Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Setki osób na Mszy pogrzebowej, katafalk w kwiatach i sztandary z kirem - biłgorajanie pożegnali śp. Zygmunta Dechnika

Dodał: red Data: 2013-12-09 14:30:09 (czytane: 12218)

Przedstawiciele Sejmu RP, władz samorządowych, Senatu UMCS, biłgorajskich szkół i zakładów pracy, przyjaciele, współpracownicy i mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej pożegnali Zygmunta Dechnika. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył ks. kan. Stanisław Budzyński.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajBiłgorajanie tłumnie uczestniczyli w ostatniej ziemskiej pielgrzymce śp. Zygmunta Dechnika. Byłego Przewodniczącego Rady Powiatu i Rady Miasta Biłgoraj, dyrektora Kolegium UMCS, byłego nauczyciela, społecznika żegnali bliscy, przyjaciele, znajomi, współpracownicy.

pogrzeb_zygmunta_dechnika.JPG

Msza święta pogrzebowa sprawowana była w kościele św. Jerzego w Biłgoraju, modlitwie przewodniczyli księżą ks. kanonik Stanisław Budzyński i ks. kanonika Jan Maksim. -Całe życie jest oczekiwaniem na najważniejsze spotkanie, na stanięcie - jak mówi św. Paweł - przed trybunałem bożym. To będzie spotkanie z Tym, który nas ukochał który umarł na krzyżu za nas i daje nam życie wieczne. Dla śp. Zygmunta skończyło się ziemskie pielgrzymowanie i oczekiwanie. Tyle jeszcze planów, zamierzeń, tyle za nim dzień których dokonał w swoim życiu od pracy jako nauczyciel przez działalność na różnych polach, po kierowanie szkołą uniwersytecką. Najbardziej jednak się liczy to co czynił bezinteresownie dla innych. Po latach pracy i działalności pozostał dla niego jeszcze jeden etap, etap cierpienia, dźwigania krzyża i powrotu do wartości, które czasem się w życiu gubią, do tego co najważniejsze, do Boga - mówił w homilii ks. Budzyński.

Posłuchaj homilii:
Śp. Zygmunta Dechnika żegnali także przedstawiciele władz samorządowych i władz Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. O współpracy i tworzeniu Kolegium UMCS w Biłgoraju mówił Prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Ryszard Dębicki, posłuchaj wystąpienia przedstawiciela lubelskiej uczelni:

O pracy śp. Zygmunta Dechnika na polu rozwoju Ziemi Biłgorajskiej w imieniu Samorządu Powiatowego mówił Mirosław Późniak. Przewodniczący Rady Powiatu przypomniał owoce pracy zmarłego, jego oddanie obowiązkom oraz zaangażowanie w działalność samorządową i społeczną: -W pracy społecznej i samorządowej zawsze kierował się sumiennością, obowiązkiem pomocy innym, zaangażowaniem na rzecz dobra wspólnego. Jakość społecznie wykonywanej pracy rozumiał jako dużą dyspozycyjność, obecność w życiu społeczności lokalnej niejednokrotnie kosztem najbliższych. Sprawowanie funkcji, którą przyszło mu pełnić traktował jako nie tylko przywilej, ale głównie odpowiedzialność, pracę merytoryczną, organizacyjną, przy dużej presji środowiskowej. Śp. Zygmunt Dechnik trwale zapisał się w naszej pamięci. Posłuchaj całego wystąpienia przewodniczącego Rady Powiatu w Biłgoraju:

Byłego Przewodniczącego Rady Powiatu i Rady Miasta oraz dyrektora Kolegium UMCS w Biłgoraju żegnali także współpracownicy i przyjaciele m. in. prof. Grabias czy Krzysztof Iwaniec.Zobacz także:

'Był człowiekiem otwartym, pełnym zapału i odwagi' - wspomnienia o śp. Zygmuncie Dechniku

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 19

Tagi: pogrzeb zygmunta dechnika   ostatnie pożegnanie zygmunta dechnika   śp. zygmunt dechnik   pogrzeb

Zobacz także

Koronawirus najnowsze dane

Dodane: 2020-06-02 17:15 - Komentarze  (0)  czytane (1562)

TAGI: koronawirus, epidemia, lubelszczyzna, zdrowie i urodaTelewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego Kościoła. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej...