Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rządowe wsparcie 500 zł dla nauczycieli

Dodał: red Data: 2020-11-25 09:20:38 (czytane: 1730)

Nauczyciel zatrudniony zarówno w szkole publicznej, jak i niepublicznej, prowadzący kształcenie na odległość będzie mógł otrzymać 500 zł dofinansowania do zakupu sprzętu, w tym m. in. akcesoriów komputerowych, oprogramowania lub usługi dostępu do internetu.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

To przekazanie kolejnych 300 mln zł na zakup sprzętu do kształcenia na odległość. Rozporządzenia w tej sprawie podpisał Minister Edukacji i Nauki. -Zastosowaliśmy uproszczoną formę refundacji, aby środki jak najszybciej trafiły na konta nauczycieli. Cieszymy się, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Będziemy kontynuować wysiłki, aby udoskonalać naukę zdalną, żeby była jeszcze bardziej efektywna - powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Jednocześnie minister podkreślił, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy rząd przeznaczył około 1 mld zł na wsparcie szkół, nauczycieli i uczniów w zakresie kształcenia na odległość. To szereg programów takich jak m. in. „Zdalna Szkoła”, „Zdalna Szkoła +”, „Aktywna Tablica”, Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, a także szkolenia dla nauczycieli. Rządowa pomoc dla nauczycieli, 500 zł na naukę zdalną, to odpowiedź na postulaty kadry pedagogicznej. Chcemy, aby dofinansowanie do poniesionych przez nauczycieli wydatków przyczyniło się do podniesienia jakości kształcenia na odległość.

Wniosek wraz z fakturami lub paragonami nauczyciel będzie składał w szkole lub placówce, w której jest zatrudniony. Jeśli nauczyciel pracuje w kilku szkołach, wniosek może złożyć dyrektorowi tylko jednej z nich. Ze wsparcia w wysokości do 500 zł będzie można skorzystać tylko raz. Szczegółowe zasady określone zostały w rozporządzeniu. Jeżeli zakup nastąpił od 1 września br. do 20 listopada br. to do wniosku dołącza się oryginał lub kopię paragonu oraz oświadczenie nauczyciela, że paragon dotyczy wymienionego w rozporządzeniu, zakupionego sprzętu, oprogramowania lub usługi. Wszystkie zakupy dokonane po 20 listopada br. nauczyciel musi udokumentować imiennym dowodem zakupu. Następnie dyrektor szkoły lub placówki oświatowej przekazuje listę uprawnionych do dofinansowania  nauczycieli odpowiednio do właściwej jednostki samorządu terytorialnego lub ministra. Zwrot pieniędzy za wydatki nauczyciel otrzyma najpóźniej do końca tego roku. Refundacji podlegają wyłącznie zakupy dokonane pomiędzy 1 września a 7 grudnia br.

500_zl_dla_nauczycieli.jpg

Co można kupić w ramach 500 zł?
W rozporządzeniu określony jest rodzaj sprzętu, materiałów i oprogramowania, którego zakup w ramach rządowego wsparcia dla nauczycieli będzie podlegał dofinansowaniu m. in. komputerów przenośnych, kamer internetowych, słuchawek (lub zestawu słuchawkowego), dodatkowego mikrofonu, smartfona, tabletów, ładowarek sieciowych, głośników, pamięci zewnętrznej, oprogramowania, czy kosztów poniesionych z tytułu mobilnego internetu.

Środki przekazane jednostce samorządu terytorialnego, które nie zostaną w pełni wykorzystane mogą być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla szkół i placówek. Zależy nam na tym, aby środki te były w pełni wykorzystane na usprawnienie infrastruktury informatycznej, która później posłuży uczniom.

/Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej/

Tagi: rządowe wsparcie dla nauczycieli   500 zł dla nauczycieli   zdalne nauczanie   covid-19

Zobacz także

Dzień Doradztwa Zawodowego w biłgorajskim Medyku

Dodane: 2021-04-13 13:00 - Komentarze  (0)  czytane (292)

TAGI: msz w biłgoraju, medyk biłgoraj, dzień doradztwa zawodowego, kształcenie zawodowe biłgorajKomentarze (14)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.41.241

(2020-11-26 23:55:27)

Być może dla dzieci i młodzieży covid jest mniej groźny, ale niekoniecznie jak pokazują ostatnie badania co dzieje się po wielu tygodniach w ich organizmach dotkniętych przez koronawirusa. Doszło do wielu zakażeń osób starszych, które zaraziły się od swoich dzieci bądź wnuków. Nasiliło się to wraz z otwarciem szkół na nauczanie stacjonarne. Lekkomyślność, lekceważenie obostrzeń skutkuje tragedią , śmiercią wielu ludzi. O tym należy pamiętać.

(2020-11-26 12:10:05)

Zadzwoń do rządu żeby przywrócił lekcje stacjonarne w szkołach !!! Wszyscy będą zadowoleni.

(2020-11-26 12:05:51)

Można można tylko co byś powiedział jakby ktoś z twojej rodziny się zaraził na covida do kogo miałbyś pretensję. Po prostu jest jak jest trzeba wytrzyma c parę miesięcy do szczepionki czy lęku i może wszystko wróci do normalności.

(2020-11-26 11:52:16)

Ale wydaje się że dzieciom i młodzieży koronawirus mniej szkodzi a może bardzo zaszkodzić brak fizycznego wysiłku. A jak nauczyciele w.f. mogą zrealizować wirtualnie podstawe programową, skoro w normalnych nie kowidowych warunkach jej nie realizują co słyszę i widzę od swoich dzieci. Pozatym jakoś nauczyciele potrafią prowadzić zajęcia - czytaj artykuły o startach pływaków ze Sparty Biłgoraj (nauczyciele i uczniowie z SP 1), treningi i mecze piłkarzy ręcznych z MKS (nauczyciele i uczniowie z SP 3), zawody biegaczy i ciężarowców Znicza (też chyba jacyś uczniowie). Czyli można? - Można!

(2020-11-26 11:01:02)

Wydaje się, że niektóre ćwiczenia uczniowie mogą wykonywać w domu, przed komputerem na zdalene polecenia nauczyciela. W czasie pandemii i coraz większej liczbie zmarłych na covid ostrożność niezbędna, i dlatego nauka zdalna.

(2020-11-26 10:40:54)

Też nie rozumiem jak można "zdalnie" prowadzić lekcje w.f. Wyobraźcie sobie wirtualne treningi drużyny piłki nożnej - mozna zagrać w FIFA 2020 ale to tylko kciuki si wyrabiają, ale nie 11-osobowa drużyna. W.f. powinien być prowadzony normalnie tak jak w tej chwili treningi klubów sportowych, na które jakoś uczniowie mogą chodzić i chodzą. Dzieci potrzebują RUCHU dla zdrowia psychicznego i fizycznego więc wuefiści powinni prowadzić dla uczniów rzeczywiste lekcje albo iść na "postojowe".

(2020-11-25 17:20:01)

Tylko nieuk nie rozumie jak ważna jest praca nauczycieli i jak absorbująca. Pielęgniarki również zasługują na wsparcie.

(2020-11-25 17:18:17)

Tylko nieuk nie rozumie jak ważna jest praca nauczycieli i jak absorbująca.

(2020-11-25 13:33:34)

Zazdrościcie lekarzom nauczycielom w tej chwili brakuje lekarzy na medycynę jeden z drugim i do roboty do szpitala na co jeszcze czekacie?

Logan (2020-11-25 12:10:44)

Nie jestem nauczycielem, ale do jasnej ch.... Dlaczego wiecznie narzekacie a to na lekarzy a to na nauczycieli a to na przedsiebiorcow, że dużo zarabiają? Każdy ma możliwość fachu w swojej głowie i rekach, więc bierzcie się do nauki i roboty roszczeniowcy zamiast oczekiwać następnych plusów z pustego budżetu, kosztem przyszłych długów dla całego narodu.

Pielęgniarka (2020-11-25 11:57:21)

A my ciagle z tyłu najwiecej nas choruje , zwolnienie 80 procent . Cały czas stykamy się z osobami zakażonymi i nikt o nas nie myśli .

ja - była nauczycielka (2020-11-25 11:54:54)

trzeba było zostać nauczycielem

co za czasy (2020-11-25 11:52:55)

nauczyciel w-f prowadzi naukę zdalną przez internet. Dyplomowany bierze 3500 netto i nie musi biegać po boisku.

Dzender (2020-11-25 11:51:34)

Super Nauczyciele maja naprawdę super. Mogą siedzieć w domu i brać 3500zł i nie muszę się wysilać. Ale macie dobrze.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Trwają szczepienia nauczycieli

W biłgorajskim szpitalu trwają szczepienia nauczycieli. Jako pierwsi szczepieni przeciw Covid-19 są ci pedagodzy, którzy pracują z przedszkolakami, uczniami klas I - III a także m. in. nauczyciele praktycznej nauki zawodu czy nauczyciele szkół specjalnych. więcej»

Studniówki w dobie pandemii

Przełom stycznia i lutego, a więc czas zimowych ferii i odpoczynku od nauki, był tradycyjnie czasem studniówek. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników krokiem poloneza wchodzili w dorosłe życie i ostatni etap przygotowań do egzaminu podsumowującego ich naukę. Pandemia pokrzyżowała plany tegorocznych maturzystów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia