Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sadzenie 'Dębu Niepodległości' w Szkole Podstawowej w Chmielku

Dodał: red Data: 2018-05-14 18:23:13 (czytane: 805)

W drugim tygodniu maja br. w Szkole Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „Grom” w Chmielku miała miejsce doniosła uroczystość. Szkoła włączyła się w prowadzoną na terenie Województwa Lubelskiego akcję sadzenia Dębu Niepodległości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW czasie akademii został odczytany akt sadzenia "Dębu Niepodległości", który podpisali Wójt Gminy Łukowa Stanisław Kozyra, dyrektor Szkoły Zbigniew Sokal, proboszcz Parafii Chmielek ks. Marek Tworek, przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Popowicz oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Słotwińska. Uroczystość uświetnił również występ uczniów z klas młodszych. Następnie wszyscy zebrani i goście udali się na plac szkolny, gdzie dokonano posadzenia Dębu.

dab_pamieci_chmielek.JPG

-Wierzymy, że ten symboliczny akt będzie upamiętniał setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz przypominał kolejnym pokoleniom naszych uczniów o ofiarności i poświęceniu Polaków, którzy doprowadzili do odzyskania wolności, poświęcając niejednokrotnie własne życie - podkreślają przedstawiciele szkoły.

/Dominika Zwolińska - Bielica/Zobacz także:

Na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości posadzili dąb (FOTO)

Reklama.

Tagi: dęby niepodległości   100-lecie niepodległości   szkoła podstawowa w chmielku   gmina łukowa

Zobacz także

Plac zabaw od Mikołaja

Dodane: 2018-12-10 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (348)

TAGI: plac zabaw, smólsko, gmina biłgoraj, otwarte strefy aktywnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.177.176

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia