, srebrny medal w MP LZS oraz 6 miejsce w MP w skoku w dal (2500zł).
4. Agata Fus - Ludowy Klub Sportowy „ZNICZ” P.C. – duże osiągnięcia sportowe w P.C., VII miejsce w Mistrzostwach Europy, złoty medal w Mistrzostwach Polski LKS, członek kadry narodowej (2200zł).
5. Łukasz Krawiec – Młodzieżowy Klub Sportowy „BASKET” – podstawowy zawodnik drużyny seniorskiej, najlepszy strzelec , kapitan drużyny (2000zł).
6. Sebastian Skrzypek – Łada 1945 Biłgoraj – jeden z podstawowych zawodników w drużynie seniorów, uniwersalny gracz, strzelec wielu bramek (1200zł).
7. Sylwia Obszańska – Biłgorajski Klub Sportowy „Szóstka” – bardzo dobra zawodniczka, wraz z drużyną zajęła IV miejsce w półfinale MP kadetek i Juniorek, mistrzostwo woj. Lubelskiego w ww. kategoriach (1100zł).
8. Dawid Konopka – Łada 1945 Biłgoraj – jeden z podstawowych zawodników w drużynie juniorów o dużym talencie, gra również w seniorskiej drużynie (1000zł).
9. Paweł Maciocha – Międzyszkolny Klub Sportowy – wyróżniający się i czołowy zawodnik, kapitan zespołu III ligowej drużyny MKS, zawodnik przyczynił Se do zajęcia przez MKS III miejsca w lidze (1000zł)
10. Krzysztof Bulak - Ludowy Klub Sportowy „ZNICZ” P.C. – srebrny medalista w Mistrzostwach Polski Juniorów, złoty medalista MP LZS (1000zł).

Reklama.

KULTURA
Na posiedzeniu w dniu 5 lutego 2014r. powołana przez Burmistrza Miasta Biłgoraj. Kapituła przeanalizowała wniosku, które wpłynęły do Urzędu Miasta o przyznanie nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnienia i ochrony kultury. Celem nagród jest uhonorowanie i wyróżnienie twórców, animatorów, wolontariuszy i organizatorów kultury za wybitne i oryginalne osiągnięcia w zakresie twórczości kulturalnej w dziedzinie literatury, muzyki, teatru, filmu, sztuk plastycznych i inne osiągnięcia artystyczne, mające istotne znaczenie dla promocji miasta oraz upowszechnienie i wspieranie kultury i sztuki.

Za osiągnięcia w twórczości artystycznej Burmistrz Miasta Biłgoraj przydzielił następujące nagrody finansowe:
Iwona Metner – za całokształt twórczości artystycznej. Pani Iwona od 1992 roku jest czynnym członkiem Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio. Swoją pracę w orkiestrze rozpoczęła w wieku 13 lat. Od tego czasu aktywnie uczestniczy w próbach i koncertach orkiestry jako klarnecistka. Wyróżnia się wyjątkowym zaangażowaniem w rozwój zespołu (700zł).
Józef Czerw – za całokształt twórczości artystycznej. Pan Józef jest jednym z najdłużej, od 1953r. , aktywnie czynnych członków orkiestry detej działającej przy BCK. Zaangażowany w działalność organizacyjną i kulturalną Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio. Wyróżnia się wyjątkowym zaangażowaniem w rozwój zespołu (700zł).
Kinga Dziduch – za wybitne osiągnięcia wokalne. Kinga jest wielce obiecującą młodą wokalistką. Śpiewać  zaczęła  w wieku 9 lat. Od tego czasu aktywnie uczestniczy w różnych konkursach piosenki na szczeblu  wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. W 2013 roku zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Wygraj sukces”. Jako reprezentantka Biłgoraja swoimi występami promuje nasze miasto w kraju i poza jego granicami (500zł).
Magda Koman – za wybitne osiągnięcia wokalne. Jej wysokie umiejętności wokalne potwierdzają liczne zdobyte nagrody na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2013 roku zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym „Słońce, radość, piękno” w Nessebar (Bułgaria). Poza śpiewem solowym Magda rozwija swoje umiejętności w zespole wokalno-instrumentalnym „Zawierucha”. Udziela się aktywnie w redakcji Telewizji Młodzieżowej „NAFALI” (500zł).
Grupa Folklorystyczna „Pokolenia” – grupa działa od 2012 roku, ale już podbiła serca publiczności nie tylko biłgorajskiej, ale i zagranicznej, w czasie wyjazdu na festiwal na Węgrzech. Aktualnie grupa realizuje międzynarodowy projekt partnerski „Różnimy się pięknie”, dzięki któremu Biłgoraj zaistnieje w Szwecji i Szwajcarii (2000zł).
Zespół Tańca Towarzyskiego „ADA” – zespół działa od ponad 20 lat przy Młodzieżowym Domu Kultury. Godnie reprezentuje Biłgoraj na licznych festiwalach i konkursach o zasięgu krajowym i zagranicznym. W 2013r. zajął III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Nessebar w Bułgarii (1500zł).
Młodzieżowy Zespół Big Band – działający przy BCK – w tym roku zespół będzie obchodził jubileusz 10-lecia działalności. Od chwili powstania zespół wiele koncertował w kraju i za granicą, brał udział w przeglądach muzycznych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień (1000zł).

wyroznienia_kultura_bilgoraj.jpg

Za upowszechnianie kultury oraz pracę wolontariacką przy organizowaniu przedsięwzięć kulturalnych Burmistrz przyznał również nagrody finansowe:
Marii Działo – 700z;
Barbarze Borowy – 700zł;
Katarzynie Futomie – 700zł;
Lidii Grabowskiej – 500zł.

Ponadto Burmistrz przyznał wyróżnienia za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju biłgorajskiej kultury:
Alicji Janik – starszemu bibliotekarzowi Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, aktywnej propagatorce czytelnictwa wśród najmłodszych;
Janowi Marianowi Obszyńskiemu, Piotrowi Florowi, Kazimierzowi Szubakowi – za całokształt dorobku literackiego i publicystycznego;
Andrzejowi Klusze – za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania kultury.
Wieloletnim aktywnym członkom Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio: Ireneusz Tracz, Jan Nizio, Jan Łukasik, Zdzisław Stelmach, Bogdan Garbacz, Wiesław Garbacz, Jan Stelmach, Wiktor Maciocha, Bogusław Stelmach, Bogusław Kukiełka, Zygmunt Balicki, Adam Balicki, Ryszard Bucior.

Ponadto Burmistrz Miasta Biłgoraj na wniosek Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego przyznał tytuł honorowy „Mecenas Kultury Biłgoraja państwu Zofii i Marianowi Garbaczom – właścicielom Zakładu Poligraficznego „Helvetica” za działalność wspierającą kulturę naszego miasta.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 83

Tagi: podusumowanie sportowe 2013 roku   nagrody dla działaczy kultury   burmistrz biłgoraja   gala podsumowujaca 2013 rok

Zobacz także

Mistrzowski Turniej w Speedcubingu (FOTO)

Dodane: 2020-01-25 14:22 - Komentarze  (0)  czytane (85)

TAGI: kostka rubika, mistrzostwa w układaniu kostki rubika, speedcubing, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.219.101

-link building (2014-07-18 20:02:27)

DnaNC2 Awesome article.Really thank you!

- (2014-03-05 15:30:59)

A za co dostał wyróżnienie T.Tujaka chyba za wiek bo więcej to za nic!

-liczydło (2014-03-05 13:10:46)

Żołopa Rosłanowi, Rosłan Żołopie ..... caruzela

-bolek do -h (2014-03-04 22:22:08)

Hej -h piszesz że wstajesz za 1500 zł na miesiąc bardzo rano i ciężko pracujesz. To mam pytanie do Ciebie, czemu nie zostałeś trenerem, lekarzem, doktorem??? Czy ktoś ci bronił ??? Nie bo jesteś za głupi na to, ale mimo to ktoś dał Ci pracę doceń to imbecylu bo jak rozumiem na taśmie pracujesz???

- (2014-03-04 19:05:36)

"trudno byłoby pominąć" - niestety pomijają , ale nie ma co już więcej poruszać tego tematu przy obecnym układzie dopóki trwa. Gratulacje dla tych, których łaskawa władza doceniała.

-Podzielam zdanie (2014-03-04 16:53:33)

Podzielam wyczerpujące uwagi internauty (Kryteria) a także następnej osoby która zauważyła, że UM powinien także mieć na uwadze osoby tzw. nie stowarzyszone w jakiejś organizacji czy stowarzyszeniu (spoza tzw. "koszyka") Nie sądzę aby takie "aktywne społecznie" osoby w określonej dziedzinie życia społecznego nie mogłyby być wyróżnione przez Burmistrza. Na pewno nie ma formalnych przeszkód aby jakakolwiek placówka czy organizacja, zgłosiła taką osobę do wyróżnienia !. Chyba trudno taką osobę byłoby pominąć, o której głośno w środowisku i która się udziela społecznie (bo o to chodzi!!!). UWAGA! Nie mylić z działalnością zawodową dla swoich korzyści ?!
Co do ostatnich komentarzy -nie porównywałbym czynnych młodych ludzi uprawiających sport (zawodników) do pozostałej grupy wyróżnianych !!! To zupełnie inna grupa, z czego wynikają inne zasady wyróżnień!!. Choć wszyscy powinni być tak samo ważni !!!

-- A ja (2014-03-04 15:49:51)

zauważam dyskryminację sportu w stosunku do kultury. Póki co, biłgorajscy sportowcy zdecyowanie bardziej rozsławiają Biłgoraj w Polsce i poza granicami. Mimo tego proszę o jednakowe traktowanie obydwu dziedzin - JEDNAKOWE dofinansowanie dla biłgorajskiego sportu i dla kultury, bo obecnie sport jest wyraźnie "pod kreską".

- (2014-03-04 13:23:23)

Zauważa się niestety dyskryminaję ludzi kultury w porównaniu ze sportem. To dzięki kulturze polskość przetrwała najgorsze momenty w dziejach narodu i nadal ma oghrom,ne znaczenie. Kultura i sport powinny być traktowano co najmniej jednakowo.

- (2014-03-04 13:14:31)

Ludzie zasługują na wyróżnienia także ci, którzy nie należą do formalnie zarejestrowanych stowrzyszeń. Uchwała jest błędem, trzeba ją poprawić ( może nowa władza mądrzej to potraktuje), gdyż obecnie nie bierze się pod uwagę osób z osiągnięciami, tych spoza biuirokratycznych organizacji. Zdaje się, że jest na etacie pracownik w Urządzie Miasta ds kultury i promocji czy jakoś tak, którego obowiązkiem jest wiedzieć wszytsko na temat działalności w kulturze i konkretnej aktywności mieszkańców w tych dziedzinach. Czy ta osoba ma pojęcie ( a powinna), kto faktycznie przyczynia się do promocji miasta w kraju i za granica? Solidna komisja ds kultury powinna dokonywać corocznie rzetelnej analizy.

-KRYTERIA (2014-03-04 08:45:02)

KRYTERIA oceny kandydatów w sporcie oraz kulturze i działalności społecznej osób w ramach stowarzyszeń, są różne !? Oczywistym jest, że Kluby zgłaszają danego kandydata (zawodnika) biorąc pod uwagę jego wyniki sportowe, starając się "nie pomijać" i nie powtarzać" -co roku tych samych kandydatów. Chyba to jest proste dla wszystkich -w tym dla zainteresowanych !? Natomiast ocena osób w ogólnie rozumianej kulturze oraz osób działających społecznie w stowarzyszeniach i klubach -to zupełnie inna sprawa. Sportowcy dostają nagrody pieniężne stąd większa "konkurencja" i selekcja" kandydatów. W drugim przypadku -są to wyróżnienia dyplomem i statuetką czasem z drobnym upominkiem rzeczowym (np. długopis, biuro). To symboliczny sposób wyróżnienia osoby za działalność społeczną. Takich osób w mieście działających w RAMACH STOWARZYSZEŃ jest b.wiele -problem w tym że przecież organizacja zwykle zgłasza od jednej do kilku osób. Czy wszyscy będą zgłoszeni "zatwierdzeni" -decyduje KAPITUŁA. Jakie proporcje powinny decydować o ilości tych kandydatów w stosunku do liczebności organizacji, to sprawa dyskusyjna. Ale główne kryterium to zapewne zaangażowanie w ostatnim roku (czy okresie) o czym najlepiej wiedzą zarządy stowarzyszeń, które desygnują osoby do wyróżnień. JEDNO JEST BEZDYSKUSYJNE - BARDZO DUŻEJ LICZBY OSÓB NIE DA SIE JEDNORAZOWO WYRÓŻNIĆ !!!? Ale przecież zauważa się, że rok po roku powtarzają się nazwiska osób, które "więcej się udzielają" niż inni. A to wielu zauważa i może ich dziwić lub też...irytować -dlaczego on/ona nie ja?
Odpowiedź: miej pretensje do swojego prezesa/zarządu czyli władzy stowarzyszenia!?
Sądzę, że taki sposób przedstawienia sprawy wyprowadzi z błędu wielu malkontentów ?! /k-z/

- (2014-03-04 06:56:28)

Niżej ktoś podał skład komisji ds sportu. A o to Komisja ds Oświaty i Kultury:
Tujak - Przewodniczący, Żbikowski - zastępca, członkowie: Klecha , Książek i Toman.

- (2014-03-04 06:39:00)

To ma być Komisja ds Kultury, która mimo zaproszenia była nieobecna na ważnym wydarzeniu w biłgorajskiej kulturze w 2013 r.( kilku radnych powiatu jakoś znalazło na to czas ). Komisja czy też kapituła nie ma pełnej orientacji o zasłużonych w kulturze w 2013 r., skoro takie osoby pominięto. Chowanie się za rzekome procedury jest niepoważne. Człowiek się liczy, jego osiągnięcia i o tym radni powinni pamiętać, a jak jest niewłaściwa uchwała to trzeba zmienić. Burmistrz ostatecznie wszytsko akceptuje.Kadencja się kończy, może nowa rada okaże się bardziej sprawiedliwa.

-Znalazlem !! (2014-03-03 21:04:16)

Nie wiem czy to aktualna komisja.
W dniu 10 grudnia 2010 roku powołano komisje stałe VI kadencji Rady Miasta:
Komisję Budżetu, Komisję Rewizyjną, Komisję Oświaty i Kultury, Komisję Sportu
Komisja Sportu
Krzysztof Iwaniec - Przewodniczący Komisji Sportu
Regina Rogowska - Zastępca Przewodniczącego
Jacek Piskorski - Członek
Ryszard Krawiec - Członek
Mirosław Lipiński - Członek

-meloman (2014-03-03 17:38:30)

Serdeczne gratulacje dla wyroznionych z orkiestry i choru z zyczeniami wielu kolejnych lat tak wspanialej pracy.dziekujemy.

- (2014-03-03 16:48:34)

wyrazimy to wszytsko odpowiednio pod koniec roku

-nie bijcie piany (2014-03-03 16:02:24)

tylko proszę o podanie tych zasłużonych z imienia i nazwiska. Konkretnie: kto zasłużył i w jaki sposób a nie został zauważony? Tylko bez klubów sportowqych, bo to ich sprawa o kogo wnioskowali. A jesli chodzi o procedury to muszą one istnieć bo żyjemy w rzeczywistości, którą regulują przepisy prawa. Indywidualna osoba może sobie pozwolić na komfort łamania przepisów, ale ale urząd to chyba nie.

-h (2014-03-03 15:32:39)

Fajnie rozdawać pieniądze podatników, gdybyście musieli rano wstawać do fabryki i harować za 1500zł t docenilibyście co to jest praca i zapłata, lenie i nieroby, ile kosztuje utrzymanie tego dworu?

- (2014-03-03 13:05:32)

Trzeba wybrać takie władze, które potrafią zauważyć wszytskich zasługujących w danym roku.

- (2014-03-03 12:59:31)

No właśnie, pewnie ci z Kapituły nie wszytskich widzą kto faktycznie zasłużył, zasłanianie się procedurą jest nieprzekonywujące.Opiniować mogą sobie takie czy inne gremia ale ponad organizacjami też są inni zasłużeni. I co takim olewamy? Niezbędny jest dobry wzrok i dobra wola, żeby dojrzeć także tych, którzy nie dobijają się przy pomocy biurokracji a osiągnięciua mają znaczące. Ostateczna decyzja należy do burmistrza.

-Uchwała Rady miasta mówi: (2014-03-03 12:45:47)

§ 2. Prawo zgłaszania kandydatów do wyróżnień i nagród finansowych mają stowarzyszenia kultury fizycznej posiadające siedzibę na terenie miasta Biłgoraj. § 3. Wnioski o przyznanie wyróżnień i nagród finansowych wspólnie rozpatruje i przedkłada propozycje Burmistrzowi Miasta Biłgoraj właściwa komisja Rady Miasta mająca w swoim zakresie sprawy sportu i Rada Sportu Miasta Biłgoraj. Wspólne posiedzenie zwołuje i im przewodniczy przewodniczący właściwej komisji Rady Miasta.

- (2014-03-03 12:23:09)

Właściwie nie ma co się dziwić, raczej trzeba trzymać z władzą a wtedy ona to docenia, czy jest za co czy niekoniecznie.

-do czereśniaki (2014-03-03 11:57:20)

widać wyróżnionego inteligenta, umiejącego czytać , pewnie też pisze. Dzisiaj daję głowę, że ta osoba przyjechała do miasta i nic się nie zmieniło w jej postępowaniu, elokwencji. Dalej żyje dzieciństwem - prawda ?

- (2014-03-03 11:13:13)

"Słuchajta czereśniaki" - oto żałosny przykład "kultury" osoby z grona decyzyjnego zapewne. Nie ma to jak rozkoszny uśmiech władzy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia