Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Siostry zakonne, biskup ordynariusz, kanclerz Kurii Diecezjalnej oraz sekretarz wydziału Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego rapują (VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-06-03 10:08:16 (czytane: 1754)

Kolejne osoby duchowne rapują w ramach akcji #hot16challenge2, polegającej na skomponowaniu i wykonaniu 16 wersowego utworu o dowolnej tematyce i wzajemnym nominowaniu się, a przez to zachęcanie do wsparcia służby zdrowia w walce z koronawirusem. Wpłat dokonywać można przez portal siepomaga.pl.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajDo tej pory zebrano już ponad 3,5 mln zł. W charytatywne przedsięwzięcie włączyły się także osoby duchowne, w tym Siostry Misjonarki Maryi z klasztoru w Łabuniach na Zamojszczyźnie oraz nominowana przez nich Kuria Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. -Z jednej strony to włączenie się w akcję pomocową, która ma w sposób materialny wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem, z drugiej to forma ewangelizacji - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl siostra Elżbieta Dąbrowska.

Czytaj także: Ksiądz posługujący w Biłgoraju rapuje o Ewangelii i ofierze Jezusa Chrystusa. Wszystko w ramach #Hot16Challenge2 (VIDEO)

Jak zaznacza, siostry z Łabuń wiedzą czym jest walka z wirusem. -W naszym zgromadzeniu zetknęłyśmy się z walką z koronawirusem, było to w naszym DPS-ie. Wiemy więc ile wymaga to siły i jakich nakładów oraz środków. W takiej sytuacji liczy się każda pomoc i każda złotówka. Z drugiej strony chcemy ogłaszać światu, że to Jezus jest panem, do niego należy móc i przyszłość, że On jest silniejszy, że ma moc go pokonać. Chcemy także ludziom chorym, w kwarantannie oraz tym, którzy pracują w służbie zdrowia pokazać, że ich wspieramy i doceniamy - dodaje siostra Elżbieta.

Siostry chciały także w sposób ciekawy przedstawić swe zgromadzenie i charyzmat, którego podstawą jest życie modlitwą i świadectwem. To pokazanie, że siostry są otwarte, radosne, pełne wiary i odwagi. Misjonarki Maryi z klasztoru w Łabuniach, do #hot16challenge2 nominowały Kurię Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. W "kurialnym rapie" wystąpił biskup Marian Rojek, kanclerz Kurii ks. Michał Maciołek, ks. Piotr Spyra sekretarz wydziału Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego oraz siostra Teresa Sobótka, która pracuje w kasie diecezjalnej. -Podjęliśmy wyzwanie, bo to szlachetna i dobra inicjatywa - zaznacza ks. Piotr Spyra.

Czytaj także: Burmistrz Biłgoraja rapuje. Wszystko w ramach #hot16challenge2 (VIDEO)

Jak przyznaje historia ułożenia piosenki i jej nagrania to przede wszystkim modlitwa o dary Ducha świętego. -Poszedłem do kapicy i prosiłem, Panie Boże daj mi słowa i melodię. To było jednego wieczoru, a drugiego wieczoru wspólnie z księdzem biskupem, księdzem kanclerzem i siostrą nagraliśmy utwór. Mamy nadzieję, że przez tą piosenkę uda się inne osoby zachęcić do dobroczynności - dodaje.

Jak jednak podkreśla ks. Spyra, w utworze wybrzmiało także, iż walkę z koronawirusem wspierać można także duchowo. Chodzi także o ewangelizację internetu. -A przy okazji liczymy na to, że uda się wzbudzić nowe powołania kapłańskie. Na końcu tej piosenki wyśpiewaliśmy, że seminaria są puste, jeśli chcesz zostać lekarzem dusz zapraszamy, trwa właśnie nabór - wyjaśnia dla bilgoraj.com.pl ks. Spyra.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: koronawirus   siostry misjonarki maryi   kuria diecezjalna w zamościu   #hot16challenge2

Zobacz także

Spotkanie popielgrzymkowe pątników (FOTO)

Dodane: 2020-09-23 20:56 - Komentarze  (0)  czytane (705)

TAGI: spotkanie popielgrzymkowe, pielgrzymka zamojsko - lubaczowska na jasną górę, ks. marek mazurek, biłgoraj pielgrzymkaKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.237.183.249

Mój Boże (2020-06-04 07:12:34)

Koniec Świata

(2020-06-03 16:13:37)

super i Szczęść Boże

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Koronawirus na Lubelszczyźnie. Podsumowanie dnia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane dotyczące najnowszych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. Dane aktualizowane są codziennie....