Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rząd łagodzi kolejne restrykcje. Nie będzie konieczności noszenia maseczek, nie będzie limitów w kościołach, będzie możliwość organizacji wesel

Dodał: red Data: 2020-05-27 11:33:03 (czytane: 2511)

-Od czasu kiedy wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa minęły prawie 3 miesiące. Postawiliśmy sobie jasne cele przesunąć falę zachorowań, by nie zabrakło respiratorów i łóżek - mówił premier Mateusz Morawiecki, podczas konferencji prasowej. Szef rządu zapowiedział zniesienie kolejnych restrykcji.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolZniesienie kolejnych restrykcji, na konferencji prasowej ogłosił premier Mateusz Morawiecki, w obecności wicepremiera Piotra Glińskiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. -Powoli stajemy na coraz bardziej twardym gruncie. Każdy dzień to kolejne nowe wyzdrowienia. Wykonujemy jednocześnie coraz więcej testów - to już około 30 tys. testów. Dlatego możemy przejść do IV etapu znoszenia obostrzeń - ogłosił szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki: Od 4 maja kolejne łagodzenie restrykcji związanych z epidemią koronawirusa

Maseczki nie będą już obowiązkowe
Od 30 maja zmieniamy zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe - z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe.

maseczki_koronawirus.jpg

Zniesienie limitów osób
W sklepach nie będą obowiązywały już limity osób. Podobne ograniczenia przestrzenne przestają obowiązywać w gastronomii. Nie będą obowiązywały limity w kościołach, obowiązują jednak maseczki i dystans społeczny. Limity w świątyniach zniesione zostaną od niedzieli 31 maja.

Czytaj także: Premier: Znosimy kolejne ograniczenia. Otwieramy boiska, wraca ekstraklasa

Zgromadzenia dopuszczone. Limit 150 osób
W przypadku zgromadzeń dozwolone są te do 150 osób. Podobnie obowiązuje zakrywanie nosa i ust lub dystans społeczny. Decyzje o zgodzie na zgromadzenie będą podejmowane jednak w oparciu o stan epidemiologiczny - od 30 maja.

teatr_koronawirus.jpg

Kina, teatry, domy kultury, koncerty
-Od 6 czerwca będą mogły być otwarte, z obowiązkiem spełniania wymogów sanitarnych, instytucje kultury, kina, teatry czy też obiekty rekreacyjne: kluby fitness, siłownie. Wyłączone z tego są dyskoteki - poinformował wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński. Co do ilości osób, ograniczenia obowiązywać będą do 50% dopuszczalnych miejsc na widowni. Będzie także możliwość organizacji koncertów, czy wydarzeń plenerowych. Jednorazowo może w nich uczestniczyć 150 osób.

Czytaj także: Rząd łagodzi restrykcje w związku z epidemią koronawirusa

Wesela i inne uroczystości rodzinne
Od 6 czerwca, umożliwia się również organizację wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. Uwaga! Weselnicy nie muszą nosić maseczek.

wesela_koronawirus.jpg

Hotele
Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte i serwować na sali posiłki gościom. Od 6 czerwca natomiast w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness. Właściciele hoteli muszą jednak zachowywać określone zasady sanitarne.

Czytaj także: Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2

Sport i targi

Od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: koronawirus   epidemia   pandemia   obostrzenia

Zobacz także

Jest koncepcja rozbudowy i modernizacji biłgorajskiego szpitala (AUDIO, VIDEO)

Dodane: 2021-07-24 18:57 - Komentarze  (10)  czytane (655)

TAGI: powiat bilgorajski, szpital w biłgoraju, koncepcja rozbudowy szpitala, inwestycje w szpitalKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.60.144

zdzichu (2020-05-27 18:10:18)

Hulac w remizie na weselu to można, ale przychodnie i szpital zamkniety pewnie do wiosny.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Autodrom odzyskany

Dobry Start tylko przez internet i na konto

Podsumowanie 2,5 roku VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju

Urwanie chmury nad gminą Turobin

Raport o Stanie Powiatu za 2020 rok

Koncert: Jan Paweł II - Prorok naszych czasów

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Psycholog radzi: Praca zdalna nie musi być koszmarem

Walka z koronawirusem spowodowała głębokie zmiany w wielu sferach naszego życia, również w sferze pracy. Dla niektórych z nas konieczność...