Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Siatkarskie mistrzostwa lubelskich leśników (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2018-02-16 20:59:47 (czytane: 2206)

W Biłgoraju zakończyły się XVII Mistrzostwa Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. -To wydarzenie sportowe, które wpisało się w kalendarz leśników województwa lubelskiego - przyznaje Jerzy Sądel dyrektor RGLP w Lublinie.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajOrganizatorami Mistrzostw, w których udział wzięło 18 drużyn, w tym 16 reprezentujących nadleśnictwa była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, UKS "Leśnik" oraz OSiR Biłgoraj. Sportowa rywalizacja w Biłgoraju odbyła się w dniach 15 - 16 lutego. -Impreza ta cieszy się dużą popularnością wśród leśników, o czym świadczy coraz liczniejszy udział drużyn z całej Lubelszczyzny. W tym roku udział w mistrzostwach potwierdziło 18 drużyn reprezentujących następujące nadleśnictwa: Biłgoraj, Chełm, Gościeradów, Janów Lubelski, Józefów, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Nowa Dęba, Parczew, Puławy, Rozwadów, Rudnik, Świdnik, Tomaszów, Włodawa oraz Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie - wylicza Jacek Grabias nauczyciel w ZSL Biłgoraj.

mistrzostwa_lesnikow.JPG

Mistrzostwa rozgrywane będą w grupach systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów zgodnie z przepisami PZPŚ. Z każdej grupy do ćwierćfinałów awansują dwie pierwsze drużyny. Reprezentacja Nadleśnictwa Biłgoraj zajęła III miejsce, wygrywając z leśnikami z Tomaszowa Lubelskiego. W finale spotkały się drużyny reprezentujące Nadleśnictwa Rudnik i Włodawa. Po zaciętym meczu lepsi okazali się leśnicy z Włodawy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy z rąk dyrektora RGLP, nadleśniczych i Burmistrza Biłgoraja. Wyłoniono także najlepszych zawodników.

Oprócz samych rozgrywek, podczas Mistrzostw została zaplanowana także prezentacja edukacyjna na temat zrównoważonej gospodarki leśnej oraz konkurs wiedzy przyrodniczo - leśnej dla dzieci.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 64

Tagi: mistrzostwa nadleśnictw   biłgoraj   nadleśnictwo biłgoraj   leśnicy biłgoraj

Zobacz także

Rajd HDK i piknik rodzinny (FOTO)

Dodane: 2018-06-18 11:54 - Komentarze  (0)  czytane (63)

TAGI: rajd honorowych dawców krwi, rajd hdk, pck biłgoraj, honorowi dawcy krwi biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.227.37

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Zdzisław Żołopa sędziuje najleszym w Europie

97. Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów odbywają się w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2018 w Bukareszcie (Rumunia). Są to równocześnie 31. Mistrzostwa Europy Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Sędziuje na nich biłgorajanin, prezes LKS "ZNICZ" Biłgoraj Zdzisław Żołopa. więcej»

Bal sportowca 2018 (FOTO)

10 lutego br. już po raz XVIII odbył się - zorganizowany przez biłgorajskie środowisko sportowe - bal sportowca. Gala Mistrzów Sportu zgromadziła w jednym z lokali w Biłgoraju sportowców, trenerów i działaczy sportowych. Była to okazja do podsumowania 2017 roku w sporcie oraz do wyróżnienia sportowców i osób wspierających sport. więcej»

Ogłoszenia