Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Seniorzy przygotowali świąteczne ozdoby

Dodał: red Data: 2019-12-02 19:26:10 (czytane: 1676)

Seniorzy z Bukowej, w Gminie Biłgoraj spotkali się dziś na specjalnych warsztatach. Wspólnie wykonali bożonarodzeniowe ozdoby i wspominali jak to kiedyś przygotowywano się do świąt. Wydarzenie jest częścią projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajWarsztaty i spotkanie odbyło się w ramach projektu „W seniorach siła!”. Projekt prowadzi Stowarzyszenie "Dąb". -Akcje mają pobudzić seniorów do aktywności, zainspirować do wychodzenia z domu, do tego by czerpać z życia i być otwartym. Na początku seniorom wydaje się, że będzie ciężko, gdy jednak pracują razem okazuje się, że wszystko jest możliwe - mówi Agnieszka Wojnarska, trener zaangażowany w realizację projektu. Seniorzy przygotowali i zrealizowany cztery inicjatywy. Pierwszą było wykonanie wieńca dożynkowego, był wyjazd turystyczno - historyczny oraz warsztaty tworzenia bukietów.

ozdoby_swiateczne__1_.JPG

Ostatnim działaniem były zajęcia związane z wykonaniem ozdób świątecznych oraz wspominanie tradycji bożonarodzeniowych. -Wykonaliśmy wspólnie stroiki świąteczne i ozdobne bombki choinkowe. Seniorzy przygotowali elementy składowe. To była także okazja do tego by się osoby starsze mogły spotkać, by wyjść z domu, podzielić się swymi umiejętnościami i talentami - mówi instruktor Agnieszka Zakrzewska.

ozdoby_swiateczne__3_.JPG

Jak przypomnieli seniorzy, dzisiejsze przygotowania do Bożego Narodzenia wyglądają całkiem inaczej niż kilkadziesiąt lat temu. Kiedyś wszystko wykonywało się własnoręcznie, a cały proces przygotowań materialnych zaczynał się wraz z przygotowaniami duchowymi, czyli z początkiem Adwentu. -Własnoręcznie przygotowywano ozdoby świąteczne, były to ozdoby na choinkę, ozdoby obrazów, ozdoby wieszane pod sufitem. Wykonywano je z naturalnych produktów lub kolorowych papierów. Dziś wszystko jest z plastiku, kupuje się i nie ma to większej wartości, stąd wykonane własnoręcznie stroiki są cenniejsze i cieszą - zaznacza uczestnik projektu, Stanisław Portka.

ozdoby_swiateczne__2_.JPG

Projekt "W seniorach siła!” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: seniorzy   w seniorach siła   warsztaty   gmina biłgoraj

Zobacz także

Dni Biłgoraja odwołane. Powodem stan epidemii w Polsce

Dodane: 2020-05-22 12:14 - Komentarze  (5)  czytane (783)

TAGI: dni biłgoraja odwołane, biłgoraj kultura, koronawirus, koncerty biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.176.125

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Konsultacje dla maturzystów. Ostatni gwizdek, by ugruntować wiedzę

W szkołach średnich trwają konsultacje stacjonarne dla uczniów...

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Tradycyjnie I Komunie święte w poszczególnych parafiach odbywają...

Biłgorajanin, Łukasz Łobejko dyrektorem Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał dziś Łukasza Łobejko na stanowisko...

Konsultacje dla uczniów klas VIII oraz zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów klas I - III

Od dziś uruchomiane zostały stacjonarne zajęcia opiekuńczo - wychowawcze...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Ogłoszenia