Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Są już laptopy dla uczniów z Gminy Potok Górny

Dodał: red Data: 2020-05-15 15:44:39 (czytane: 972)

Gmina Potok Górny zakupiła 25 laptopów niezbędnych do zdalnego nauczania, trafią one do najbardziej potrzebujących uczniów z terenu Gminy. Zakup możliwy był w ramach realizacji projektu„Zdalna szkoła”, na który samorząd otrzymałam 60 tys. zł.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJest to sprzęt, który ma ułatwić uczniom naukę na odległość. Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie zasiadają dziś do szkolnych ławek tylko przed komputerami. Niestety nie wszyscy posiadają taki sprzęt. -Ten projekt pozwoli pomóc najbardziej potrzebującym uczniom z terenu Gminy Potok Górny. Zakupione laptopy w dniu dzisiejszym zostały przekazane dla każdej ze szkół z terenu naszej Gminy - informuje Wójt Stanisław Dyjak.

Czytaj więcej: Sprzęt do zdalnej nauki dla dzieci i nauczycieli zakupiony

Wyżej wymieniony sprzęt w obecności Wójta Gminy Potok Górny odebrali dyrektorzy szkół tj. Elżbieta Hacia - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym, Bożena Kozak - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Szyszkowie, Lucyna Przytuła - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach Górnych oraz Zenon Zielonka - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych.

potok_gorny_laptopy.jpg

Teraz dyrektorzy placówek przekażą sprzęt najbardziej potrzebującym uczniom. Po ustaniu czasu epidemii, laptopy będą przeznaczone do wykorzystania w pracowniach informatycznych poszczególnych szkół. To nie jedyna dobra informacja z terenu Gminy Potok Górny. Jak informuje Wójt Dyjak. Do Gmina zgłosiła swój akces do drugiego naboru wniosków w ramach programu "Zdalna szkoła". Tutaj chodzi o 55 tys. zł, a więc do szkół powinna trafić podobna liczba sprzętu komputerowego.

Czytaj więcej: Sprzęt komputerowy o wartości ponad 800 tys. zł trafi niebawem do uczniów

Projekt „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

/red./
Foto: Nadesłane

Reklama.

Tagi: gmina potok górny   laptopy dla uczniów   zdalna szkoła   oświata biłgoraj

Zobacz także

Uczniowie klas I - III wrócą do szkoły. Placówki są przygotowane do zajęć opiekuńczo - dydaktycznych

Dodane: 2020-05-23 08:45 - Komentarze  (2)  czytane (727)

TAGI: koronawirus, oświata biłgoraj, zajecia dla klas i - iii, szkoła podstawowaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

Brawo dla naszego wójta! (2020-05-15 16:05:57)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia