Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Seniorze, dbaj o siebie w czasie epidemii i zachowaj dystans, ale nie od pomocy i aktywności na rzecz innych

Dodał: red Data: 2020-06-19 21:31:55 (czytane: 771)

Z pewnością czas kwarantanny i zagrożenie zarażeniem koronawirusem to trudny okres dla nasz wszystkich. Wirus szczególnie niebezpieczny jest dla osób starszych. Ale czy lęk i kwarantanna zwalnia seniorów z aktywności i zaangażowania?

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Zaangażowania seniorów po kwarantannie, jest szczególnie ważne by nie popaść w depresję. Osoby starsze, przede wszystkim przeżywają poczucie zagrożenia zdrowia i życia własnego oraz bliskich. Dokucza im także często samotność, ograniczenie wolności i konieczność zmiany stylu życia. Warto więc - zachowując dystans i zasady bezpieczeństwa angażować się w życie najbliższych i własną aktywność.

Taka okazją mogą być m. in. rajdy i wypady rowerowe. Zarówno te organizowane przez stowarzyszenia i organizacje jak i te, które sami zainicjujemy dla najbliższych. W takich wydarzeniach seniorzy są nieocenieni. Z jednej strony ich ogromne życiowe doświadczenie i wiedza są nieocenionym bogactwem podczas rowerowych wypadków po okolicy. Rajdy przygotowywane są tak, by każdy mógł wziąć w nich udział. To okazja do popracowania nad kondycją, okazja do odpoczynku, integracji oraz miłego spędzenia czasu. To także okazja by samemu się zaangażować w wyznaczenie trasy, pomoc w przeprowadzeniu wydarzenia czy wskazania po drodze ważnych miejsc. Na świeżym powietrzu jest także zdecydowanie mniejsza szansa by się zarazić wirusem. A doświadczenie i odpowiedzialność osób starszych jest nieoceniona dla organizatorów.

seniorzy_rower.jpg

Warto także pomyśleć o integracji międzypokoleniowej. Na osobiście przygotowaną rowerową wycieczkę zabrać można wnuki. W ten sposób odciążymy ich rodziców, a dziadkowie będą mogli spędzić trochę czasu z młodym pokoleniem. Do okazja do rozmowy, odkrywania piękna przyrody oraz aktywizacji młodego pokolenia, często siedzącego z nosem w ekranie komputera i telefonu.

Warto także, by seniorzy od wnuków uczyli się wirtualnych podróży po internecie. Tam zwiedzić można największe muzea, parki czy szlaki. Przez internet można także bezpiecznie skontaktować się z sąsiadami czy członkami klubu seniora.

seniorzy_plakat_1.jpg

Ważne by być aktywnym i otwartym na innych. By stan epidemii nie zamknął nas na potrzeby naszych najbliższych i na relacje, które jeszcze kilka tygodni temu były naszym dniem codziennym. Warto także zainteresować się projektem dla seniorów "No i cóż, że wiek", realizowany przez Fundację Bliżej Pasji. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

logotypy.jpg

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: seniorzy biłgoraj   fundacja bliżej pasji   projekt no i cóż, że wiek   aktywizacja seniorów

Zobacz także

Gorajski rajd rowerowy

Dodane: 2020-06-27 19:39 - Komentarze  (0)  czytane (779)

TAGI: gmina goraj, rajd rowerowy, porytowe wzgórze, parafia w gorajuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.172.187

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Gdy pogoda nie dopisze - jak wypoczywać, by nie zaznać nudy?

Nuda jest zdecydowanie największym wrogiem każdego rodzinnego wyjazdu - bez względu na to, czy jest to długi wakacyjny pobyt, czy zaledwie weekendowy wypoczynek. Nawet, jeśli wybieramy się w wyjątkowo atrakcyjne turystycznie miejsce, musimy pamiętać o tym, że wszystkie plany może nam pokrzyżować... pogoda. Jak przygotować się na taką ewentualność? Co robić podczas urlopu, gdy aura spłata nam figla? więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dziś z Biłgoraja wyruszyła IX Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę....

Mord partyzantów na Rapach k/Biłgoraja. Mieszkańcy powiatu oddali cześć żołnierzom AK i BCh (FOTO)

4 lipca 1944 roku, Niemcy w bestialski sposób nieopodal Biłgoraja...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Ziemianka partyzancka w Osuchach

W Osuchach w Gminie Łukowa, na szlaku walk partyzanckich i nieopodal...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia