Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Samorządowcy z Powiatu Biłgorajskiego u Marszałka. Rozmawiano o odpadach komunalnych

Dodał: red Data: 2019-01-24 17:13:01 (czytane: 2029)

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego odbyła się wczoraj - 23 stycznia - narada ws. gospodarowania odpadami. W spotkaniu z udziałem samorządowców Powiatu Biłgorajskiego uczestniczyli Sebastian Trojak członek Zarządu Województwa, Michał Mulawa Przewodniczący Sejmiku oraz radny wojewódzki Grzegorz Wróbel.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajNarada dotyczyła spraw związanych z gospodarką odpadami, a konkretnie wysokich cen jakie mieszkańcy Powiatu muszą ponosić za zagospodarowanie odpadów. -Omówione zostały możliwości ograniczenia wysokich cen w kontekście przemieszczania odpadów komunalnych w tzw. Regionie Południowym, jednym z 8. Regionów gospodarki odpadami obejmującym powiaty: biłgorajski, hrubieszowski tomaszowski, zamojski i janowski opisanym w dokumencie pt. „Plan gospodarki odpadami dla województwa lubelskiego 2022- Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

spotkanie_w_lublinie_wojtow__1_.JPG

Samorządowcy poszukiwali korzystnego rozwiązania dla mieszkańców Regionu, zaniepokojonych wysokimi cenami zagospodarowania odpadów. Omówiono także dopuszczalność przemieszczania odpadów w ramach innych Regionów, a także możliwości współpracy w tym zakresie z województwem podkarpackim.

spotkanie_w_lublinie_wojtow__2_.JPG

-Jako samorządowcy, jesteśmy żywo zainteresowani jak najszybszym rozwiązaniem impasu z odbiorem śmieci, jaki trwa w tej chwili. Składowisko odpadów w Korczowie koło Biłgoraja jest w remoncie. PGK nie ma jeszcze podpisanych z nami umów, z tego co wiemy najprawdopodobniej ceny odbioru śmieci wzrosną. To niepokoi mieszkańców naszych Gmin. Stąd spotkania z przedstawicielami Marszałka i konieczność rozmów - mówi Wójt Gminy Obsza, Andrzej Placek.

Reklama.

Dziś z członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Sebastianem Trojakiem spotkał się Burmistrz Biłgoraja i prezes PGK Sp. z o. o. w Biłgoraju. -Marszałem chciał wiedzieć jak wygląda sytuacja budowy składowiska w Korczowie, pytał co składa się na składowanie odpadów. Składowisko ma zacząć funkcjonować pod koniec II kwartału tego roku, dotyczy to prac budowlanych, do tego dojdą kwestie zezwoleń i odbioru. Chce by było to jak najszybciej - informuje Burmistrz Janusz Rosłan. Z naszych informacji wynika, że władze Województwa chcą spotkać się także i porozmawiać z Wójtem Gminy Mircze, gdzie także składowane są odpady komunalne.Zobacz także:

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: pgk sp. z o. o.   odbiór odpadów komunalnych   podwyżka cen za śmieci   spotkanie u marszałka województwa lubelskiego

Komentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.124.77

tapy (2019-01-26 00:28:41)

A gdzie burmistrz Bilgoraja Jozefawa Frampola?

Wiarygodność PISu. (2019-01-25 14:20:59)

W sejmie podnoszą stawki za składowanie śmieci a w samorządach krzyczą, że drogo :)

Jan (2019-01-25 11:47:59)

Pojechali do Lublina i co z tego? Efekty jakie są a nie pokazywanie rozmowy. Kto płaci za wyjazd wójtów do Lublina ?

Eko (2019-01-25 08:30:09)

Niestety z tego wynika że na Podkarpaciu mają dużo taniej. Dlatego gminy chcą tam oddawać śmieci a nie do PGK. Na Podkarpaciu moim zdaniem lepiej zarządzają tymi spółkami i śmieci są tańsze.

mieszkanec (2019-01-25 07:49:24)

To może powie Pan Marszałek Województwa o ile wzrosły opłaty jakie muszą ponosić przedsiębiorstwa komunalne za składowanie odpadów. To też ma wpływ na cenę odbioru. A na zdjęciu to sami swoi samorządowcy z jednej opcji.

Ekolog (2019-01-24 21:36:43)

Z.tych spotkań nic wynikło tylko propaganda że niby się interesują tematem. Odpady wzrosną do około 15 -20 zł od osoby . Z tym musimy sie pogodzić bo ich zagospodarowanie jest drogie .i czy będzie to robiła firma z miejscowa czy dobry wujek z Ameryki to i tak będą takie ceny chyba że odpady będą zakopywane po lasach i ziemiankach .czyste środowisko kosztuje .

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Dożynki w Gminie Tarnogród. Rolnicy świętowali w Luchowie Górnym (FOTO)

Tradycyjne święto plonów, dziękczynienie za Boże błogosławieństwo,...

Sanepid ostrzega, "nowe narkotyki" to śmiertelne niebezpieczeństwo (AUDIO)

W ostatnim czasie został wydany Raport Głównego Inspektora Sanitarnego...

Areszt dla 42-latka z Gminy Potok Górny za atak na policjantów (AUDIO)

Przesłuchanie, przedstawienie zarzutów i tymczasowy areszt. Dziś...

Budżet obywatelski. Wpłynęło 12 wniosków na ponad 1,9 mln zł

Zakończył się właśnie nabór wniosków do przyszłorocznego budżetu...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia