Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Solidarność i jedność w obliczu epidemii

Dodał: red Data: 2020-03-18 15:07:51 (czytane: 2608)

Historia naszej Ojczyzny, nie raz pokazała, że w obliczu wielkich wyzwań, Polacy umieli jednoczyć się i stawać ramię w ramię we wspólnej walce. Ta cecha przez kolejne wieki i dziejowe zawieruchy była główną siłą sprawczą tego, że przetrwaliśmy jako Naród. Nie inaczej jest i tym razem. W walce z koronawirusem staje całe społeczeństwo.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpolkoronawirus_sluzby.jpg

Na głównej linii frontu są oczywiście służby medyczne, ratunkowe, Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna i Wojsko oraz rząd, ale solidarność i jedność w obliczu epidemii pokazują także obywatele. O to m. in. lokalne restauracje i punkty gastronomiczne karmią służby medyczne.

koronawirus_pomoc.jpg

-Witam. Jestem ratownikiem medycznym pracującym w naszym pogotowiu. Chciałbym się podzielić tym (informacją), że otrzymaliśmy dzisiaj od #Pizzeria-Lodziarnia ALIBI s.c pyszny obiad oraz jednorazowe maseczki ochronne które są nam bardzo potrzebne, a jest ich ciągle nam brak. Dodatkowo dzisiaj w Biłgoraju zespoły stacjonujące otrzymały obiady od #BARPYCHOTKA. Dziękujemy za wsparcie - napisał w wiadomości do naszej Redakcji, Michał Jasiński.

koronawirus_pomoc_1.jpg

To nie pierwszy i nie jedyny przykład wsparcia i troski mieszkańców o siebie na wzajem. Powstała w Biłgoraju inicjatywa "Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice", gdzie zgłasza się coraz więcej osób, chcących pomóc w zakupach seniorom. Z inicjatywami wyszły także samorządy, m. in. Biłgoraja, Frampola czy Turobina. Z kolei Mariusz Bielak poprzez media społecznościowe napisał: Wielkie podziękowania dla całego zespołu Grand Beef za darmową pizzę dla pracowników Izby Przyjęć (szpitala w Biłgoraju). Grzegorz Lewkowicz akcja na wielki plus!

maseczki.jpg

Do szpitala w Biłgoraju trafia także sprzęt ochrony indywidualnej, które zaczyna brakować. Salony kosmetyczne przekazują swe zapasy środków dezynfekcyjnych - pracownikom szpitala. To nie wszystko mieszkańcy Biłgoraja szyją maseczki, ofiarują na nie materiał, wykonują prace, przekazują informacje techniczne. Pokłady dobra zostały uruchomiono, duch w Narodzie nie zaginął, to nasza siła.

krokma_chleba_dla_sasiada.jpg

Niezawodna jest także Caritas. -W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa apelujemy do mieszkańców Biłgoraja i okolic o szczególną ochronę osób starszych, którym zaleca się unikanie dużych skupisk ludzkich. Apelujemy o okazywanie sąsiedzkiej troski i pomoc seniorom w zakupach - piszą przedstawiciele biłgorajskiego Biura. Caritas zachęca do włączenia się w akcję "Kromka chleba dla sąsiada", która pozwoli na objęcie pomocą żywnościową jak największej liczby potrzebujących. Caritas Rejonu Biłgorajskiego prowadzi zbiórkę żywności i środków chemicznych, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszym rejonie.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: koronawirus   służba zdrowia   pomoc   epidemia biłgoraj

Zobacz także

Ostrzeżenie o burzach z gradem

Dodane: 2021-06-12 10:30 - Komentarze  (0)  czytane (609)

TAGI: ostrzeżenie, burze z gradem, powiat biłgorajski, pogodaKomentarze (18)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.50.173

Goja (2020-03-19 15:07:30)

Dlaczego komentarze zostały usunięte

Mitek (2020-03-19 10:19:58)

Tak wiec wyluzujcie. Szyjcie, gromadźcie, organizujcie. Ale z pokorą, z dobrych intencji. A nie wrzask i krzyk. Ależ jestem dobra, sławna i szanowana..........

Mitek (2020-03-19 10:01:23)

Tak wiec wyluzujcie. Szyjcie, gromadźcie, organizujcie. Ale z pokorą, z dobrych intencji. A nie wrzask i krzyk. Ależ jestem dobra, sławna i szanowana..........

Mirek (2020-03-19 09:54:57)

Samozwańcze celebrytki ośmieszacie się. Kwarantanna trwa 5 dni. A służba zdrowia już pada z nóg z wyczerpania. Niewyspani, głodni, spragnieni...... Szyjcie te maseczki, gromadźcie żywność, pewnie przyda się za miesiąc. Oby jednak nie. Ale to co teraz odstawiacie to cyrk. A czy ta pielęgniarka kanapki nie może sobie z domu wziąć? Jak się tak temu przyglądam to sobie myśle, że przeżrecie i zmarnujcie te wszystkie zgromadzone produkty a jak naprawdę będą potrzebne to ich zabraknie. Wtedy się okaże kto jest dobry i jakie ma serce. Jak odda ostatni makaron potrzebującym. Was tam nie będzie. Bo w obliczu prawdziwej pandemii zaszyjecie się w domu, przecież jesteście sławni, lubiani i szanowani i społeczeństwo nie może sobie pozwolić na utratę takich wspaniałych obywateli. Teraz jest pora na szpan potem na ochronę samych siebie. Historia zna takie przypadki.

Korona (2020-03-19 08:59:28)

Ludzie co z Wami ... Wychodzi na to, że lepiej nie pomagać zamiast coś robić. Siedzieć w domu i krytykować to najlepiej Polakom wychodzi i szukanie podtekstów...WSTYD, może trochę należy docenić ludzi którzy coś robią i narażają się. Sami coś pomagacie?niesiecie pomoc? Takie akcje powinny być nagłaśniane, ale nie lepiej nic nie robić, a jak ktoś coś robi to od razu trzeba go zjeść ... i żal d**** ściska krytyków od siedmiu boleści.

Ot tak (2020-03-19 08:30:45)

Paweł Dobrzy Ludzie to tacy co nie potrzebują pandemii żeby pomagac innym. Robią to na codzień. I nie mają potrzeby robienia z tego wielkiego halasu w internecie i robienia zdjęć by każdy mógł zobaczyć jacy są fajni

do pierwszej linii frontu (2020-03-19 07:09:11)

PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI !!!

(2020-03-19 06:43:24)

Podłością jest krytykowanie akcji pomocowych. Szacunek dla wolontariuszy i firm, które służą pomocą.

do pierwszej linii frontu (2020-03-18 22:22:25)

co ruszyło celebrytów z linii frontu ha, ha, ha.
Spuścić trochę trzeba powietrza z rego nadymanego ego,
bo pęknie jak balonik.
Ciekawe - czy policja, straż i inne służby też mają darmową michę.
Wstyd.
Potrzebujących dokarmiajcie i róbcie to tak "żeby lewa ręka nie wiedziała co robi prawa",
wtedy chwała za to !!!
A nie za kawałek pizzy i obiadek w styropianie szukacie rozgłosu.
Wstyd.

Andrzej (2020-03-18 21:54:58)

Jak to było? „kozak w necie a p**da w świecie”. To tyle odnośnie tych komentarzy kto od czego jest. Zostańcie w domu !:)

Paweł (2020-03-18 21:43:46)

A Pani Goja to malkontentka jakaś,wszystko be.
Nie chce Pani pomagać,niech nie pomaga.Wiadomo,że Ci co pomagają to ludzie znani,lubiani i szanowani.Nie robią tego dla kariery ani dla sławy czy zysku,są po prostu Dobrymi Ludźmi .

M (2020-03-18 21:41:53)

"Do pierwszej lini frontu" jak żeś taki chojrak to stań na tej samej lini .

do pierwszej linii frontu (2020-03-18 21:28:25)

Patrzcie jacy zarobieni w pracy, że czas mają robienie "sweetfoci" w godzinach pracy.
A co, wynagrodzenia za swoją pracę nie biorą, że trzeba ich żywić, a do Włoch jechać jak tacy bochaterowie jesteście, na pierwszą linię frontu jak to mówicie, tam się okarze na jakie poświęcenie Was stać.
A dyrekcja szpitala powinna sprawdzić czy te medialne występy to były w godzinach pracy.

tak (2020-03-18 21:13:13)

Noż kierwa.
Policja ma przestepców.
Straż pożary wypadki inne nieszczescia
Służba zdrowia opiekę medyczną
Jak wam nie pasuje zawsze można zmienić fach i stroić fochów dotyczy tez piguł co łaske robia że obsługuja pacjentów.

Goja (2020-03-18 20:20:40)

Nie muszę próbować, znam ten tryb bardzo dobrze. Wiem też doskonale czym jest pandemia.

tak (2020-03-18 19:30:58)

Goja ma racje.
Płaci się składki i podatki.
Zwykła darmowa reklama.

Ja (2020-03-18 17:40:10)

Goja sądząc po Twojej wypowiedzi masz mylne pojęcie czym jest pandemia. Nie ma znaczenia czy jest 5 czy 50 chorych . Znaczenie ma to,że w każdej chwili ta liczba może się zwiększyć, a brak zabezpieczenia do tego doprowadza. Teraz trzeba traktować każdego pacjenta z objawami jak potencjalnego nosiciela . Dodatkowo spróbuj popracować w takim trybie i przez tyle czasu ,za psie pieniądze bez możliwości przygotowywania sb nawet kawy już nie mówiąc o jej wypiciu.Ty może sb trochę pośpij ,wtedy mózg lepiej pracuje i za dużo durnot nie wymyślisz.

Goja (2020-03-18 16:29:37)

Chciałabym bardzo podziękować ludziom dobrej woli, którzy nie potrzebują epidemii by na co dzień dbać o ludzi starszych w swoim najbliższym otoczeniu. Takie zachowanie dyktuje im ich własne sumienie i nie wykorzystują obecnej sytuacji jako trampoliny do wybicia się ponad nie wiadomo co. Dbają po cichu o nich cały czas i nie dadzą im zginąć teraz. Tworzycie jakieś grupy i zachęcacie do zgłaszania się wolontariuszy. Czy jest ktoś kto zweryfikuje uczciwość zgłaszających się osób. Mam też propozycję dla wszystkich osób zaangażowanych w szycie maseczek i zbieranie środków dezynfekcyjnych z zakładów kosmetycznych itp. żeby spożytkowali swoją energię na bardziej logiczne działania. W naszym szpitalu jest 5 chorych i wystarczający zapas odpowiednich materiałów. Dla tych, którzy mają wątpliwości wystarczy jeden telefon, można zadzwonić i zapytać czy czegoś potrzebują. I na koniec jeszcze o dostarczaniu jedzenia z różnych restauracji ratownikom i służbom, naprawdę myślicie że oni głodują, czy korzystacie z darmowej reklamy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Polonez na 80 par na placu za biłgorajskim ratuszem

Boże Ciało

Koncert akordeonowy w Soli

Miliony złotych w uśpionych bonach turystycznych

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych [AKTUALIZACJA 31 marca 2020 rok, godz. 20:45]

Szanowni Państwo, na bieżąco aktualizujemy i zamieszczamy aktualne informacje o koronawirusie, sytuacji epidemiologicznej w Polsce...