Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Seniorzy chcą powołać swoją Radę

Dodał: red Data: 2021-11-26 09:43:38 (czytane: 1400)

25 listopada br., na „obiedzie czwartkowym” spotkali się przedstawiciele biłgorajskich środowisk senioralnych, aby dyskutować nad wspólną reprezentacją. Celem działań sieciujących podejmowanych w ramach projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!” jest spotkanie, integracja i dialog pomiędzy organizacjami senioralnymi.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajrada_senorow_organizacja__1_.JPG

Spotkanie, które odbyło się w Biłgoraju, było jednym z etapów zbudowania reprezentacji interesów seniorów, nie tylko zrzeszonych w organizacjach, ale też zwykłych mieszkańców społeczności lokalnej. Przykładem takiej reprezentacji może być Rada Seniorów, o której utworzenie zabiegają aktywni seniorzy z Biłgoraja.

rada_senorow_organizacja__3_.JPG

Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat celowości utworzenia takiej organizacji, jej roli, kompetencji, zgodnie stwierdzili, że widzą potrzebę jej powołania. Jak argumentowano, będzie ona mogła koordynować działania i inicjatywy środowisk seniorskich w Biłgoraju oraz skuteczniej reprezentować ich interesy. Ponadto będzie wspierać dialog osób starszych z lokalnymi władzami, a przede wszystkim działać na rzecz zwiększenia podmiotowości seniorów i ich poczucia wpływu na sprawy lokalne.

rada_senorow_organizacja__2_.JPG

W spotkaniu wzięła udział Małgorzata Gromadzka przedstawicielka Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej, której zadaniem jest reagowanie na problemy i potrzeby osób starszych, których na Lubelszczyźnie wciąż przybywa. -Seniorzy w naszej biłgorajskiej społeczności nie stanowią jednolitej grupy. Inna jest sytuacja osób wciąż aktywnych zawodowo, inna osób chorych, niesamodzielnych, niepełnosprawnych. Każda z tych grup wymaga innego podejścia. Zbudowanie formalnej reprezentacji środowiska senioralnego przyniesie realne możliwości pomocy każdej tych grup. Odpowiednio przygotowana, świadoma swoich kompetencji reprezentacja może odegrać ogromnie ważną rolę w wypracowywaniu rozwiązań przyjaznych starszym mieszkańcom - mówi Monika Dominik, koordynatorka projektu.

rada_senorow_organizacja__4_.JPG

Co dotychczas udało się osiągnąć? Co było ważne? -Z mojego punktu widzenia ważne jest to, że przedstawiciele organizacji senioralnych chcą się dogadać, mają do siebie szacunek i życzliwość. Chętnie dzielą się swoją dużą wiedzą i doświadczeniem. Pomimo obiektywnie trudnych czasów są aktywni na wielu płaszczyznach, nie tylko rozrywki, czy rekreacji, ale też aktywni w życiu publicznym. To jest niezwykle budujące i godne wspierania za wszelką cenę - kontynuuje Monika Dominik.

rada_senorow_organizacja__5_.JPG

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!” dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021 - 2025.

/red./

Reklama.

Tagi: rada seniorów   seniorzy biłgoraj   zaangażowanie ma znaczenie   fundacja bliżej pasji

Zobacz także

Gorajskie kolędowanie 2022 (FOTO)

Dodane: 2022-01-17 13:34 - Komentarze  (0)  czytane (605)

TAGI: gok goraj, gorajskie kolędowanie, koncert kolęd, gmina gorajKomentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.9.187

(2021-11-27 14:11:34)

Nagle na całym świecie zaczęło brakować jakichś układów scalonych, chipów i ogólnie półprzewodników. Dowcip polega jednak na tym, że półki sklepowe uginają się od towarów najeżonych półprzewodnikami. Nie brakuje telefonów, komputerów, telewizorów, sprzętu AGD, choć to wszystko bez „deficytowych” półprzewodników nie istnieje. Natomiast powstał niesamowity kryzys w produkcji samochodów i zanim usłyszę, jakim jestem ignorantem, to uprzedzam, że nie dam się przekonać, za żadne skarby i inwektywy do takiej wersji wydarzeń, w której półprzewodnik samochodowy wymaga kosmicznej i zupełnie innej obróbki niż każdy inny.

Dzieją się jakieś cuda, bo nie tylko poszczególne fabryki wstrzymują produkcję, ale praktycznie cała branża wywiesiła biała flagę. Nie chce się wierzyć, że na wolnym i brutalnym rynku nikt nie korzysta z okazji, żeby dobić konkurencję. Wystarczy przecież dołożyć premię chińskim monterom i ruszyć z kopyta na trzy zmiany. Rzecz w tym, że chętnych nie widać, wszyscy producenci dziwnym trafem wolą się podpierać tym kuriozalnym alibi i ograniczać produkcję. Dlaczego? Ano właśnie, to pytanie za 100 punktów i pewnie za miliardy dolarów. Koncerny samochodowe, jak wszystkie duże firmy, zatrudniają setki speców i prowadzą tysiące działań, które wyprzedzają czas. Dzięki temu producenci żarówek wiedzą, że za pół roku powstanie ustawa nakazująca używania świateł samochodowych w biały, słoneczny, dzień. Swego czasu producenci lodówek wiedzieli najwcześniej, że powstanie dziura ozonowa. Co tym razem powstanie i co się kryje za brakiem półprzewodników „samochodowych”? Obawiam się, że to samo co zawsze, czyli strzyżenie frajerów.

Reklama


Z tego co zauważyłem nie ma większych problemów z produkcją samochodów elektrycznych. Czyżby te „nowoczesne” cudeńka w ogóle nie potrzebowały półprzewodników? W naprawdę ciekawych czasach żyjemy i tak mi się coś wydaje, że „pandemia” to jest dopiero przygrywka do „nowej normalności”, którą zorganizuje nam „zielony ład”. Prognozuję, że w najbliższym czasie zabraknie półprzewodników w kopalniach węgla, elektrociepłowniach i hodowlach trzody chlewnej. Skąd taka szalona myśl? Myśl, jak myśl, raczej krocząca rzeczywistość. Gdy my się zajmujemy „paszportami” i „przypadkami”, grube misie kombinują interesy na globalną skalę i same dziwy temu towarzyszą. W czasach, gdy praktycznie padał transport osobowy i lotniczy, paliwo osiągało rekordowe ceny. W czasie zamykania hotelarstwa, gastronomii, fryzjerów, SPA i siłowni, gwałtownie podskakują ceny prądu. Takie paradoksy znamy wyłącznie z gospodarki socjalistycznej. która potrafiła się zajmować tępieniem wróbli, by za chwilę zmagać się z plagą owadów. Na kilometr pachnie to „gospodarką centralnie planowaną” i tylko szczegóły planów pozostają, póki co, tajemnicą.

(2021-11-27 06:54:50)

Ciekawe kogo oburza prawda o braku refundacji na wiele leków, pewnie temu hejterowi ten fakt nie przeszkadza, pewnie w wieku emerytalnym jest na dobrze płatnej na posadzie dodatkowo zarabiając, co jest wielkim błędem RP, żeby emerycie zajmowali miejsca pracy, a młodzi musieli szukać pracy za graniicą. Karta Seniora powinna także tym się zająć, seniorzy powinni mieć godne warunki do leczenia, do wypoczynku i atrakcyjnego spędzania cxasu. Już się napracowali do emerytury, i wystarczy.

(2021-11-27 06:44:15)

Co do tej pary, ten pan na tą panią nie zasługuje, ona jeszcze nie wie o jego podłościach , ale się dowie. Słusznie ktoś zauważył problem drogich leków , co starsze osoby mocno uderza po kieszeni ( w tej grupie wiekowej najwięcej ludzi choruje ).

(2021-11-26 23:41:08)

Dlaczego ten łysy nie ma maseczki?

Cossi (2021-11-26 20:38:37)

Przeczytałem i nie wiem kto jest organizatorem tego "projektu". Projekt napisano, zrealizowano i pieniążki wzięto. Tak się zarabia w III RP. Skutek - słowa, słowa ,słowa! Żenada czy ironia kolejne pogaduszki dla staruszków, którym niedługo zacznie brakować na chleb.

uwazni (2021-11-26 18:31:24)

wystrzegajcie sie tygo Majewskigo co jako emeryt zarabia w muzeum, jak on bedzie z wami to ma zadanie specjalne,

(2021-11-26 17:25:58)

Ty gościu chyba jesteś samotny i nie masz z kim pogadać dlatego piszesz jakieś swoje durne pierdoły

(2021-11-26 16:00:47)

Rada Seniorów, dobry pomysł, apel - walczcie o niższe ceny leków dla seniorów. Niestety ostatnio coraz droższe leki , w dodatku wiele bez refundacji czyli recepty na 100%,. Reklamowana przez władze troska o seniorów niestety jest kłamstwem szczególnie w zakresie lecznictwa.

(2021-11-26 10:36:26)

Danusia + Rysio już normalka

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Koncert kolęd w wykonaniu Oli i Ali Tracz (FOTO, VIDEO)

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu...

Ponad 2 mln zł dla Biłgoraja na OZE

Miasto Biłgoraj otrzymało z Regionalnego Programu Operacyjnego...

Ranking Perspektyw dla szkół średnich. Oto jak wypadły nasze placówki

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował coroczny ranking szkół...

SM Łada składa petycje do Urzędu Regulacji Energetyki Cieplnej. Chodzi o podwyżki

Do prezesa Urzędu Energetyki Cieplnej, Rafała Gawina, petycje...

W Łukowej nie będzie starych panien

26 grudnia br. w tzw. "Kolędę" czyli drugi dzień świąt Bożego...

Paczki Polska Irlandia - doskonała oferta przewozowa

Wysyłka paczek kurierskich poza granice naszego kraju nie zawsze...

Ogłoszenia