Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Senioriada nad Zalewem w Biszczy (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-09-14 19:35:20 (czytane: 3231)

Seniorzy z Zamojszczyzny uczestniczyli w wydarzeniu sportowo - kulturalnym. W programie wydarzenia znalazły się konkurencje sportowe, porady lekarskie i kulinarne oraz porady dietetyczne, instruktaż Nordic Walking, degustacja potrwa regionalnych oraz wspólna biesiada.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajWydarzenie zgromadziło seniorów z Powiatu Biłgorajskiego oraz powiatów Zamojskiego, Tomaszowskiego i Hrubieszowskiego. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Octagon" z Zamościa, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Zamościu, ŚZŻAK Okręg Zamość oraz Wójt Gminy Biszcza. -Nasze działania idą w kierunku rozwoju aktywności osób starszych. Ruch to recepta na dobre samopoczucie profilaktykę układu krążenia, układu ruchu czy przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym. To wszystko pozwala dłużej cieszyć się samodzielnością i zdrowiem, co jest z pożytkiem dla całego społeczeństwa - mówi Wojciech Adamczyk, prezes Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Octagon".

senioriada__1_.JPG

Wydarzeniu patronował poseł Sławomir Zawiślak. Parlamentarzysta zaznacza, ze zamiarem organizatorów jest by w każdym powiecie Zamojszczyzny odbywała się senioriada, która pozwala integrować seniorów. A jej podsumowaniem ma być duże wydarzenie na przełomie lata i jesieni. -Seniorzy chcą się integrować, korzystać z życia, spędzać dni aktywnie. W programie wydarzenia są zawody sportowe, porady zdrowotne i kulinarne oraz promocja turystyczna naszych małych Ojczyzn - dodaje Sławomir Zawiślak. Zastępca Wójta Gminy Biszcza, Bernadetta Cichosz zaznacza, ze wielkim wyróżnieniem dla Gminy jest wybranie jej terenu dla spotkania seniorów. Podkreśla, że to z jednej strony promocja Gminy i jej walorów, ale także i aktywizacja seniorów Ziemi Biszczańskiej.

Reklama.

Z seniorami spotkał się także wicepremier Jacek Sasin. Przedstawiciel rządu zwrócił uwagę, że impreza jest odpowiedzią na zagospodarowanie czasu wolnego osób w wieku 60+, które nie są już aktywne społecznie. Takie wydarzenia integrują lokalne społeczności, dają możliwość aktywności seniorom. To wszystko jest niezwykle istotne i jest jednocześnie troską o tych, którzy przez lata pracowali i służyli Polsce, budując jej pomyślność - dodał wicepremier. Wicepremierowi towarzyszył wiceminister finansów, Leszek Skiba. Przedstawiciele rządu mówili o działaniach jakie są podejmowane na rzecz seniorów, w tym o 13-tej emeryturze oraz planowanej 14-tej emeryturze, czy darmowych lekach dla osób w wieku 75+.

senioriada__2_.JPG

Spotkanie miało jednak przede wszystkim wymiar integracji seniorów i pobudzania ich do aktywności fizycznej. Wielu uczestników doskonale zna dobrodziejstwa bycia aktywny. -Tańczę, spaceruję, chodzę z Nordic Walking. To wszystko dla zdrowia, dzięki temu mam energię, zapał do życia i jasność umysłu. Mam 68 lat, a czuję się o 10 lat młodziej - przyznaje Anna Sztrum. Od sportowych rozrywek nie szczędzi także Barbara Kudełka. -Wykonuję codzienną gimnastykę, spaceruję. To mi daje radość i spokój i ma ogromny wpływ na moje zdrowie - zapewnia.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 74

Tagi: senioriada   seniorzy   gmina biszcza   zajecia sportowe

Zobacz także

Mistrzostwa województwa w pływaniu

Dodane: 2020-09-21 14:20 - Komentarze  (0)  czytane (507)

TAGI: mistrzostwa województwa w pływaniu, powiat biłgorajski, rwks sparta biłgoraj, sport biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.143.26

B.K. (2019-09-14 20:08:06)

Mamy świetnych kandydatów premier Sasin, minister Skiba, poseł Zawiślak. Jest na kogo głosować.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Maraton MTB "Trzy Kamieniołomy" - Żelebsko 2020 (FOTO)

150 zawodników z całej Polski bierze udział w rozgrywanych w okolicach Żelebska, Ignatówki i Pulczynowa zawodach MTB. Szybkie szutry, gładkie odcinki asfaltowe i łagodne wzniesienia - tego nie ma, jest za to trasa wyciskająca siódme poty. To długie i mocne podjazdy oraz szybkie, kręte i wąskie zjazdy, a wszystko w otoczeniu Puszczy Solskiej. więcej»

Ogłoszenia