Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Są trzy możliwości: Spółka Arion prowadzi nadal szpital, prowadzanie bierze na siebie Powiat lub prowadzi go spółka pracownicza

Dodał: red Data: 2017-02-03 12:27:25 (czytane: 3980)

Kazimierz Paterak Starosta Biłgorajski, chce by radni przyjrzeli się działalności biłgorajskiego szpitala. Na sesji Rady Powiatu mówił o trzech możliwościach: -Oczywiście teoretycznie wszystko się zgadza, bo są na dzień dzisiejszy trzy możliwości...Podczas lutowej sesji Rady Powiatu w Biłgoraju kwestię funkcjonowania biłgorajskiego szpitala, który dzierżawi Spółka Arion podniosła radna Beata Strzałka. Radna pytała o wyrażenie przez Zarząd Powiatu zgody na wydzierżawienie budynku o powierzchni 176 m2 zlokalizowanego przy ulicy Pojaska 5 z przeznaczeniem na prowadzenie apteki ogólnodostępnej przez Arion Szpitale sp. z o. o. -Panie Starosto, szanowni Państwo mam pytanie (...) na jaki okres została zawarta ta umowa dzierżawy i czy faktycznie ta działalność wskazana przez Arion w pewien sposób wpłynie na finanse Powiatu, bo chyba nie jest tajemnicą, że na chwilę obecną są spore zaległości. Jednocześnie gdyby została wypowiedziana umowa dzierżawy szpitala, to dzierżawa budynku zostaje również anulowana czy będzie obowiązywała i gdyby przyszedł inny podmiot, który będzie zarządzał szpitalem czy Spółka Ariom będzie prowadziła swoją działalność - pytała radna.

oddzial_rehabilitacji_bilgoraj.JPG


Odpowiedzi udzielił Starosta Biłgorajski. Kazimierz Paterak mówił o dzierżawie budynku pod aptekę, zaległościach w spłatach dzierżawy, spotkania przedstawicieli władz Powiatu i związków zawodowych szpitala oraz Spółki Arion w Sejmie RP. Zaproponował także wspólne posiedzenie Komisji Rady Powiatu i zastanowienie się nad sytuacją szpitala i ewentualnie drogami w jakim kierunku należy iść. -Oczywiście teoretycznie wszystko się zgadza, bo są na dzień dzisiejszy trzy możliwości, a mianowicie, Spółka Arion prowadzi dalej szpital, druga możliwość jest taka żeby wypowiedzieć umowę i żeby Powiat wziął na siebie prowadzenie szpitala, a trzecia możliwość jest taka żeby utworzyć spółkę pracowniczą, która poprowadzi szpital - mówił Starosta. Posłuchaj zapisu AUDIO:/bilgoraj.com.pl/
Foto: Archiwum

Reklama.

Tagi: szpital w biłgoraju   sytuacja szpitala w biłgoraju   dzierżawa spitala w biłgoraju   arion szpitale

Zobacz także

Policjanci wspólnie ze strażakami wyruszyli nad wodę promować bezpieczeństwo

Dodane: 2019-07-08 11:34 - Komentarze  (1)  czytane (664)

TAGI: bezpieczeństwo nad wodą, policja biłgoraj, państwowa straż pożarna w biłgoraju, kręci mniebezpieczeństwoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.171.183.163

(2017-02-11 01:46:22)

cheap plain basketball jerseys cheap st louis blues jersey

mieszkaniec (2017-02-06 08:06:07)

Do redakcji
Proponuję by dyrekcja szpitala przedstawiła dane: ilu lekarzy jest zatrudnionych na umowy o pracę, ilu lekarzy jest pracujących z doskoku tzn. przyjedzie na dyżur 48 godzin non stop i wyjazd, wpadnę za jakiś czas by dorobić. Czy lekarz którzy są na samozatrudnieniu pracują na dyżurach dłuższych niż 24 godziny.

Do poniżej (2017-02-04 19:54:59)

Bardzo dobrze siebie opisałeś:) Strzał w dziesiątkę!

(2017-02-04 19:06:51)

niedobrze się robi jak tu popisuje się w komentarzach prostactwo, szok, żeby nieuki i prymitywy pchały się wszędzie

Adresat wszystkim powszechnie znany (2017-02-04 07:26:26)

Nie pisz głupot bo się na niczym nie znasz, to co ciagle wypisujesz w komentarzach na lokalnych forach to czysta demagogia i populizm. Atakowanie każdego działania i osób z wiązanych z wieloma inicjatywami to dla twojej chorej wyobraźni tylko POLITYKA. We wszystkim widzisz działania polityczne, bo tylko TY ze swoim chorym ego nadajesz się na funkcję Posła, Starosty, Burmistrza etc. Jesteś dnem moralno - etycznym i ludzie to widzą, co pokazałeś w przeszłości ! Wszyscy którzy ci zaufali i z tobą współpracowali dużo stracili, dlatego dzisiaj wielu nie chce mieć z tobą kontaktu bo ich zawiodłeś. Twoje zabiegi socjo-techniczne przestały już działać. Swoim postępowaniem ciągle udowadniasz, że jesteś małym wrednym typem, który potrafi tylko wszystko niszczyć. Zapewniam, że w odpowiednim czasie wiele osób podpisze List Otwarty

jhbjhb (2017-02-03 23:19:39)

Do taaaa. Jedno wynika z drugiego. Aby była kasa musi być szpital. Zależy mi na własnej kasie, zależy mi na szpitalu. Przecież to takie proste i logiczne. :)

pacjent (2017-02-03 23:08:00)

Pani Beato dziękuje Pani za zjaęcie się tematem szpitala. To najważniejsza sprawa w powiecie ale i najtrudniesza, cięszę się że mnie Pani reprezentuje w radzie

taaaa (2017-02-03 22:48:02)

taaa, pokaż mi chociaz jednego lekarza któremu zalezy na szpitalu a nie własnej kasie

ndfv (2017-02-03 22:34:00)

Ma rację starosta. Do tematu trzeba podejść poważnie, ponad układami partyjnymi.
Problem leży oczywiście na górze - zbyt niskie finansowanie ochrony zdrowia. Fakty mówią za siebie - porównanie z krajami o zbliżonym poziomie rozwoju i zamożności - Słowacja, Węgry , Czechy.
Podjęcie przez radnych decyzji o dzierżawie szpitala, było pozbyciem się problemu przez starostwo. Ale było to zachowanie nieodpowiedzialne. Nie wiem czy wynikające z niekompetencji, głupoty, czy też cwaniactwa radnych. Samorządowcy winni służyć społeczności (wiem, że wywoła to śmiech u czytających), a nie zajmować się prywatą, rozgrywkami, układami.
Szpital jest niezbędny - każdy wcześniej, czy później, mniej, czy więcej z niego skorzysta. Szpital mógłby być "oczkiem w głowie" powiatu (są takie w Polsce).
Funkcjonowanie szpitala można efektywnie wspomóc - procedury medyczne opłaca NFZ ( zbyt nisko)- ale powiat jako właściciel szpitala może go wspomóc - np. inwestując w budynki, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny itp.
Dla prywatnej spółki szpital jest biznesem , jak każdy inny. Liczy się wynik ekonomiczny prezesów ( nie dziwię się) - tylko i wyłącznie. Jak go osiągnąć - maksymalnie ciąć koszty - materiały, płace. Nie ważne czy coś jest potrzebne, ważniejsza jest opłacalność. Prezesi to przecież biznesmeni, nie filantropi.
I jeszcze jeden kamyczek do ogródka radnych. Przed laty podjęto skandaliczną, brzemienną w skutkach decyzję o samoograniczeniu inwestycji - rozbudowy szpitala.
Były wówczas przeznaczone środki na realizację pełnej rozbudowy szpitala. Inwestycja trwałaby parę lat dłużej, ale szpital byłby na miarę XX wieku. Grupy interesów podjęły jednak tą sabotującą decyzję. Skutkiem tego część oddziałów funkcjonuje w starych budynkach - coś na kształt lazaretów. Po okrojeniu prawie o połowę inwestycji, dokonano przeróbek, psudoadaptacji innych pomieszczeń - ich funkcjonalność pozostawia wiele, wiele do życzenia.
Liczę, że wśród radnych znajdzie się paru rozsądnych, myślących i uczciwych.
Myślę, że mogą liczyć na merytoryczną pomoc mądrych lekarzy i pielęgniarek.

ihiuh (2017-02-03 21:48:32)

Z tych trzech możliwości należy wybrać z pomiędzy dwóch ostatnich. To oczywiste, że pierwszą należy skreślić.

aptekarz (2017-02-03 20:47:09)

budynek na nową aptekę wydzierżawiła spółka Arion Med -a nie Arion Szpitale!

ciekawy (2017-02-03 19:35:01)

A co to jest za przekręt z ubezpieczeniem pracowników szpitala?

roman (2017-02-03 18:04:48)

Wojt Rozynski ma najwieksze pobory w powiecie bilgorajskim,Roslan ma mniejsze.

Jan (2017-02-03 17:44:06)

...drogami w jakim kierunku należy iść"- panie Paterak trzeba iść drogą przez Obszę a może raczej jechać. Ci ludzie to nawet nie umieją się z sensem wypowiedzieć. Bełkoczą coś i trzeba trzy razy przeczytać, żeby zrozumieć o co im chodzi. Trzy drogi są !!! A powinna być i czwarta-prosto do Zamościa na ul. Okrzei- tam w każdym razie znajdowało się kiedyś więzienie. W ustawie o samorządzie powiatowym zapisano, że to powiat, czyli starosta odpowiada za ochronę zdrowia mieszkańców powiatu. A co zrobiła poprzednia samorządowa klika? Oddała szpital w dzierżawę i umyła ręce. Sprawdza tylko jakie pobory co miesiąc wpływają im na konto. A Paterak-proszę- już zadziałał. Polazł do radnych żeby mu pobory zwiększyć o jeden tysiąc złotych. Napracował się już strasznie-niecały jeden miesiąc i już podwyżka. Jego towarzysze z PSL-u mu dali z naszych podatków. A co na to Bonzo Powiatowy Przewodniczący Partii Szubrawców Ludowych-Różyński? Zapewne on też kazał zaakceptował podwyżkę. Jak starosta PSL-owski będzie miał więcej no to on też powie swoim radnym-patrzcie starosta dostał 1000 zł więcej to i ja też chcę. Rosłan też się przebudzi ze snu leniwca z Madagaskaru i też powie -mnie też się należy- jak starosta ma więcej to mnie też. I tak okrada się podatników. Niedługo starosta zapyziałego powiatu gdzie jest trzy zakłady:zakład pogrzebowy, zakład wodociągowy i zakład obuwniczy, czyli szewc będzie zarabiał więcej niż premier i prezydent razem wzięci. Bo jak wiadomo- lokalne samorządowe postsowieckie kliki umiaru nie mają.

Jan (2017-02-03 17:41:16)

...drogami w jakim kierunku należy iść"- panie Paterak trzeba iść drogą przez Obszę a może raczej jechać. Ci ludzie to nawet nie umieją się z sensem wypowiedzieć. Bełkoczą coś i trzeba trzy razy przeczytać, żeby zrozumieć o co im chodzi. Trzy drogi są !!! A powinna być i czwarta-prosto do Zamościa na ul. Okrzei- tam w każdym razie znajdowało się kiedyś więzienie. W ustawie o samorządzie powiatowym zapisano, że to powiat, czyli starosta odpowiada za ochronę zdrowia mieszkańców powiatu. A co zrobiła poprzednia samorządowa klika? Oddała szpital w dzierżawę i umyła ręce. Sprawdza tylko jakie pobory co miesiąc wpływają im na konto. A Paterak-proszę- już zadziałał. Polazł do radnych żeby mu pobory zwiększyć o jeden tysiąc złotych. Napracował się już strasznie-niecały jeden miesiąc i już podwyżka. Jego towarzysze z PSL-u mu dali z naszych podatków. A co na to Bonzo Powiatowy Przewodniczący Partii Szubrawców Ludowych-Różyński? Zapewne on też kazał zaakceptował podwyżkę. Jak starosta PSL-owski będzie miał więcej no to on też powie swoim radnym-patrzcie starosta dostał 1000 zł więcej to i ja też chcę. Rosłan też się przebudzi ze snu leniwca z Madagaskaru i też powie -mnie też się należy- jak starosta ma więcej to mnie też. I tak okrada się podatników. Niedługo starosta zapyziałego powiatu gdzie jest trzy zakłady:zakład pogrzebowy, zakład wodociągowy i zakład obuwniczy, czyli szewc będzie zarabiał więcej niż premier i prezydent razem wzięci. Bo jak wiadomo- lokalne samorządowe postsowieckie kliki umiaru nie mają.

iii... (2017-02-03 17:11:41)

.... jednego głupka Jana Sz.

Jan (2017-02-03 16:46:32)

Pogonić PSL ze starostwa !

Silk (2017-02-03 15:58:03)

Wszystko tylko nie Arion! Pogonić to dziadostwo jak najdalej!

pielęgniarka (2017-02-03 15:21:38)

To PiS i PSL wydzierżawił szpital.

mieszkaniec (2017-02-03 15:19:51)

Szkoda pisać!

podatnik (2017-02-03 13:47:26)

Najpierw chcemy zająć się podwyżką nowego starosty. Za jakie zasługi lub dzialania dostał podwyżkę, w kwocie, za którą niektórzy muszą przeżyć cały miesiąc. WON ZŁODZIEJE

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zawody powiatowe OSP

Koncert w hołdzie partyzantom

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rada Gminy Biłgoraj zatwierdziła plany pracy Komisji Stałych na 2017 rok

Pod koniec stycznia br. na sesji, Rada Gminy Biłgoraj podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia planów pracy Komisji Stałych Rady Gminy...