Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Są władze Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora

Dodał: red Data: 2019-02-28 16:52:45 (czytane: 7119)

-Dziś otrzymałem wiadomość, że spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Więc już może prowadzić działalność. Prezesem Spółki jest Katarzyna Kidaj, a pracownikiem - bo w tej chwili dwie osoby w spółce pracują - jest Ewelina Lemieszek. Te dwie Panie będą prowadziły tę działalność - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Burmistrz Janusz Rosłan.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajZanim jednak prace spółki ruszą trwa przygotowywanie regulaminów, statutów, zawarcie umów czy zakupienie sprzętu. W tej chwili więc trwają prace przygotowawcze. -W międzyczasie przygotowywany będzie wniosek,który pozwoli na pozyskanie środków na współfinansowanie wydatków spółki w tym szkoleń oraz - w części - wynagrodzeń pracowników - dodaje Burmistrz.

katarzyna_kidaj.jpg
Katarzyna Kidaj

Biłgorajskie Centrum Obsługi Inwestora Spółka z o. o. (BCOI) powstało przy udziale Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Gminy Biłgoraj. Głównym celem utworzenia i działania Centrum, jako instytucji otoczenia biznesu będzie pozyskiwanie nowych inwestorów oraz szeroko pojęta promocja gospodarcza naszych jednostek samorządu terytorialnego i całego Regionu.

Reklama.

-Bardzo często spotykałem się z zarzutami, iż Miasto nie prowadzi odpowiedniej działalności zachęcającej potencjalnych inwestorów do inwertowania w Biłgoraju. I właśnie tymi sprawami miałaby się ta Spółka profesjonalnie zajmować. A więc pokazywać tereny inwestycyjne, jakimi działkami dysponujemy i przekonywać inwestorów, że tutaj jest dostępna odpowiednia infrastruktura, przedsiębiorczy ludzie i wykształceni kompetentni pracownicy i że warto u nas inwestować - zaznacza Janusz Rosłan.Zobacz także:

Powstanie Biłgorajskie Centrum Obsługi Inwestora

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Internet/Facebook

Tagi: biłgorajskie centrum obsługi inwetora   katarzyna kidaj   biłgoraj   przedsiębiorczość

Komentarze (43)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.232.62.209

(2019-03-02 18:54:43)

Przykrywką dla ludzi których wywalił z urzędu Marszałkowskiego aby mieli kasę czyli szkolili tzw. przedsiębiorcow

(2019-03-02 17:34:22)

Wydaje się, że trochę terenów inwestycyjnych można znaleźć, np. za miastem, po zachodniej stronie , jak też na terenach należących do gminy Biłgoraj, z którą współpraca niezbędna. Inna sprawa, to pozyskiwanie działek pod inwestycje od właścicieli gruntów. Najważniejsze jak pozyskać inwestorów. Krytykowana przez niektórych przed laty, wycinka kawałka lasu pod Model,jednak bardzo się opłaciła, są tam miejsca pracy, a i rodzaj produkcji trafiony, wszak opakowania zawsze będą potrzebne. Powodzenia należy życzyć Centrum Obsługi Inwestora, a nie krytykować zanim rozpoczęto działalność, która miejmy nadzieję, że nie będzie polegała głównie na szkoleniach. Co do rzecznika, nie znam tego pana, zapewne spełnia oczekiwane kryteria skoro wygrał konkurs. Po jednym dniu pracy trudno kogokolwiek oceniać.

(2019-03-02 16:55:30)

Kasuje komentarze

(2019-03-02 16:40:01)

Hmmm przecież to jest tyloko po to aby ci co wyleciała z urzędu marszalkowąskiego mieli gdzie zarabiać czyli szkolić tzw przedsiębiorcow. Teoretyczny twór. ..

rzecznik burmistrza (2019-03-02 13:52:59)

gość który rozpracował Biłgoraj wraz z młodzieżą hahahahahahhahahahahahahahahahahahhahaha
firmy do których poszedł wraz z młodzieżą to ZSZO, BCK, MDK hahahhahahahahahah
Kolego idź do firm prywatnych, to zobaczysz rzeczywistość. Głos rozsądku do GABRYŚKI, kobieto odpuść sobie bo sama szukałaś ostatnio pracy, byle by się wyrwać z BTK.

Biedny Janusz (2019-03-02 13:32:24)

Wezmę pierwszy lepszy temat z brzegu OSiR-u. Ośrodek, który mógłby na siebie zarabiać, został pozbawiony hotelu i restauracji. W innych miastach ośrodki funkcjonują, działają, rozwijają się, co więcej, zarabiają na siebie a u nas miasto 2 mil co roku dokłada do OSiR Biłgoraj. Janusz jesteś taki gospodarz jak z koziej d. u. .py trąba. Janusz głąbie Nadrzecze jest dobitnym przykładem jak można zarabiać, na którego sporcie tak nienawidzisz.

Biłgorajanin (2019-03-02 13:24:28)

Do wpisu "Janusz zakładasz sklep z pompą, w którym nie masz nic do zaproponowania":
Czyli właśnie według Ciebie nadal nie należy nic robić, żeby tego wszystkiego co wymieniłeś / aś nigdy nie było?
A może lepiej właśnie coś zrobić, żeby zacząć pracować na to, żeby własnie to co wymieniłeś / aś było???!!! - nie lepiej tak??
Ponadto mówicie, że nie ma strefy ekonomicznej... To pragnę przypomnieć, że przecież rząd wprowadził ustawę w zeszłym roku, na podstawie której cała Polska jest jedną wielką strefą ekonomiczną. Czyż nie tak? Więc nie wiecie nawet o czym mówicie.

Do Biłgorajanin (2019-03-02 13:21:01)

Nie rozumiesz jednej rzeczy ta spółka i założenia o. Których opowiada Pan Rosłan to żart wskazywanie terenów inwestycyjnych tłumaczenie. Mpzp to zadania nowej spółki to jest żart przez 16 lat miał to gdzieś a teraz przeczytał program glenia i próbuje coś działać tylko bez pomysłu bo w programie nie było to rozpisane. Jak bcoi zamierza zatrzymać młodych w mieście? Za rok dostępne będzie rozliczenie spółki wtedy zobaczymy jaki to spektakularny sukces osiągnięto.

Kamil (2019-03-02 12:39:42)

Najgorsze jest to że już myślą o braniu dotacji na płace. Kolejne stanowiska i dla kogo? A skąd te dotacje ? Z naszych podatków. Najpierw zadbajcie o miejscowe firmy a nie robienie spółki i zatrudnianie kobiety z listy burmistrza. Tego nie da się obronić. To po co ona startowała na radną? Nie dostała się do rady to trzeba ją wziąć do spółki? Panie Janusuz zawiodłem się na panu. Urząd miasta a nie spółka powinna zajmować się inwestorami.

Janusz zakładasz sklep z pompą, w którym nie masz nic do zaproponowania (2019-03-02 12:10:53)

- gruntów nie ma
- strefy ekonomicznej nie ma
- programu wspierającego nowych inwestorów nie ma
- ludzi wykwalifikowanych nie ma ( mecenasi UM to ludzie, dzięki którym
założony został JUNIOR nie legalnie i bez podstawnie, ci sami mecenasi
przygotowali zwolnienie jednego z pracowników OSiRu gdzie ostatecznie
przegrali sprawę i trzeba było wypłacić odszkodowanie. Zastanawiam się jak
te prawnicze mózgi poradziłyby sobie z dużym inwestorem, hmm mam duże
wątpliwości.
- młodych ludzi nie ma
- programu wspierającego młodych ludzi nie ma
- komórka w UM Biłgoraj, która miała zająć się pozyskiwaniem inwestorów
przez 18 lat nie zrobiła nic w tej materii.
- finansów nie ma, poza tymi, które będą przejedzone przez BCOI

Co będziemy z tego mieli? NIC!!!!!!
- kolejną spółkę, którą trzeba będzie utrzymać z podatków
- kolejny nepotyzm i kolesiostwo w obsadzaniu stołków
- kolejna spółka murem stojąca za Januszem w wyborach
- Janusz ma kozła ofiarnego i oddalił od siebie krytykę, że nic nie robi w sferze
pozyskania inwestora.

wyborca (2019-03-02 11:16:34)

Dlaczego już na samym starcie wszystko przekreślać,że się nie uda najlepiej siedzieć cicho i nic nie robić tylko narzekać i czekać aż manna spadnie z nieba. Ludzie młodzi są wykształceni znają języki obce, wiedzą jak się poruszać we współczesnym
świecie mają rożne kontakty, wyjeżdżają na zachód i wiedzą jak zainwestować pieniądze. Na starą kadrę też niema co liczyć, bo rozdawać kasę bez pokrycia do niczego nie prowadzi. Wiadomo, że nasz teren jest od dawna zaniedbany może jest w tym jakaś iskra przyszłości na nowe inwestycje. Bo jak tak dalej będzie to w Biłgoraju pozostanie emeryt i rencista.

Biłgorajanin (2019-03-02 10:56:07)

I jeszcze jedno. Macie pretensje, że osoby tam pracujące będą pobierały wynagrodzenie za swoją pracę z Naszych podatków (choć wiadomo, że spółka musi na siebie zarabiać...)
To przypomnę wszystkim jedno... Komisja smoleńska A. Macierewicza pracuje do tej pory bez efektów i pobiera o wiele większe pensje za swoją "pracę" z Naszych podatków.
To Was nie boli?

Biłgorajanin (2019-03-02 10:47:39)

Dlaczego w Was ludzie tylko zawiści? Najlepiej to kogoś zgnoić i zglebić na samym starcie, żeby przypadkiem coś mu się nie udało, bo wtedy będzie lepszy ode mnie.
Przed wyborami każdy mówił, że miasto nic nie robi w celu pozyskania nowych inwestycji. Jak już coś robi to mówicie, że po co bo Zamość to, Janów to a Biłgoraj to ... itp. To znaczy że miasto już nic ma nie robi? Oddać wszystko walkowerem, tak? A założę się, że Ci sami z Was którzy to mówią przed kolejnymi wyborami jako pierwsi będą wciskać ponownie, że przez 5 lat miasto nic nie zrobiło w celu pozyskiwania inwestycji.
Niestety modlitwa Polska z Dnia Świra pięknie oddaje Wasze podejście.

Arek (2019-03-02 10:37:53)

Czyżby Pani Katarzynie biznes słabo się kręcił że potrzebuje państwowej posadki?

Bcoi (2019-03-02 10:22:23)

Nasz wspaniały burmistrz bardzo pokazuje jak nie rozumie o co chodzi w Instytycjach Otoczenia Biznesu tak dla przypomnienia te spółki i instytucje nie są aby dawać pracę znajomym tylko budować ekosystem dla przedsiębiorców. Już junior pokazał po co są spółki miejskie. Trzeba będzie przebudować DW835 do 4 pasmowej tak inwestorzy tutaj pędzą że się nie pomieszcza. Jednym słowem kpina

(2019-03-02 09:13:07)

To faktycznie może się udać! Jedna z Pań pracujących juz pozyskała "inwestora" :))))

s (2019-03-02 08:49:07)

Rosłan nie udaje już niczego. Skok na kasę podatników w tej kadencji trwa na całego. Kiedy następna podwyżka podatków na pensje dla kandydatów z listy Rosłana?

Damian (2019-03-02 08:08:47)

Od dawna mówiłem w Biłgoraju powinna być zmiana burmistrza. Nowe etaty a teraz dla ludzi z komitetu burmistrza. To żenujące. I to kosztuje nas wszystkich płacących podatki w Biłgoraju. Władza je podniesie jak cenę śmieci. Zrozumcie miastem trzeba zarządzać jak swoim majątkiem dla dobra wspólnego.

Ale ubaw hahahahahahahahahah (2019-03-01 23:38:52)

Dziewczynina zrobiła kilka imprez w BCK-u Marylcia wieczorkiem do poduchy szepnęła Januszowi i mamy nową Panią Prezes. Jeżeli ktoś jeszcze wierzył lub wierzy w jakieś konkursy ; -) to wypada pogratulować dziecięcej naiwności.
Mnie tam babeczka pasuje!!!
Dla niezorientowanych podpowiem, że nie chodzi o obsługę inwestora, bo takich nie będzie.

JANUSZ UBAW MIAŁEM, DZIĘKI; -)), ALE POŚMIAŁEM HAHAHAHAHAHAHA
„Bardzo często spotykałem się z zarzutami, iż Miasto nie prowadzi odpowiedniej działalności zachęcającej potencjalnych inwestorów do inwertowania w Biłgoraju. I właśnie tymi sprawami miałaby się ta Spółka profesjonalnie zajmować. A więc pokazywać tereny inwestycyjne, jakimi działkami dysponujemy i przekonywać inwestorów, że tutaj jest dostępna odpowiednia infrastruktura, przedsiębiorczy ludzie i wykształceni kompetentni pracownicy i że warto u nas inwestować-zaznacza Janusz Rosłan”

Pokazywać tereny inwestycyjne hahhahahhahahhaha, Janusz obudź się to Biłgoraj hahhaha tutaj nie ma żadnych terenów inwestycyjnych.

Piotr (2019-03-01 21:11:37)

Nie psiaczcie na UM. Zorientujcie sie jak jest w Starostwie i innych Państwowych Urzedach. Parti Pis ostatnio dużo sie powieksza( sprzedawczyki przechodza na druga stronę),i nowe etaty sie rodzą. Tak to juz jest. Bez aspiracji też mozna zyć wystarczy sprzedać swoje "Ja" Pozdrowienia dla Karierowiczów.

Edyta (2019-03-01 18:42:19)

Brakuje podpisu - startuj od Rosłana bo praca w urzędzie lub spółce czeka na ciebie.

(2019-03-01 18:16:20)

Kto został rzecznikiem Pana Burmistrza?

(2019-03-01 18:15:02)

Życzymy pozyskania jak najwięcej inwestorów, to będzie dowód na skuteczność Centrum Obsługi Inwestora. Powodzenia.

Biłgoraj (2019-03-01 14:18:19)

Czekam na publiczne dane - zarobki i co robią te panie? Kto przez 16 lat w urzędzie miasta zajmował się inwestorami? Co one zaoferują inwestorom? Przecież obok w Janowie jest strefa i będzie droga S-ka. W Zamościu strefa. U nas przespali to wszystko. Spółka to kolejny wydatek dla miasta. Za rok zobaczycie podwyżkę cen śmieci i podatków. Przecież trzeba będzie za te pensje zapłacić.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Siostry zakonne, biskup ordynariusz, kanclerz Kurii Diecezjalnej oraz sekretarz wydziału Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego rapują (VIDEO)

Kolejne osoby duchowne rapują w ramach akcji #hot16challenge2,...

W Łukowej odsłonięto pomnik świętego Jana Pawła II (FOTO)

Uroczysta Msza święta, część artystyczna w wykonaniu Chóru Harmonia...

Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP (FOTO)

Dziś w Komendzie PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie...

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Tradycyjnie I Komunie święte w poszczególnych parafiach odbywają...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Ogłoszenia