Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Są już wyniki rekrutacji do szkół średnich

Dodał: red Data: 2019-07-15 12:20:49 (czytane: 2759)

12 lipca br. o godzinie 12:00 zgodnie z ustalonym harmonogramem rekrutacji w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych Województwa Lubelskiego zostały podane do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i listy kandydatów nieprzyjętych. Jak wygląda sytuacja w naszym Powiecie? Więcej informacji w artykule.Rekrutacja rozpoczęła się 8 kwietnia. Od tej daty do 15 maja uczniowie wybierali szkoły i składali podania z dokonanymi wyborami do szkoły pierwszego wyboru. W szkołach zawodowych odbywały się badania lekarskie uczniów mające na celu ustalenie czy kandydaci nie mają przeciwskazań do podjęcia nauki w wybranych zawodach. W szkołach prowadzonych przez Powiat Biłgorajski zaplanowano 990 miejsc dla absolwentów szkół podstawowych oraz 860 miejsc dla absolwentów gimnazjów.

Od 14 czerwca kandydaci spoza systemu i szkoły biorące udział w rekrutacji wprowadzały dane do systemu naborowego o wynikach z egzaminu i osiągnięcia ze świadectwa. 4 lipca szkoły wywiesiły listy uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia. Wolne miejsca były tylko w szkołach branżowych (30 po gimnazjum, 40 po szkole podstawowej). Od 4 do 8 lipca uczniowie dostarczali do szkół do których zostali zakwalifikowani oryginały świadectw szkolnych i zaświadczeń z egzaminu potwierdzając tym swój akces do szkoły. 12 lipca, w piątek o godzinie 12:00 wywieszone zostały listy uczniów przyjętych do szkół i listy wolnych miejsc. Od tego momentu rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca, a nasze szkoły dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Reklama.

-W szkołach branżowych I stopnia po szkole podstawowej jest obecnie 23 wolne miejsca, a po gimnazjum 33 (ZSBiO, ZSZiO). W technikach miejsca wolne to 2 po szkole podstawowej i 1 po gimnazjum (ZSZiO). W liceach 3 miejsca wolne po szkole podstawowej i 2 miejsca wolne po gimnazjum (ZSBiO). Na miejsca te będą przyjmowani uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły bądź szkoła do której zostali zakwalifikowani im nie odpowiada - informują przedstawiciele Wydziału Oświaty, Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

W szkołach prowadzonych przez powiat zrekrutowano na dzień 12 lipca br. 111 uczniów po szkole podstawowej i 70 uczniów po gimnazjum spoza terenu Powiatu Biłgorajskiego, co stanowi około 10 % rekrutowanych uczniów (dane na 12.07.2019 r.). -Oferty szkół Powiatu Biłgorajskiego uzupełniają Liceum Katolickie w Biłgoraju, Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu, Technikum ZDZ w Biłgoraju, Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa w Turobinie i Liceum Ogólnokształcące w Turobinie. Część tych szkół dysponuje wolnymi miejscami - czytamy w informacji Wydziału Edukacji. I tak w Liceum Ogólnokształcące w Turobinie jest wolnych 30 miejsc, w tym w klasach sportowa - 10, humanistyczny - 10, biologiczno - chemiczny - 10. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu jest również wolnych 30 miejsc po 10 miejsc w technikum mechanizacji rolnictwa i agrotechniki, technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technik agrobiznesu. W Technikum Leśnym w Biłgoraju jest wolne 1 miejsce*.

szkoly_srednie.JPG

Szkoły prowadzone przez powiat przyjęły na dzień 15 lipca br. następujące liczby uczniów po szkole podstawowej: Liceum ONZ - 244,  ZSBiO - 147, Technikum ZSZiO - 134, ZSBiO - 48, RCEZ - 210, Szkoła branżowa ZSZiO - 47, RCEZ - 78, ZSBiO - 39. Po gimnazjum przyjętych zostało odpowiednio: Liceum ONZ - 242,  ZSBiO-  118, Technikum ZSZiO - 119, ZSBiO - 32, RCEZ - 180, Szkoła branżowa ZSZiO - 30, RCEZ - 52, ZSBiO - 41. Najwyższe wymagania punktowe uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia po szkole podstawowej odnotowano w klasie akademickiej (min. 150) i klasie medycznej LO ONZ (min. 137), w klasie medycznej LO ZSBiO (min. 126), w klasie technik programista RCEZ (min. 122).

Najwyższe wymagania punktowe uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia po gimnazjum odnotowano w klasie akademickiej (min. 126) i klasie medycznej LO ONZ (min. 127), w klasie medycznej LO ZSBiO (min. 135) i w klasie technik informatyk RCEZ (min. 123). Z informacji, które zebrał Wydział Edukacji, wynika, że wszyscy uczniowie znajdą miejsce nauki w szkołach funkcjonujących w naszym Powiecie.

/bilgoraj.com.pl/
* Dane za Lubelskim Kuratorium Oświaty

Tagi: szkoły średnie   rekrutacja do szkół średnich   powiat biłgorajski   oświata biłgoraj

Zobacz także

Dyrektor I LO im. ONZ, Marian Klecha przechodzi na emeryturę. Zarząd Powiatu szuka jego następcy

Dodane: 2020-02-21 12:37 - Komentarze  (0)  czytane (26)

TAGI: i lo im. onz, maria klecha, dyrektor onz, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.245.125

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia