Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ślubowanie uczniów klas I w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-11-22 08:13:11 (czytane: 2912)

W dniu 16 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju odbyła się uroczystość pasowania klas I na uczniów szkoły. W tym roku w "Trójce" naukę rozpoczęli uczniowie w trzech klasach pierwszych oraz w jednym oddziale edukacyjno - terapeutycznym.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajNowi członkowie szkolnej społeczności złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Dzieci w obecności  rodziców, nauczycieli, dyrekcji i zaproszonych gości przyrzekły być wzorowymi uczniami, zawsze gotowymi do wypełniania swoich obowiązków szkolnych. Na początku uroczystości delegacja z klas czwartych powitała najmłodszych uczniów naszej szkoły. Następnie rozpoczął się turniej podczas którego wszystkie klasy miały za zadanie zaprezentować się, gdzie przede wszystkim liczyła się wzajemna pomoc, dyscyplina  i sposób wykonania zadania. Każda klasa zaprezentowała ,,okrzyk klasy”, który od tej pory będzie dopingował ich do pracy: "klasa I a chęci do nauki ma", "my jesteśmy I b z nami nie zadziera się", "klasa I c pilnie uczyć się chce", wierszyki oraz piosenki. Pierwszy egzamin dzieci zdały śpiewająco.

slubowanie_klas_i_mzs.JPG

Druga część uroczystości nawiązywała do ekologii. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie ofiarowali 4 sadzonki drzew - klony, które zostały posadzone w następnym dniu na placu szkolnym. Najważniejsza chwila pasowania na ucznia rozpoczęła się przepięknie zatańczonym polonezem przez reprezentantów klas pierwszych. Dzieci wykazały się także doskonałą znajomością wiersza "Kto Ty jesteś", oraz śpiewaniem hymnu w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Dyrektor i i wicedyrektor dokonali pasowania na uczniów, a panie wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Ostatnia część uroczystości była sprawdzeniem zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki dotyczące znajomości przepisów drogowych, numerów alarmowych i znaków drogowych.

Reklama.

Zaproszeni goście: prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Biłgorajski Krzysztof Żbikowski, skarbnik Tadeusz Tujaka oraz prezes Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Mateusz Bury w nagrodę za wiedzę o bezpieczeństwie na drodze, wręczyli dzieciom bardzo praktyczne prezenty - kamizelki odblaskowe, które od tej pory będą służyły dzieciom podczas wycieczek poza teren szkoły. Fundatorem kamizelek był także Aleksander Bełżek prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada”. Na koniec uroczystości dyrektor szkoły pogratulował rodzicom, wychowawcom, a przede wszystkim uczniom tego, że w tak pięknej oprawie artystycznej złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 25

Tagi: miejski zespół szkół   ślubowanie klas I   szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

Trwają warsztaty w ramach projektu

Dodane: 2018-11-20 09:32 - Komentarze  (0)  czytane (267)

TAGI: warsztaty, fundacja pomocy dzieciom krzyk, różnorodność nas uskrzydla, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.209.201

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Wyniki tegorocznych matur. Powiat Biłgorajski w pierwszej dziesiątce Województwa Lubelskiego

Są już wyniki egzaminu dojrzałości, który w maju br. zdawali uczniowie klas trzecich liceum i uczniowie klas czwartych technikum. Średnia zdawalność dla szkół prowadzonych przez Powiat Biłgorajski to 82,78%, przy średniej Województwa Lubelskiego 79,3% i średniej krajowej 79,7%. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia