Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Są już wyniki konkursu Obywatelskie Roztocze

Dodał: red Data: 2021-10-13 13:44:41 (czytane: 1024)

Ogłoszone zostały wyniki konkursu w ramach realizacji zadania publicznego „Obywatelskie Roztocze. Działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza”. Wśród 13 dofinansowanych wniosków są te złożone przez stowarzyszenia i organizacje z naszego powiatu.euroregion_roztocze_logo.jpg-Niezwłocznie skontaktujemy się z Wnioskodawcami, których oferty zostały zakwalifikowane do dofinansowania, w celu podpisania umów. W przypadku niepodpisania umowy z którymś z Wnioskodawców będziemy kontaktować się z kolejnymi podmiotami z listy rezerwowej - informują organizatorzy konkursu.

10 tys. zł wsparcia otrzyma Grupa nieformalna „Eksploatorzy” działająca z patronem - Tarnogrodzkiego Towarzystwa Regionalnego na działanie pod nazwą "Skarby Tarnogrodu – grodu u bram Roztocza". Wsparcie w wysokości 10 tys. zł otrzyma także Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Miejscowości Gminy i Parafii Goraj "CEBULARZE". Członkowie stowarzyszenia chcą podjąć się ochrony dziedzictwa kulturowego miejscowości Goraj poprzez renowacja zabytkowego pomnika na cmentarzu parafialnym.

Wysoko oceniony został również wniosek Stowarzyszenia Kobiet Gminy Łukowa,. Panie na działanie pod nazwą "Szlakiem tradycji kulinarnych Roztocza" otrzymają dofinansowanie także w wysokości 10 tys. zł.

Reklama.

Z kolei na liście rezerwowej są wnioski Grupy nieformalnej „Tarnogrodzianie” z Patronem - Towarzystwa Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej z projektem "Wielokulturowy Tarnogród - Przedsionek Roztocza", Koła Gospodyń Wiejskich z Goraja z projektem "Cebulowe Jadło", KGW „Lipinianki” z Lipin Dolnych z działaniem "Poznaj Roztocze"; KWG w Przedmieściu Szczebrzeszyńskim „Cebulanki” z projektem "Odwiedź Roztocze" oraz KGW „Kalina” z Zagród z działaniem "Zakup mundurów reprezentacyjnych dla orkiestry dętej"; KGW w Zastawiu  „Zastawianki” z projektem "Obywatelskie Roztocze" oraz KGW Aleksandrów Drugi z inicjatywą "Uśmiech Roztocza".

/Starostwo Powiatowe w Biłgoraju/

Tagi: obywatelskie roztocze   euroregion roztocze   konkurs   organizacje pozarządowe

Zobacz także

Zespół Jarzębina z Bukowej wystąpił w Teatrze Polskim w Warszawie

Dodane: 2021-11-29 12:19 - Komentarze  (1)  czytane (191)

TAGI: zespół jarzębina, gmina biłgoraj, sejmik teatrów wsi polskiej, teatr polski w warszawieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Miasto Biłgoraj chce podnieść podatki

Władze miasta Biłgoraj chcą by od 1 stycznia 2022 roku, podatki...

Wybory władz KSM Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej (WYNIKI)

Podczas zjazdu diecezjalnego KSM, który w listopadzie br. odbył...

Seniorzy chcą powołać swoją Radę

25 listopada br., na „obiedzie czwartkowym” spotkali...

Biblioteka w Tarnogrodzie po remoncie. Doskonałe połączenie tradycji budynku z trendami XXI wieku (FOTO)

Całość kosztowała około 6 mln zł, w tym 5 mln zł to środki zewnętrzne....

Maszyny do czyszczenia posadzek, a sprawne sprzątanie

Utrzymanie czystości, a w szczególności na dużych powierzchniach...

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Ogłoszenia