Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Senioralna edukacja żywieniowa

Dodał: red Data: 2019-11-19 10:30:20 (czytane: 1090)

Grupa inicjatywna seniorów przygotowała i zorganizowała działanie pn. „Senioralna edukacja żywieniowa”, której mottem przewodnim był cytat z Ignacego Krasickiego "Ten ani jednego dnia nie utraci, kto w każdym coś zrobi dla swoich braci.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajInicjatywa rozpoczęła się od przygotowań, tj. zebrania grupy, ustalenia szczegółowego planu i harmonogramu działań, następnie ustaleniu menu, poszukiwaniu dodatkowych sponsorów, ustaleń ze szkołą zasad współpracy, zakupów i zaangażowania wolontariuszy do pomocy. Pierwszy etap odbył się w pierwszej połowie października br. w Szkole Podstawowej Nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego, były to warsztaty i pokazy kulinarne dla dzieci i społeczności lokalnej ze szkoły pt. „Dzień Jesiennego Liścia”.

wiek_nie_odbiera_odpowiedzialnosci__1_.jpg

Pod okiem grupy inicjatywnej i koleżanek z grupy „Łasuch” razem z uczniami rozpoczęły się przygotowania potraw, w tym m. in. gołąbków z serem, pierogów z różnymi nadzieniami, krokietów, kopytek, klusków śląskich oraz ciasta, wśród których znalazły się rurki z kremem, szarlotki czy serniki. Ze wszystkich potraw został zorganizowany pokaz i degustacja z udziałem społeczności lokalnej. Seniorzy, dzieci, nauczyciele - każdy miał swój wkład w piękne przygotowanie i zaprezentowanie tradycyjnych potraw, przygotowanych w zdrowy sposób. Udział dzieci, rodziców i dziadków pokazuje jak można międzypokoleniowo wspólnie działać i integrować się.

wiek_nie_odbiera_odpowiedzialnosci__2_.JPG

Ciąg dalszy nastąpił w drugiej w połowie listopada br., kiedy to odbyły się warsztaty z aktywnym udziałem dzieci. Przeprowadzone zostały również w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. Ich tematem przewodnim  była tradycja i nowoczesność w wydaniu kulinarnym. Wspólnie był pieczony tradycyjny piernik, jego dekoracja oraz przygotowywane były zdrowe koktajle. Była też krótka prelekcja nt. historii piernika. Dzieci podczas warsztatów nie tylko zdobyły wiedzę nt. tradycyjnych i nowoczesnych potraw ale także nt. zdrowego żywienia oraz przyrządzania posiłków z naturalnych składników.

wiek_nie_odbiera_odpowiedzialnosci__3_.JPG

-Poprzez realizację takich inicjatyw czujemy się jako seniorzy potrzebni w społeczności lokalnej, mobilizujemy się do aktywności społecznej oraz podejmowania nowych wyzwań. Naszym mottem jest "Przeżyj życie tak, aby Twoim epitafium mogło być nie żałuję” - przyznają organizatorzy.

Reklama.

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „ Wiek nie odbiera odpowiedzialności” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

/red./

Tagi: wiek nie odbiera odpowiedzialności   fundacja bliżej pasji   seniorzy   senioralna edukacja żywieniowa

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.187.106

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na okrągły stół

Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach zaprasza na spotkanie podsumowujące projekt „W seniorach siła!”, które odbędzie...