Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rząd podał nowe informacje w związku z ograniczeniami wywołanymi epidemią koronawirusa

Dodał: red Data: 2020-04-24 12:49:17 (czytane: 2989)

Jak poinformowano na specjalnej konferencji, przedłużono zawieszenie zajęć w szkołach i na uczelniach. Placówki zamknięte będą do 24 maja. Egzamin maturalny się odbędzie, podobnie egzamin ósmoklasisty. Rzad wyznaczalnych daty na 8 czerwca w przypadku matury i 16 czerwca w przypadku egzaminy ósmoklasisty.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej matury, będą tylko egzaminy pisemne. Na 17 sierpnia zaplanowano egzaminy zawodowe. Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej wyraził iż nadzieję sytuacja epidemiczna pozwoli na to by egzaminy się odbyły, z zachowaniem rygoru bezpieczeństwa.

-Ta dzisiejsza decyzja pokazuje dużą perspektywę, daje czas maturzystom i ósmoklasistom na przygotowanie się do egzaminów
- zaznaczył. Z kolei Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podkreślał, że jest możliwość, żeby rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie z początkiem października 2020 roku. Przedstawiciele rządu zapewniają kolejne decyzje od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu Polaków podczas Wielkanocy, nie ma znaczącego, gwałtownego wzrostu zakażeń na koronawirusa. To skutkuje uruchomianiem pierwszego etap zdejmowania obostrzeń.

matura_2020.jpg

Terminy egzaminów

Egzamin ósmoklasisty
w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Z kolei część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych. Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

/red./

Tagi: koronawirus   matura 2020   terminy matur   ezgaminy zawodowe

Zobacz także

Śladami wojowników o wolność Polski w II Rajdzie Osuchowskim (FOTO)

Dodane: 2021-09-25 12:01 - Komentarze  (0)  czytane (363)

TAGI: rajd osuchowski, osuchy 44, bitwa pod osuchami, szlakiem walk partyzanckichKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.177.171

Silk (2020-04-24 14:12:55)

Podsumowując terminarz egzaminów, to niektórzy będą mieli ciekawe wakacje. Róbta tak dalej... :(

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia