Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Samorządowcy odebrali symboliczne czeki na inwestycje drogowe (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-09-09 19:25:16 (czytane: 1482)

Wicepremier, minister infrastruktury i Wojewoda Lubelski wręczyli dziś samorządowcom Powiatu Biłgorajskiego czeki związane ze wsparciem finansowym jakie otrzymały samorządy na inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych. Łączne wsparcie wyniosło ponad 22,6 mln zł. Do tego dochodzi ponad 3,1 mln zł na projekty znajdujące się obecnie na liście rezerwowej.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWręczenie czeków odbyło się w parku, przed Urzędem Gminy Turobin. -To jest historyczny moment, takich pieniędzy na drogi samorządowe, nigdy jeszcze do Powiatu Biłgorajskiego nie przywiózł. Mówią o tym konkretne liczby. Mamy dwa zadania dla Powiatu Biłgorajskiego, o wartości ogółem 15,5 mln zł, a dofinansowanie wynosi 9,3 mln zł. Dzięki temu wyremontowanych zostanie 24 km dróg. Z kolei dla gmin Powiatu Biłgorajskiego jest 18 zadań o wartości blisko 21,5 mln zł i dofinansowaniu 13,3 mln zł na 21,5 km. Łącznie będzie to około 45 km dróg na Ziemi Biłgorajskiej - mówi w rozmowie z bilgoraj.com.pl Wojewoda Lubelski, Przemysław Czarnek.

Powiat Biłgorajski realizował będzie dwie potężne inwestycje, realizowane na terenie kilku gmin. -To zadania oczekiwane przez mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej. Pierwsze realizowane będzie na terenie trzech gmin Frampol, Goraj i Turobin. To jest odcinek 18 km drogi powiatowej przebiegającej od Chłopowa przez Teodorówkę, Hosznię Abramowską, Ordynacką, Gilów, aż do Gródek. Druga inwestycja łączy Gminę Biszcza i Gminę Tarnogród. To także ważna droga, bo najkrótsza między tymi dwoma Gminami i jest bardzo uczęszczana - zaznacza Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

drogi_samorzadowe_2019.JPG

Środki otrzymało także m. in. Miasto Biłgoraj. Władze Miasta złożyły dwa wnioski. Pierwszy dotyczy przebudowy ulic Partyzantów i "Corda", drugie ulic Sienkiewicza, Skłodowskiej i Piaskowej. Na liście dofinansowania znalazło się to pierwsze zadanie z kwotą dofinansowania 4,1 mln zł tj. 70% wartości zadania. Na liście rezerwowej znalazła się przebudowa ciągów komunikacyjnych Sienkiewicza, Skłodowskiej i Piaskowej. Dziś jednak, symboliczny czek jaki otrzymał Burmistrz Biłgoraja opiewał na wkrótce 6,9 mln zł. Mogło byto znaczyć, że i ta druga inwestycja otrzymała finansowe wsparcie. -Wszystkie drogi, które chcemy wyremontować są ważne. Ulica partyzantów prowadzi do jeden z największych szkół w mieście Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Przy ulicy Sienkiewicza jest Szkoła Podstawowa, Przedszkole i ośrodek dla osób niepełnosprawnych i dojazd do domów wielorodzinnych. Swe siedziby mają tam także przedsiębiorcy. Każda zakończony remont to nie tylko podwyższenie standardu życia i komunikacji ale także do rozwoju przedsiębiorczości - zaznacza Burmistrz Rosłan.

Na nieduże, ale ważne dla lokalnej społeczności drogi otrzymała wsparcie Gmina Potok Górny.Gminę zamieszkuje około 5,5 tys. mieszkańców, by się rozwijać potrzebuje inwestycji w drogi i chodniki. -Wybudujemy w tym roku dzięki wsparciu z Funduszy Dróg Samorządowych dwie drogi. gdyby nie wsparcie z budżetu państwa nie podjęlibyśmy się tych inwestycji. Gmina ma długi, które musimy spłacać, do tego dochodzą wydatki na oświatę i tych pieniędzy w budżecie pozostaje niewiele. Dzięki wsparciu realizujemy kolejne oczekiwane inwestycje - przyznaje Wójt Stanisław Dyjak.

Reklama.

W wydarzeniu uczestniczyli także wicepremier Jacek Sasin i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wicepremier Sasin mówił, że działania rządu, działania PiS, to zerwanie z podziałem Polski na Polskę "A" i Polskę "B". Jak podkreślał, to nie tylko deklaracje ale przede wszystkim czyny, stąd inwestycje i środki na rozwój Polski Wschodniej. -Nam zależy na równomiernym rozwoju kraju, na tym, by wszyscy Polacy i wszystkie Polski mieli takie same szanse rozwoju i by zniwelowano rozniecę między wschodem naszego kraju a jego centralnymi czy zachodnimi rejonami. Dla nas dziś te tereny Polski jak Województwo Lubelskiej, jak Powiat Biłgorajski są "oczkiem w głowie". Dlatego chcemy tutaj inwestować, wspierać odbudowę i remonty dróg lokalnych, budować sieć połączeń z drogami szybkiego ruchu i autostradami - mówił wicepremier Sasin.

sasin_adamczyk.JPG

Minister Adamczyk podkreślał, że programy walczące z wykluczeniem komunikacyjnym zmieniają rzeczywistość. Takim narzędziem jest m. in. Fundusz Dróg Samorządowych. -Chcemy w przeciągu 10 lat przeznaczyć 36 mld zł na drogi polskim samorządom. To droga do rozwoju. My nie mamy kompleksów wobec Austriaków, Niemców, Francuzów. My po kilkunastu latach, może kilkudziesięciu lata dawać Polskę silną i równych szans za wzór - podkreślał. W Województwie Lubelskim, samorządy na drogi gminne otrzymają dofinansowanie w kwocie ponad 210 mln zł, a na drogi powiatowe ponad 262 mln zł.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 64

Tagi: fundusz dróg samorządowych   inwestycje drogowe   powiat biłgorajski   pieniądze na drogi

Zobacz także

Biłgoraj na IV miejscu spośród 212 miast w Polsce

Dodane: 2020-01-27 19:32 - Komentarze  (6)  czytane (1503)

TAGI: fundusze zewnętrzne, program rozówj lokalny, biłgoraj, tu chce się żyćKomentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.55.175

jasiu (2019-09-10 21:10:54)

dla młodszych taka bajka była Jacek i Placek. nie mylić z agatką. I znów nam dobranockę robią. Nie dawaj symboli, tylko niech one Ciebie wspominają.

jasiu (2019-09-10 21:07:30)

no i jest jacek.S i placek.A

Ola (2019-09-10 09:11:37)

A gdzie w tej elicie jest Wójt Pyczko z Biszczy który przed wyborami obiecywał więcej niż może dać. Oj wszystkie kłamstwa wychodzą a karma wraca niech Wójt pamięta.

do Jarek (2019-09-10 08:21:34)

ja też "boki zrywam"...

(2019-09-10 07:37:41)

Raz piszecie ze Biłgoraj dostał dofinansowanie na piaskowa, sienkiewicza i curie a teraz okazuje się ze „nie dostał ale napewno dostanie”.
Rzetelność dziennikarska ??

Do obserwatora (2019-09-09 23:06:04)

A jak rząd Prawa i Sprawiedliwości przekazał dotację na drogi w powiecie bilgorajskim na kwotę ponad 22 mln, to co miała być propaganda platformy czy ZSL, oni mieli swój czas, to wtedy pieniędzy na nic nie było, przepraszam był szeroki strumień wyłudzeń i machlojek. Nie bądź idiotą, wszyscy będziemy z tych dróg korzystać i trzeba Pis za to podziękować. Wolę mieć dobre drogi niż napychac kasę zlodziejom

Marek (2019-09-09 22:58:54)

Obrus z ceraty i flagi w jakimś wazoniku , wstyd Panie wójcie, zero znajomości etykiety i ogłady. Mogła być promocją gminy Turobin, a przygotował Pan to jak na potancówkę w remizie, a nie jak na przyjazd najwyższych władz państwowych. Jako mieszkaniec po raz kolejny wstydzę się. Burakolandia wyszła

Jarek (2019-09-09 21:11:49)

Mnie najbardziej śmieszy ta kandydatka z zębami z photo shopa. Ciemny lud to kupi?

Obserwator (2019-09-09 20:52:43)

To była czysta propaganda wyborcza pisu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Studniówka "Elektryka" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wspólnie z rodzicami,...

Mistrzowski Turniej w Speedcubingu (FOTO)

Mistrzostwa w Speedcubingu, czyli w układaniu Kostki Rubika na czas,...

"Bieganie bez smogu". Grupa Biłgoraj Biega zaprasza na wspólne bieganie po lasie

Bieganie - podobnie jak spacerowanie - jest podstawową formą...

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia