Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sesja w Gminie Tarnogród. Radni podjęli m. in. uchwały o likwidacji Szkoły Filialnej w Różańcu Pierwszym

Dodał: red Data: 2020-05-28 13:07:07 (czytane: 1065)

27 maja, w Tarnogrodzie odbyła się sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazł się blok uchwał odnośnie oświaty, udzielenia pomocy rzeczowej dla Powiatu Biłgorajskiego czy określenia wysokości, szczegółowych warunków i trybu przyznawania i zwrotu zasiłku celowego na ekonomiczne usamodzielnienie.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajJednymi z najważniejszych uchwał były te dotyczące gminnej oświaty. Radni podjęli uchwałę o odrzucenia w całości stanowiska Związku NSZZ „Solidarność” Region Środkowo - Wschodni dotyczącego zaopiniowania projektu uchwały Rady Miejskiej w Tarnogrodzie z dnia 27 maja 2020 roku w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim poprzez likwidację Szkoły Filialnej w Różańcu Pierwszym podporządkowanej organizacyjnie Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim. Podjęto także odrzucenie w całości stanowiska Związku Nauczycielstwa Polskiego dotyczącego zaopiniowania projektu uchwały Rady Miejskiej w Tarnogrodzie z dnia 27 maja 2020 roku w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim poprzez likwidację Szkoły Filialnej w Różańcu Pierwszym podporządkowanej organizacyjnie Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim. A także w konsekwencji o przekształceniu Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim poprzez likwidację Szkoły Filialnej w Różańcu Pierwszym podporządkowanej organizacyjnie Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim.

Czytaj także: 3 Maja w Gminie Tarnogród (FOTO)

W przypadku stanowiska Związku NSZZ „Solidarność” Region Środkowo - Wschodni, to "Solidarność" zaopiniowała uchwałę negatywnie, zaznaczają, iż nie ma pewności, że wszyscy nauczyciele i pracownicy znajdą zatrudnienie w placówce w Różańcu Drugim. To stanowisko zostało odrzucone w całości. Za odrzuceniem głosowało 11 radnych, 1 był przeciw i 1 wstrzymał się od głosu. Również negatywnie wniosek likwidacji placówki w Różańcu Pierwszym zaopiniował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Radni odrzucili stanowisko ZNP, za odrzuceniem głosowało 11 radnych, 1 był przeciw i 1 wstrzymał się od głosu. Ostatecznie placówka w Różańcu Pierwszym została zlikwidowana. Za odrzuceniem głosowało 11 radnych, 1 był przeciw i 1 wstrzymał się od głosu. Za likwidacją placówki głosowało 11 radnych, 1 był przeciw i 1 wstrzymał się od głosu.

Czytaj także: Kolejne gminy otwierają targowiska

Podczas sesji radni pochylili się także nad uchwałą w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego o wspólnym przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zakup energii elektrycznej w ramach Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej; określenia wysokości oraz szczegółowych warunków i trybu przyznawania i zwrotu zasiłku celowego na ekonomiczne usamodzielnienie czy udzielenia pomocy rzeczowej dla Powiatu Biłgorajskiego na realizację zadania publicznego.

herb_tarnogrod.jpg

Na sesji odbyła się także dyskusja na temat artykułu, który otrzymali radni. Materiał został przesłany - wraz z materiałami - na XXII Sesję Rady Miejskiej w Tarnogrodzie, która odbyła się w połowie maja br.. To artykuł prasowy zamieszczony na portalu internetowym prawo.pl autorstwa Katarzyny Kubickiej - Żach oraz Krzysztof Koślickiego pod tytułem: „Gmina, która pomoże swoim podatnikom, straci finansowo”. -Podkreślić należy, niewątpliwie bulwersujący fakt, że przesłany został artykuł, który wcześniej „ocenzurowano”. Kwestie, które zawierają stanowisko Rządu (wyrażone przez przedstawiciela Ministerstwa Finansów) zostały w przesłanym materiale usunięte. Znamienne jest to, że w artykule prowadzone są dywagacje dotyczące rozwiązań prawnych, które nigdy nie weszły w życie. Hipotetyczne rozważania m.in. prawników wskazują, że samorządy chcąc pomóc przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty w okresie pandemii koronowirusa narażone są na dalsze straty w postaci zmniejszenia m. in. subwencji ze środków publicznych. Odmienny pogląd zaprezentował przedstawiciel ministerstwa finansów, niestety adresaci przesłanej korespondencji nie mogli się już o tym dowiedzieć, ponieważ ten fragment (dwa akapity) tekstu został usunięty - zaznacza w interpelacji wicestarosta Rogala i dodaje: -W mojej ocenie jest to manipulowanie informacją, które dodatkowo w okresie wzmożonej debaty publicznej związanej z kampanią prezydencką należy uznać za zachowanie nie tylko nie eleganckie, ale zasadniczo dla osoby i funkcji jaką Pan sprawuje za zachowanie niedopuszczalne.Wicestarosta sformułował także konkretne pytania w tej materii, które trafiły do Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Czytaj także: 77. rocznica pacyfikacji Różańca. Uroczystości skromne, ale będące wyrazem pamięci (FOTO)

Dyskutowano także o kwestii przedszkoli i ich działalności w czasie epidemii koronawirusa, w tym czasu pracy placówek, zainteresowania posyłaniem dzieci w czasie epidemii koroanwirusa oraz opłatami, w tym opłatami za dzienne wyżywienie. Podczas sesji radni pojęli także uchwałę w sprawie pomocy rzeczowej dla Powiatu Biłgorajskiego. Dotyczy to przebudowy chodnika przy drodze drogi powiatowej Nr 2958 L w miejscowości Różaniec Drugi. Chodzi o kwotę 200 tys. zł i działania w ramach tzw. "programu chodnikowego" realizowanego przez samorząd powiatu biłgorajskiego i samorządy gminne. Burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec mówił o zadaniach bieżących realizowanych przez samorząd gminny. -Dzieje się w naszej Gminie dużo ciekawego. Najważniejsza rzecz to rewitalizacja (budynku Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej - przyp. Red.), wszystko idzie zgodnie z planem. Pierwszy etap prac budowlanych na synagodze dobiega końca, ruszymy z kolejnymi etapami. Rozpoczęliśmy także wymianę hydrantów przeciwpożarowych na terenie Gminy Tarnogród już prace zakończyły się w Lachowie Górnym, teraz prace będą prowadzone w Woli Różanieckiej - podkreślał Burmistrz Dec.

Rozpoczęto także konsultacje z PGE, w sprawie wywiany oświetlenia w Tarnogrodzie.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: sesja rady miejskiej w tarnogrodzie   gmina tarnogród   oświata   rada gminy tarnogród

Zobacz także

Warsztaty rolkowe (FOTO)

Dodane: 2020-07-06 18:25 - Komentarze  (0)  czytane (371)

TAGI: warsztaty rolkowe, fun rolki & fit, osir biłgoraj, ośrodek sportu i rekreacjiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.172.187

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia