Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sport seniorski na równi pochyłej?

Dodał: red Data: 2018-08-10 16:17:41 (czytane: 3019)

Na profilu jednego z członków Zarządu klubu Łada 1945 Biłgoraj pojawił się tekst oceniający - dość dobitnie - działalność władz Miasta Biłgoraj w przedmiocie sportu seniorskiego w Mieście. -Uważam, że w ostaniach latach Biłgorajski sport cofnął się w rozwoju, nadmienię jedynie iż Rada Miasta przez wiele lat swojego niedziałania na rzecz rozwoju sportu, na czele z Komisja Sportu, zniszczyła grupy seniorskie - czytamy.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolAutor wpisu wymienia także dyscypliny, które faktycznie w dziedzinie rozgrywek seniorskich zniknęły z kalendarza wydarzeń sportowych Miasta. Puenta wstępu tekstu jest dość zatrważająca, czytamy w nie: -Rada Miasta przez wiele lat swojego niedziałania na rzecz rozwoju sportu, na czele z Komisją Sportu, zniszczyła grupy seniorskie piłkarzy ręcznych, koszykarzy, siatkarzy oraz dąży do zniszczenia ostatniej grupy seniorów jaką jest drużna Łada 1945 Biłgoraj.

Autor zaznacza także, iż 70 lat istnienia klubu nie działa jakoś motywująco na Burmistrza jak i na Radę Miasta, w której zasiadają grający kiedyś zawodnicy, którym ponoć leży na sercu dobro biłgorajskiego klubu. Burmistrz po wielkich burzliwych rozmowach przyznał klubowi 130 tys. złoty z której to kwoty klub zwraca do kasy miasta ponad 10 tys. wynikające z umowy wynajmu obiektów typu hala, szatnie, biura itp. Trzy grupy wiekowe generują znacznie większe koszty zwrotu do kasy miasta. Nadmieniam iż po sprawdzeniu pewnych info kluby ościenne mogą liczyć na darmowe, korzystanie z w/w obiektów, a co za tym idzie jednak można! Gdyby pan Burmistrz angażował się tak mocno w rozwój sportu jak np. W Soli Deo, Łada grała by w III lidze, nie wspomnę o innych imprezach typu np. strefa kibica totalna porażka! W zakończeniu przeczytać możemy m. in. (...) Dzisiaj klub boryka się z poważnymi problemami ale walczy o byt także panie Burmistrzu walczmy razem...

pilka_nozna_bilgoraj.JPG

Pod internetowym wpisem jest kilkadziesiąt komentarzy, większość utrzymana jest w duchu:
Zgadzam się sporty drużynowe w Biłgoraju zostały zabite i nadal przyjmuje się ten kierunek. W każdym innym mieście czy gminie dokłada się wszelkich starań by rozwijać to a tu odwrotnie. Od wielu lat kluby borykają się z tym problemem. I muszą ograniczać swoją działalność. Ale jak to się mówi mamy rok wyborczy.

W końcu ktoś się odważył wprost powiedzieć o całej sytuacji to jest kpina z całej drużyny zarządu jak i kibiców.

No w końcu ktoś coś. Brawo F...

Święte słowa F...


Ale pojawił się i taki głos: O czym Ty piszesz? Czy burmistrz i rada mają zastąpić "zawodników" i zacząć grać? Podaj przykłady świadomego niszczenia sportów zespołowych przez burmistrza. Nakłady na sport są coraz wyższe i to potwierdzają liczby, klubów sportowych w Biłgoraju jest dużo, ludzi zaangażowanych w sport również, ale nie zawsze przekłada się to na wyniki. Są kluby z wielkimi sukcesami. Była "Szóstka", ale to nie wina burmistrza, że stało się tak jak się stało. Sport teraz potrzebuje sponsorów, a nie tylko środki publiczne. Zresztą dyskusja w komentarzach jest dość ożywiona...

Reklama.

O całą sprawę postanowiliśmy zapytać Burmistrza Miasta Biłgoraj, bez problemu udało nam się z nim skontaktować. -Zadziwiające jest, że w dziedzinie m. in. sportu atakowany jestem zawsze w roku wyborczym, na kilka miesięcy przed wyborami. Może to tylko zbieżność dat. Różnie już byłem określany, jednym z najłagodniejszych był chyba "grabarz biłgorajskiego sportu". Uważam jednak te ataki i określenia na moją osobę i Rade jako całość oraz poszczególnych radnych tej i minionych kadencji za bezpodstawne - przyznaje w rozmowie z naszym Portalem Janusz Rosłan.

Włodarz Miasta podkreśla, że w ostatnich latach dla sportu w Biłgoraju udało się zrobić bardzo dużo. -Największe inwestycje jakie zostały poczynione w ostatnim 10-leciu dotyczą sportu. Wymienię tylko sale sportową wraz z zapleczem, boisko trawiaste, bieżnię lekkoatletyczną, trybuny, boiska zarówno orliki jak i wielofunkcyjne oraz wpieranie działalności stowarzyszeń sportowych. Nawiasem mówiąc, w przeliczeniu na trenujących, Klub Łada otrzymuje największą dotację - zaznacza Burmistrz. Janusz Rosłan w rozmowie z naszym Portalem dodaje, że w ostatnim czasie spotkał się z osobami związanymi ze sponsoringiem biłgorajskiej piłki i rozmawiał o przyszłości Klubu. -Podczas tych spotkań informowałem, że jestem gotowy spotkać się z Zarządem Łady 1945 Biłgoraj i podjąć rozmowy, w tym te dotyczące kondycji sportowej i finansowej Klubu. Jak samorząd Miasta nie możemy bezpośrednio finansowo wspierać sportu zawodowego, w tym płacić wynagrodzeń piłkarzom, nie pozwala nam na to prawo. Jednak jestem do dyspozycji wszystkich klubów i stowarzyszeń działających na terenie Miasta, tak jak i dla każdego mieszkańca. Do chwili obecnej nikt z Zarządu Klubu łada się ze mną nie kontaktował - dodaje Burmistrz.

 A co wy sądzicie o biłgorajskim sporcie i tej całej dyskusji?

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: piłka nożna   drużyna seniorska łady 1945 biłgoraj   wsparcie sportu   sport biłgoraj

Komentarze (19)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.161.118.57

Sebastian Pyszniak (2018-08-17 14:56:55)

Do Basketowiec - To co piszesz jest wierutnym kłamstwem - mówię (piszę) to jawnie i podpisuję się z imienia i nazwiska (prawdziwego) - nie wiem jaki z ciebie basketowiec i gdzie jeździsz, bo jedyną drużyną biłgorajską o której wiem, że jeżdżą i mają jakiekolwiek wyniki jest Slam Drinkers Biłgoraj, której jestem współzałożycielem i wieloletnim (byłym już) zawodnikiem - w przypadku wyjazdów na turnieje finałowe różnych rozgrywek w różnych latach Pan Burmistrz nigdy nie odmówił nam pomocy - oczywiście o ile o nią prosiliśmy, bo nie zawsze to robiliśmy. Dalszej części wypowiedzi "Basketowca" nie komentuję, gdyż jest ona poniżej poziomu przyzwoitości. Tyle w temacie - pozdrawiam ...

Ryszard (2018-08-14 05:27:38)

15 lat temu Łada dostawała 45 000 tys zł dotacji z Miasta i miala zdecydowanie wiecej gup do utrzymania i wtedy to wszyscy krytykowali Zarząd Klubu że sobie nie radzi a teraz wszyscy krytukują Miasto że dają za mało dofinansowania i oczywiście że za mało tylko dlaczego nikt nie napisze że byle jaki piłkarz żeby chciał grać na poziomie takiej ligi musi dostać conajmniej 400 z plus premie za mecze za swoje uslugi bo tak to trzeba nazwać wiec łatwo wyliczyc ile taki klub jak Łada potrzebyje mieć w kasie żeby to wszystko utrzymać.Tak jak najbardziej te 130 000 tyś ktore klub otrzymuje dotacji wystarczy na dziłanie klubu ale bez wynagrodzeń dla zawodnikow a charytatywnie jak kiedyś dzisiaj sie nikogo nie znajdzie do grania bo jak pisał ktoryś z poprzednikow bo w byle klasie A czy B to dzisiaj zawodnik dostaje 100 - 150 zł za mecz bez wzgledu czy drużyna wygra czy przegra poprostu takie są dzisiejsze realia gry w piłkę nożną.

J23 (2018-08-12 10:45:26)

Na FB autora tekstu pan Bondyra, zaprzedany burmistrzowi za stanowisko tak jak członkowie komisji sportu z murą na czele, napisał że miasto daje coraz większe pieniądze na sport. To niech sprawdzi ile było np na ładę 15 lat temu a ile dzisiaj. Ulatwię mu. Tyle samo. 100 zł wtedy a teraz to jest różnica.

J23 (2018-08-12 10:36:32)

A ilu kosiarzy ze znicza złapali. Może się pochwalicie. Nie będę pisał o kulturze treningów, o syfie jaki zostawiacie na siłowni o zrobieniu z siłowni stołówki. Po waszych treningach to jest strach wejść na siłownię. Smród i bród.

Stawiam na wymianę burmistrza i komitetu Rosłana (2018-08-11 23:46:39)

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego w Zniczu utalentowani młodzi ludzie ciężko trenują często dwie jednostki dziennie i nie dostają wsparcia od Miasta? A Radni Rady Miasta spotkają się raz na miesiąc zgarniają tysiączka i składają interpelacje typu: gałąź się złamała, kostka zapadła, droga nieodśnieżona i takie tam dyrdymały. Na to pieniądze są????? 21 radnych po około 1200 zł miesięcznie to rocznie za te ci.y płacimy z kieszeni podatnika 350 tys. za robienie NIC !!!!!! Zastanówcie się na kogo głosujecie!

Basketowiec (2018-08-11 23:28:44)

Jeździmy po całej Polsce gramy w kosza i reklamujemy miasto, chwalimy się Biłgorajem i jesteśmy dumni. Od Burmistrza nic nie udało się wydusić, bo to nie dobry człowiek jest. Może jak byś my byli psami to fory u burmistrza byłby realne. Cóż jesteśmy ludźmi i nie będziemy żebrać. A ty człowieku zaadoptuj dziecko, a nie psa, wtedy punkt widzenia na życie z pewnością ci się zmieni. Zetkniesz się z problemami,których pies ci nie wyszczeka.

do stan (2018-08-11 23:09:43)

Stan, chciałeś być zabawny ? Czy po prostu głupi jesteś?

(2018-08-11 22:04:52)

niech miasto zapłaci trenerom
niech miasto zapłaci za koszt wyjazdów
niech miasto zapłaci ekipom sędziowskim
niech miasto zapłaci diety zawodnikom i za wodę
A klub niech zapracuje na zawodników
Niech pozyska kasę dla zawodników
Trener niech weźmie odpowiedzialność i niech szuka chłopaków by osiągnąć sukces bo będzie miał za to zapłacone
ale i niech trener zajmie się trenowaniem bo rzucenie piłki na boisko to nie jest trening
Zarząd Łady powinien wyciągnąć wnioski który trener się nadaje do współpracy a który nie i trzeba szukać kogoś kto poprowadzi tych młodych zawodników bo potencjał jest w tych młodych chłopakach

stan (2018-08-11 20:55:41)

Jak ma się hobby to trzeba za nie płacić.

znający środowiska od środka (2018-08-11 17:11:00)

Ludzie.... Odliczając koszty osobowe, tzn. wynagrodzenia piłkarzy, to z tej dotacji, którą Łada otrzymuje uważam, że można pokryć koszty administracyjne i te związane z organizacją meczy i wyjazdów. Problem się pojawia (tzn. problem zbyt niskiego budżetu), kiedy z tej kasy z dotacji mimo wszystko pokrywa się wynagrodzenia piłkarzy (a robią tak wszystkie kluby na Zamojszczyźnie i nie tylko, w większym lub mniejszym stopniu). Natomiast jak widzę, kiedy to pseudo "gwiazdka" lokalnej piłki, która trzy razy ładnie kopnęła piłkę w juniorach i strzeliła jedną bramkę, nagle żąda 200 zł za mecz w seniorach, bo jak nie to ona pójdzie na wioskę za 150 zł za mecz, to nie powiem co, ale coś mnie trafia.... Albo po w pierwszym dniu nowego miesiąca przychodzi do prezesa i mówi "gdzie moje pieniądze" a jak słyszy że kasa będzie np. za tydzień to na trening już nie przychodzi i krzyczy naokoło, że klub go oszukał i okradł.
Więc problem nie jest w tym, że Łada i inne kluby nie są w stanie się utrzymać organizacyjnie za kasę z dotacji, tylko jak przychodzi konieczność pokrycia z tej kasy wynagrodzeń pseudo gwiazdek to wtedy się robi problem... Ale kluby nie mają wyjścia, bo jak nie zapłacą to nie ma kim grać.... Mamy niszę, jeśli chodzi o ludzi chętnych do gry (może sytuacja się zmieni za kilkadziesiąt lat, kiedy wejdą te roczniki, które teraz są w licznych szkółkach i wtedy kluby znowu będą w stanie dyktować warunki. Teraz niestety jest odwrotnie.
Najgorsze jest to, że wiele tych pseudo gwiazdek jest podbużanych przez swoich mających kompleksy ojców, którzy uważają swoich synów za drugich messich lub ronaldów i kierują ich "karierą" (a przynajmniej tak im się wydaje)
Tutaj tkwi cały problem....

Pani Posłanka A. B. (2018-08-11 12:36:47)

Jak burmistrz nastawił znicz przeciwko szóstce i rozłożył ją na łopatki wiedzą nie liczni, a jaki był układ finansowy burmistrza ze zniczem wiedzą już tylko ci, którzy startowali z komitetu burmistrza. Proszę o zachowanie zimnej głowy w wysuwaniu takich wniosków, że środowisko sportowe jest przeciwko burmistrzowi. Znicz otrzymuje dotację 90 tys. i do tego ma zatrudnionych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Biłgoraju 5 osób na etatach. Znicz ma około 30 zawodników, z czego trójka z nich coś osiąga. Żadne stowarzyszenie w Biłgoraju nie ma tak dobrze, jak Znicz.

Andrzej (2018-08-11 11:28:05)

Jestem starym kibicem Łady od lat 80 i trochę działałem w Ładzie, oczywiście jak zdrowie pozwalało. Dzisiaj jestem za stary, by działać, niemniej jednak obserwuje co się w klubie dzieje. Nawet taki stary człowiek jak ja może wyliczyć i wykazać głupotę w polityce sportowej burmistrza, ba mogę przypomnieć jak burmistrz wykorzystywał sport do swoich celów politycznych. Drodzy czytelnicy Łada otrzymuje 138 tys. brutto do wydania zostaje 100 tys. na organizację, trenerów, sędziów, opłaty związkowe, wynajem obiektów, transport, obiady po meczach, opieka medyczna, kierownik ochrony na meczach u siebie, kierownika klubu, spiker, ktoś na bramie do sprawdzania biletów, ktoś w kasie do sprzedawania biletów, kierownik drużyny, noszowi na meczach i tysiące innych opłat, o których burmistrzowi się nie śniło. Są to opłaty wynikające z regulaminu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, a nie widzimisię klubu, tak było kiedyś i tak jest dzisiaj. Łada Biłgoraj to taki twór, na którym można się po wyżywać, skrytykować i wyszydzić. Myślę, że to już jest koniec tego klubu i oczywiście winę za to ponosi burmistrz. Nie znam tych panów radnych z komisji sportu, wiem tylko, że jeden był kiedyś na krótko Prezesem Łady a drugi trenerem. Wydaję mi się, że lepszego scenariusza nie może sobie Łada wymarzyć, bowiem posiadać dwóch swoich ludzi jako radnych w komisji Sportu powinno wyprostować sytuację finansowo-organizacyjną. Tymczasem radni poszli na układ z burmistrzem za stołki zapomnieli o Ładzie.

(2018-08-10 21:59:53)

Na FB każdy może pisać, choć wielu powinno się od tego powstrzymać. Autor wpisu mocno angażował się kampanię wyborczą konkurencyjnych dla Rosłana kandydatów na burmistrza. To malkontent i wieczny krytykant bez większych dokonań własnych. Trudno wierzyć, że działa teraz bezinteresownie w trosce o sport.

krytyka, żądania -to polityka (2018-08-10 21:01:51)

Jeżeli jest osoba /grupa/, która występuje w imieniu tzw."seniorów" -niech zgłosi problemy do: Burmistrza, Rady Miasta (komisji sportu i rady) !? - Takie anonimowe biadolenie to czysta polityka przedwyborcza. Nigdy miasto nie odmówiło pomocy klubom, grupom które zwracały się o wsparcie -wszystko wszak musiało być zgodne przepisami gospodarowania środkami publicznymi, które miasto zwiększa. Nie mylić wspierania finansowego klubów zg z uchwałami RM - z żądaniami "utrzymywania" klubów, które co najgorsze nie mają wyników sportowych.?!

Janusz nie bój się tych krzykaczy (2018-08-10 20:09:59)

Od 16 lat mówią, że Cię wymienią a w każdych wyborach wygrywasz w praktyczni w pierwszej turze. Janusz nie martw się środowisko sportowe i ci ich sponsorzy to warci funta kłaków na jajach. Rób swoje jesteś rewelacją na skalę całej polski takiego człowieka jak ty to nam wszyscy zazdroszczą.

MKS Bilgoraj (2018-08-10 19:34:55)

Trzy lata temu byłem na spotkaniu z burmistrzem odnośnie ratowania MKS Bilgoraj, błagaliśmy o 10 tyś, byliśmy w drugiej lidze i nie mieliśmy kasy na dalekie dojazdy. Na 3 dni obchodów Biłgoraja pół miliona sie znalazło a nie było 10 tyś na cały sezon dla MKS Bilgoraj , eeetam szkoda gadać. Nie chcę obrażać mieszkańców Biłgoraja tak jak w poniższym wpisie, ale żeczywiscie coś z nami nie tak.

Niech ZNICZ Bilgoraj ma śmiałość i w swoim imieniu oponuje przeciw Burmistrzowi a nie Ładą się zasłania (2018-08-10 19:15:55)

Lada nie biadoli nad swoim losem jak ma upaść to upadnie. Jakoś nie widzę rozzewnienia i tęsknoty za basketem, MKS piką ręczną, siatkówką.itd. Jeżeli burmistrz ma to w du..e a inni od 16 lat go akceptują i nie zmieniają bo uważają że jest dobry to o czym rozmawiamy. Jak ktoś był, kiedykolwiek na spotkaniu z burmistrzem w sprawie sportu to wie że na chasła takie jak „chce pomóc”, „ chcę sie spotkać”, „ zależy mi na sporcie „ to mało zwieracze nie puszczają. Problem nie jest w burmistrzu, problem jest w mieszkańcach którzy sa poprostu głupi.

dziewne (2018-08-10 16:54:50)

burmistrz ma grać za piłkarzy i trenować za trenerów a prowadzić drużyny za kierowników tych drużyn i jeszcze wszystkim płacić z miejskiej kasy czyli z podatków!? i pewnie jeszcze zrobić jakiś zaciąg z tych co się nie mieszczą w podstawowych składach wyższych lig i sprowadzić do Biłgoraja - tak ma wyglądać przyszłość naszej piłki? a co z młodzieżą i wychowankami drużyn młodzieżowych Łady? gdzie to szlifowanie brylantów i praca trenerska?

Daniel Z. (2018-08-10 16:44:33)

Niestety Rosłan to kandydat i Burmistrz Emerytów i rencistów ... zero dla Sportu i działań ... i nie mówiąc o miejscach pracy NIC

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Informacja Zarządu Dróg Powiatowych na temat przebiegu i remontów dróg powiatowych w roku 2018 oraz aktualnego ich stanu

Radni Rady Powiatu zostali w pierwszej połowie br. zapoznani...

Kolejne gminy Powiatu Biłgorajskiego w żółtej strefie ASF

W związku z zagrożeniem Afrykańskiego Pomoru Świń, kolejne gminy...

Remont drogi wojewódzkiej Nr 835 jeszcze w tym roku, droga W863 w latach najbliższych (AUDIO)

Nie ma żadnych zmian w harmonogramie remontu drogi wojewódzkiej...

Święto Policji (FOTO)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Ogłoszenia