Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sportowa reforma Przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraj

Dodał: red Data: 2019-06-11 21:52:05 (czytane: 5200)

Andrzej Łęcki, Przewodniczący Rady Miasta Biłgoraj, zaproponował nową strukturę funkcjonowania, organizacji i finansowania klubów sportowych w Biłgoraju. Koncepcja przedstawiona została przedstawicielom władz Miasta, klubów sportowych oraz dyrektorom biłgorajskich szkół. Teraz trafi pod obrady Komisji Sportu Rady Miasta.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJak podkreśla Przewodniczący Łęcki proponowane przez niego zmiany mają wprowadzić systemowo zmiany, które zaowocują podniesieniem poziomu biłgorajskiego sportu, a swym działaniem obejmą dzieci i młodzież już w szkołach podstawowych, a następnie praca z nimi kontynuowana będzie w klubach sportowych w poszczególnych sekcjach. -Można określić to mianem gruntownej reformy, ale w chwili obecnej tylko to nam zostaje, by wyjść z trwającego od kilkunastu lat marazmu w biłgorajskim sporcie i pracy z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną sportowo i mającą predyspozycje do konkretnych dyscyplin. Dziś tak naprawdę to tylko od czasu do czasu mieszamy jakąś kwotą pieniędzy w tym kotle sportowym, nie ma z tego żadnych efektów. Najwyższy czas być odpowiedzialnym i to zmienić. Stąd moja propozycja, która pozwala współpracować klubom sportowym ze szkołami i obejmować dzieci zajęciami i treningami na wysokim poziomie. Podkreślić pragnę, że nie zabieramy pieniędzy ze sportu, nie likwidujemy niczego, tylko racjonalizujemy wydatki tak by szły one na rozwój dzieci i młodzieży. Na początku odbywać się to będzie w szkole w klasach I - IV na dodatkowych zajedziach SKS, a następnie w klubach sportowych - wyjaśnia Andrzej Łęcki.

sport_bilgoraj__4_.JPG

Nie ulega wątpliwości, że sport jest istotnym elementem życia społecznego oraz doskonałym narzędziem wychowania i rozwoju zarówno fizycznego jak i psychicznego oraz intelektualnego człowieka. To także okazja do wykorzystania i odpowiedniego ukierunkowania potencjał dzieci i młodzieży, zaangażowanie nauczycieli, trenerów i opiekunów w działania prozdrowotne młodego pokolenia, a także stworzenie możliwości rozwoju dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Do tego dochodzi także kwestia wykorzystania bazy sportowej, doświadczenia i umiejętności trenerów oraz odpowiednie finansowanie zajęć, treningów i sportowej rywalizacji. W związku z tym Przewodniczący Łęcki opracował strukturę funkcjonowania, organizacji i finansowania klubów sportowych w Biłgoraju. Dzieci w klasach I - IV realizowałyby dodatkowe zajęcia podczas tzw. SKS-ów. Następnie przewidziane są koljne etapy szkolenia, etap I obejmuje klasy V - VI i są to zajęcia prowadzone w szkołach przez nauczycieli wychowania fizycznego. tutaj przewidziano m. in. nabór do konkretnych zajęć sportowych, podstawowe szkolenia z motoryki, technik i taktyki danej dyscypliny sportowe, rozwój psychofizyczny oraz kształtowanie systematyczności obowiązkowości. Szkolenie w konkretnej dyscyplinie sportowej (np. piłka nożna, lekkoatletyka, koszykówka, pływanie czy piłka ręczna) rozpoczynałoby się na pisemny wniosek klubu sportowego do dyrektora szkoły, który następnie występowałby do Burmistrza o pokrycie kosztów zajęć pozalekcyjnych oraz wyposażenia w sprzęt. Byłby więc dodatkowe godziny dla nauczycieli, a szkolenia odbywałby się we współpracy z klubami sportowymi. -Ten etap jest obligatoryjny dla klubów sportowych by otrzymać dofinansowanie (z wyjątkiem klubów działających na specjalnych zasadach, jka np. sekcje pływackie, sporty motorowe, podnoszenie ciężarów czy lekkoatletyka). Z tego etapu byłby bezpośrednie przejście do etapu II, który zakłada w klasach VI - VIII zorganizowanie klas sportowych, gdzie uczęszczaliby uczniowie chcący mocniej zaangażować się w wybraną dyscyplinę sportową. W obu etapach jest możliwość uczestnictwa w rozgrywkach, turniejach, obozach czy konkretnych meczach - dodaje Łęcki.

sport_bilgoraj__2_.JPG

Wszystkie zajęcia w klasach sportowych prowadziliby nauczyciele szkoły lub trenerzy zatrudnieni przez kluby sportowe na podstawie porozumienia z dyrektorem szkoły, a treningi pozaszkolne w sekcjach prowadziliby trenerzy zatrudnieni przez kluby sportowe. Odbywałby się one na bazie obiektów sportowych szkół i na OSiRze, z bonifikatą przy odpłatności 90% za korzystanie z obiektów sportowych.

Etap III obejmuje pracę z młodzieżą w wieku 15 - 16 lat i uczniami szkół średnich w klubach sportowych (juniorzy i juniorki). Tutaj praca odbywa się w grupa uczniów w wyselekcjonowaną i wyszkoloną z którą prowadzone jest szkolenie socjalistyczne z danej dziedziny sportowej. Etap IV obejmuje szkolenie i pracę z młodzieżą w wieku 17 - 18 lat  w klubach sportowych, a etap V pracę z seniorami po przejściu całego cyklu szkolenia. -Zakładamy, że dotacja z budżetu Miasta na grupę seniorską możliwa jest pod warunkiem prowadzenia przez klub szkolenia dzieci i młodzieży na wszystkich etapach - dodaje Łęcki.

Reklama.

Jeśli chodzi o finansowanie tych działań, to nadal odbywało się by to z budżetu Miasta. Z przedstawionego planu wynika, ze składałoby się na to 460 tys. zł dotacji dla klubów sportowych, przeniesienie ponad 150 tys. zł finansowania szkolenia prowadzonego przez OSiR do klubów sportowych i szkół. Łącznie dotacje na kluby sportowe wyniósłby 614 tys. zł. Z przedstawionych wyliczeń, wynika, iż Łada Biłgoraj otrzymałaby 128 tys. zł więcej z przeznaczeniem na szkolenie dzieci i młodzieży, do ZNICZa trafiłby dodatkowe 13,6 tys. zł, dodatkowe środki otrzymałby także inne kluby, dla przykładu MKS dostałby 8 500 zł.

sport_bilgoraj__1_.JPG

Należałoby jednak zlikwidować szkół działające przy OSiRze, a środki te przekazać do klubów, które to zatrudniałby trenerów i współpracowałby ze szkołami. -Musimy wejść do szkół jeśli chcemy poważnie myśleć o biłgorajskim sporcie i rozwoju naszych dzieci - zaznacza trener MKS-u, Janusz Ćwikła. Nikt nie jest tak blisko dzieci jak nauczyciel, nikt tak nie widzi ich rozwoju, predyspozycji i nikt tak ich nie zmotywuje. Ta współpraca kluby - szkoła - nauczyciele  wychowania fizycznego - rodzice jest konieczna - dodaje. -Boję się trochę, że możemy "wylać dziecko z kąpielą" - tak do propozycji przeniesienia środków ze szkółek OSiR na kluby sportowe mówi Burmistrz Janusz Rosłan. Włodarz Biłgoraja zapewnia jednak, że władze Miasta zastosują się do wytycznych i uchwał które po konsultacjach ze środowiskiem sportowym, szkolnym i rodzicami podejmie Rada Miasta.

sport_bilgoraj__3_.JPG

Do zaproponowanego przez Andrzeja Łęckiego programu wole przystąpienia wyraziła Łada 1945 Biłgoraj i MKS Biłgoraj oraz RWKS "Sparta". "Tak" nie powiedział Ludowy Klub Sportowy ZNICZ Biłgoraj i Basket Biłgoraj. Swe obawy co do wprowadzenia zmian zaproponowanych przez Przewodniczącego wyrazili rodzice dzieci uczęszczających do szkółek OSiR. -Jako rodzice jesteśmy zaniepokojeni informacją o likwidacji szkółek sportowych na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji - napisali w piśmie do Burmistrza, Rady Miasta i Komisji Sportu. Zadali także 10 pytań dotyczących funkcjonowania szkolenia dzieci i młodzieży. W tym jakie zajęcia prowadzone będą dla dzieci poniżej 10 roku życia, zatrudnienia trenerów z licencjami, kwestii zawodów. chcą także wiedzieć czy jako rodzice będą mieli możliwość wskazania nauczyciela, który będzie prowadził zajęcia z dziećmi w danej szkole i czy będą mieli możliwość przebywania i obserwacji zajęć prowadzonych z dziećmi na terenie szkoły.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: andzrej łęcki   sport biłgoraj   kluby sportowe   sport szkolny

Zobacz także

Biłgorajskie szkoły w #GaszynChallenge dla Piotrka (VIDEO)

Dodane: 2020-06-30 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (821)

TAGI: #GaszynChallenge, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (34)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.229.90

Szkoła nr 5 w Biłgoraju (2019-06-13 11:13:54)

To jest ciekawe miejsce. Miejsce, w którym sport umarł już dawno. Pani Dyrektor jest w tej materii OPORNA.
W projekcie obywatelskim dotyczącym remontu boiska, mając taki potencjał nie zrobiła nic, aby go rozpropagować.
Kobieta wolała wejść w projekt obywatelski remontu oświetlenia na Nadstawnej niż remontu własnego trawiastego boiska przy szkole(szaleństwo).

Co słyszałem od Pani Dyrektor? Ale nikt do mnie nie przychodzi i nie składa propozycji. Nikt nie przyjdzie droga Pani Dyrektor? Pytanie po co, żeby na próżno strzępić język i tłumaczyć oczywiste rzeczy o sporcie a finał jak grochem o ścianę.

- BOISKO TRAWIASTE JEDYNE W BIŁGORAJU PRZY SZKOLE
PODSTAWOWEJ
- BOISKO ORLIK
- KORT TENISOWY
- LODOWISKO ZIMĄ
- SALA GIMNASTYCZNA

Takie tam zasłyszane (2019-06-13 10:24:41)

Pokontynuuję temat zajęć pozalekcyjnych, na które ponoć szkoły nie mają środków. Poświęciłem się i z grubsza policzyłem, że z zajęć SKS, o które walczy Pan Łęcki w swoim Systemie (twierdząc , że w Biłgoraju takich nie ma) korzysta w woj. lubelskim ponad 1000 grup szkolnych, czyli ok. 400 szkół. W powiecie biłgorajskim jest to ponad 70 grup. A jak to wygląda w Biłgoraju. SKS-y dostały, bo o nie zawnioskowały:
1.I LO ONZ Biłgoraj
2. I LO ONZ Biłgoraj
3. I LO ONZ Biłgoraj
4. ZS Leśnych Biłgoraj
5. ZS Leśnych Biłgoraj
6. RCEZ Biłgoraj
7. ZSZnr.2
8. ZSZnr.2
9. TME Biłgoraj
10. TME Biłgoraj
11. SP 1 Biłgoraj
12. SP 1 Biłgoraj
13. SP 5 Biłgoraj
Jak widzimy mistrzem pozyskiwania środków jest Regionalne Centrum Edukacji - 5 grup. A nasze szkoły samorządowe jak widać nie potrzebują zajęć pozalekcyjnych. O co chodzi?

Do wpisu o Górskim (2019-06-13 07:02:08)

Poprzedni wpis pokazuje, jakie jest podejście trenerów do kształcenia się i wiedzy. Nie wymagajmy postępów od dzieci, skoro trenerzy sami nie robią postępów.

bilgoraj (2019-06-12 23:12:48)

(2019-06-12 22:13:34)

co do tych "kwalifikacji", bzdetnych licencji UEFA A, B itd to KAZIMIERZ GÓRSKI, najwybitniejszy Polski trener piłkarski pracę magisterską "bronił" (czyli w praktyce dostał za zasługi) w wieku 59 lat. Całą karierę trenerską był "zwykłym" instruktorem. W przeciwieństwie do np. swego asystenta trenera II klasy, DOKTORA Jacka Gmocha, który Panu Kazimierzowi to mógł buty czyścić. A w dzisiejszym chorym systemie piłkarskim Kazimierz Górski nie mógłby trenować nawet Relaksu Księżpol o reprezentacji narodowej nie wspominając. Tyle odnośnie tych "fachowców" z tytułami.

(2019-06-12 21:36:24)

Widzę, że ktoś tu doskonale orientuje się w kwalifikacjach trenerów szkółki OSiR. A może równie szczegółowo przedstawić osiągnięcia Pana Łęckiego jako nauczyciela w.f. czy trenera i kwalifikacje jako działacza do proponowania takich zmian w biłgorajskim sporcie. Tylko konkretnie w podpunktach (może być od myślnika).

Taaak (2019-06-12 19:24:29)

Strach w oczy zajrzał i zaczęła się nagonka na Ładę. Istnieje spora grupa ludzi, w tym wielu byłych piłkarzy Łady, którym zależy na tym, żeby tutaj sport nigdy się nie odrodził. Ale piłka już się potoczyła... Gorzej niż jest obecnie już na pewno nie będzie.

(2019-06-12 18:53:33)

OSiR Trampkarz starszy rocznik 2004 Liga Okręgowa:

Trener: Sergiej Sawczuk

( w trakcie kursu ale uprawnienia robi już 3 lata on musi być
jakiś niewyuczalny, hmm- trzy lata podczas gdy kurs robi się w rok max???)

OSiR Trampkarz młodszy rocznik 2005 Liga Wojewódzka:

Trener: Łukasz Mazurek licencja UEFA - B ( BRAWO )

Licencja UEFA B - uprawnia do prowadzenia jako pierwszy trener zespołów uczestniczących w rozgrywkach
od ligi/klasy okręgowej do klas niższych oraz zespołów młodzieżowych, za wyjątkiemzespołów uczestniczących
w rozgrywkach: Ekstraligi kobiet, CLJ U-19 i CLJ U-17

OSiR Młodzik Starszy rocznik 2006 Liga Okręgowa:

Trener: Marcin Paluch licencja PZPN - A ,

( tego jego mościa nie trzeba przedstawiać. Licencja nędza i liga w której prowadzi dzieci. Jak się nie podciągnie to jednynie makaron na uszy będzie mógł nawijać a w tym jest dobry).

Licencja PZPN A uprawnia do prowadzenia jako pierwszy trener zespołów uczestniczących w rozgrywkach od klasy Okręgowej do klas niższych oraz zespołów młodzieżowych, za wyjątkiem zespołów uczestniczących w rozgrywkach: CLJ U-19, CLJ U-17 i CLJ U-15. Po 31 grudnia 2019 roku przewiduje się wprowadzenie możliwości uzyskiwania wyższych uprawnień trenerskich UEFA po odbyciu skróconego kursu i zdaniu egzaminu, wg zasad określonych odrębną uchwałą Zarządu PZPN przyjętą w terminie późniejszym.

OSiR Młodzik Młodszy rocznik 2007 Liga Wojewódzka:

Trener: Artur Parzych licencja UEFA - B ( BRAWO )

Licencja UEFA B - uprawnia do prowadzenia jako pierwszy trener zespołów uczestniczących w rozgrywkach
od ligi/klasy okręgowej do klas niższych oraz zespołów młodzieżowych, za wyjątkiem zespołów uczestniczących
w rozgrywkach: Ekstraligi kobiet, CLJ U-19 i CLJ U-17

OSiR Orlik Starszy rocznik 2008 Liga Turniejowa:

Trener: Grzegorz Wlizło

Ten jegomość swój papier na trenerkę posiada, ale popracuj koleś nad sobą i rozwijaj się. Mój papier Velvet ma większe znaczenie, niż Licencja Grassroots C

Licencja Grassroots C - uprawnia do prowadzenia jako pierwszy trener zespołów uczestniczących w
rozgrywkach od A klasy do klas niższych oraz zespołów młodzieżowych od D1 do G2.

TRENERZY Z LICENCJĄ: Bartłomiej Kowalik - UEFA - A
Michał Furlepa - UEFA - A
Irek Zarczuk - UEFA - A
Andrzej Wachowicz - UEFA - A
Grzegorz Kominek - UEFA - B
Łukasz Mazurek - UEFA - B
Paweł Bucior - UEFA - B

Ciekawostka (2019-06-12 17:39:44)

Dlaczego w Ładzie Zarząd nie składa się z piłkarzy i trenerów, przecież ci ludzie najlepiej znają potrzeby i problemy Klubu???

(2019-06-12 17:24:38)

Smutne to bo Darek ratował Ładę już kilka razy. Ale dobrze wie czym pachnie prowadzenie 9 grup piłkarskich. Są na to potrzebne dużo większe pieniądze niż ma klub na sprawy księgowo administracyjne i w ogóle czas żeby to się jakoś kręciło. Podołać temu może tylko autor zmian w biłgorajskim sporcie Andrzej Ł.

Gdze był Pan Mura ????? (2019-06-12 17:19:24)

Kolejny zainteresowany dobrem sportu w Biłgoraju!!! Taka ikona " Biłgorajskiej Piłki" że nawet nie ma uprawnień do prowadzenia grup dziecięcych obowiązujących w PZPN.

Taaak (2019-06-12 17:02:12)

Oficjalne. Teraz prezesem Łady zostanie ktoś z Osiru, bo tam są sukcesy na miarę kraju i świata!

(2019-06-12 16:31:42)

Zgadzam się z OśiR. Też uważam że w MKS i Szkole nr 3 nie chcą żadnych zmian. Mają kilkadziesiąt tysięcy na klub, mają na to samo klasy sportowe piłki ręcznej. Wyniki mierne, po co im jakieś sensowne zmiany. I jeszcze Sksy się msrzą, tylko dlaczego z kasy miasta skoro widać że można z zewnętrznych programów.

XXX (2019-06-12 16:24:09)

Panie Ćwikła czy to prawda co mówią dzieci jak zapytałem jakim Pan jest wefistą "rzuca piłkę i grajcie". Panie Łęcki ile dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 startowało w wiosennych biegach przełajowych w "Małpim gaju" - odpowiem zero. I Pan mówi o wyjściu do młodzieży.

emerfista (2019-06-12 16:23:28)

to dobry pomysł na zmianę tej całej skostnialej sytuacji. z dziećmi powinni pracować fachowcy z odpowiednim przygotowaniem zawodowym, przecież sport szkolny w Biłgoraju leży, szkółki piłkarskie - a, która ma certyfikat? -pomysł z klasami sportowymi ?- różnie to wyglądało ale dyskutować trzeba, płaćmy pieniądze ale wymagajmy.

marian (2019-06-12 16:19:10)

Panie ćwikła Pan blisko uczniów to chyba żart wszyscy wiemy jak wygląda w tróje w-f a Łęcki chce dla kolegi załatwić dodatkowe godziny płatne na piłkę ręczną a ciekawe co z innymi dyscyplinami sportu?

marian (2019-06-12 16:19:04)

Panie ćwikła Pan blisko uczniów to chyba żart wszyscy wiemy jak wygląda w tróje w-f a Łęcki chce dla kolegi załatwić dodatkowe godziny płatne na piłkę ręczną a ciekawe co z innymi dyscyplinami sportu?

Do Pana Radnego Piskorskiego (2019-06-12 15:43:31)

Polityka przesłania Panu zdrowy rozsądek, całe szczęście, że Przewodniczącym Rady Miasta został Łęcki. Sport nie był Pana mocnym punktem, był za to narzędziem do robienia polityki. Ile razy zmieniał Pan barwy polityczne a ile stanowisko i zdanie to wiedzą tylko Pańscy wyborcy i koledzy partyjni.

Oś iR (2019-06-12 15:02:40)

Wszyscy wiemy kto nie chce żadnych zmian. Jeżeli ludzie uważacie, że sport w Biłgoraju m się dobrze, że szkolenie młodzieży jest prowadzone na odpowiednim poziomie i przez odpowiednie osoby, to nic nie zmieniajmy! Niektórzy już buntują rodziców jak tylko się da, a to, co robi pewna instytucja to kpina z nas i naszych dzieci. Strach zagląda w oczy tym, którzy nie mają pomysłu na szkolenie i nie mają ambicji, żeby kształcić też samych siebie i tym samym podnosić poziom sportowy. Dopóki nie zmieni się takie myślenie, nie oczekujmy w Biłgoraju niczego więcej niż mamy teraz.

(2019-06-12 14:55:37)

jak jest dobrze w sporcie bilgorajskim to niech zostanie tak jak jest , jak jest zle to moze nalezy to zmienic ???

Takie tam zasłyszane (2019-06-12 14:40:45)

Sprawdziłem więc i żeby nie "puszczać plot" zamieszczam link z wykazem szkół w woj. lubelskim, które korzystają z Programu Szkolne Kluby Sportowe. Zgoda co do tego, że nieliczne szkoły Z BIŁGORAJA korzystają z tych SKSów ( i nie korzysta Trójka) ale okazuje się, że są takie. A Operatorem wojewódzkim nie jest SZS ale LZS.
lzs.lublin.pl/SKS/2019/lista_grupy_19_1.pdf

Do takie tam zaslyszane (2019-06-12 14:21:19)

Niestety tylko nieliczne szkoły otrzymują dotacje na sks jakby otrzymywały to nie trzebaby było składać jakiś wniosków a takie tam zasłyszane należy najpierw sprawdzić i spytać się a nie puszczać ploty

to co przedstawił pan Łęcki jest sensowne (2019-06-12 14:03:51)

tylko jest jakiś opór przed nowym, lepiej niech będzie jak jest? no dajcie spokój

Takie tam zasłyszane (2019-06-12 13:57:31)

Do do rodzica. Zgoda co do tych dodatkowych zajęć dla dzieci, bo ich sprawność fizyczna jest generalnie fatalna. A czy wiecie, że szkoły maja możliwość prowadzenia takich zajęć - Dyrektorzy szkół mają tzw . godziny dyrektorskie a funkcjonuje też ministerialny Program SKS dla szkół. Wystarczy napisać wniosek do operatora wojewódzkiego (chyba to jest Szkolny Związek Sportowy) i ... kasa na DARMOWE zajęcia jest. Tylko TRZEBA CHCIEĆ napisać! Szkoły z wielu wiosek z powiatu biłgorajskiego korzystają z tych środków ale dla biłgorajskich tuzów nauczycielskich to za duży wysiłek (bo trzeba wypełnić dwa formularze przecież!). I ciekawe czy SP 3 Pana Łęckiego zwróciła się o te pieniądze?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia