Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ruszyły zebrania sprawozdawcze Rad biłgorajskich Osiedli. Na 'pierwszy ogień' poszło Osiedle 'Bojary'

Dodał: red Data: 2018-03-12 19:07:16 (czytane: 3338)

Spotkanie sprawozdawcze Osiedla "Bojary" odbyło się w internacie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, 12 marca 2018 roku. Obok radnych Rady Osiedla i mieszkańców uczestniczył także Burmistrz Miasta Biłgoraj oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSprawozdanie z działalności Rady Osiedla "Bojary" za miniony rok przedstawiła Małgorzata Wróbel. Przewodnicząca przypomniała, że po śmierci Marka Korsackiego, wiceprzewodniczącego Rady Osiedla, Rada działa w okrojonym składzie. -Rada Osiedla "Bojary" w 2017 roku odbyła kilka spotkań, podczas których zajmowała się bieżącymi sprawami Osiedla z zakresu prac inwestycyjnych,bezpieczeństwa mieszkańców oraz wizerunku osiedla. Na bieżąco podejmowane były interwencje w sprawach bieżących - mówiła Wróbel.

zebranie_rady_osiedla_bojary__1_.JPG

Jak wynika z przedstawionego sprawozdania, w kwietniu zorganizowano akcje sprzątania lasu w okolicach Zalewu Bojary, a w grudniu Rada Osiedla wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zorganizowała Bieg Mikołajkowy i II Biłgorajski Cross Bojarski. -Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem , chcemy ją organizować cyklicznie, promując w ten sposób zdrowy i aktywny styl życia i integrować mieszkańców Osiedla - dodała Wróbel.

zebranie_rady_osiedla_bojary__2_.JPG

W 2017 roku zaplanowano budowę siłowni zewnętrznej nad Zalewem Bojary. W ubiegłym roku nie udało się zebrać odpowiedniej liczby głosów by projekt w ramach budżetu obywatelskiego był realizowany. Zakładał on wyposażenie terenu przy Zalewie w urządzenia do ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Inwestycja została złożona do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Można na projekt - Siłownia zewnętrzna nad Zalewem Bojary - głosować do 15 marca br.

Reklama.

W październiku 2017 roku, Rada Osiedla złożyła wnioski do projektu budżetu Miasta Biłgoraj na rok 2018. -Wnioskowaliśmy o zabezpieczenie środków na przebudowę i monitorowanie przepompowni ścieków znajdujących się w pobliżu ul. Rolnej; wykonanie dokumentacji projektowej i technicznej ulicy Bojarskiej, Konwaliowej i Spacerowej; wytyczenie ulicy Targowej (równoległej do ul. Moniuszki), wykonanie dojazdu do peronu PKP zarówno od ulicy Dworcowej i Bojarskiej oraz m. in. wykonanie chodnika ulicy Moniuszki na odcinku ulicy Romanowskiego do ulicy Radzięckiej - wymieniała przewodnicząca.

zebranie_rady_osiedla_bojary__3_.JPG

Punktem centralnym spotkania była dyskusja nad obecna sytuacją Osiedla oraz jego rozwojem. Podnoszono kwestię bezpieczeństwa i czystości. Obecni podnosili, że w okolicach Zalewu Bojary, w tzw. Lesie Poczekaj, odbywają się wyścigi cross motocykli i aut, głośne imprezy i libacje, dochodzi do zaśmiecania i dewastacji terenu oraz zakłócania ciszy nocnej. Zwrócono także uwagę, że na terenie zalewu psy puszczane są bez smyczy, nikt także nie sprząta pozostawionych przez nich odchodów. Zwracano także uwagę na kwestię bezpieczeństwa drogowego, podnosząc nagminne łamanie przez kierujących przepisów ruchu drogowego w przedmiocie dozwolonej przędności. Po remoncie głównych dróg w Osiedlu, coraz więcej osób przekracza dozwoloną prędkość, stwarzając realne zagrożenie dla zdrowia i życia pieszych i innych uczestników ruchu drogowego.

zebranie_rady_osiedla_bojary__4_.JPG

Na pytania i zastrzeżenia mieszkańców Osiedla odpowiadał Burmistrz Rosłan. Mówił o ewentualnym monitoringu newralgicznych miejsc i kontrolach Straży Miejskiej. -W kwestii miejskiego oświetlenia, to mamy w mieście 2 000 punktów świetlnych, z czego około 1 000 to oświetlenie LED z możliwością redukcji mocy. Gdy zmienimy całość oświetlenia na LED, wówczas światło w Mieście świecić się będzie od zmroku do wschodu słońca - zapewniał Janusz Rosłan.

Burmistrz zapewniał, że największe inwestycje w centrum Miasta zostało już zrealizowane. -Większe projekty współfinansowane ze środków zewnętrznych są na ukończeniu, teraz czas na inwestycje w mniejsze ulice osiedlowe, cześć będzie można zrealizować ze środków własnych, a nadwyżka budżetowa, z tego co obserwujemy pozwoli na płynność spłacania kredytów, które Miasto zaciągnęło - mówił Burmistrz. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosław Bondyra zachęcał mieszkańców, by korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń i tam także zamieszczali informacje o łamaniu przepisów prawa.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rada osiedla bojary   zalew bojary   zebranie sprawozdawcze rady osiedla bojary   rady osiedla biłgoraj

Zobacz także

Jest wykonawca kanalizacji w Siedliskach w Gminie Józefów

Dodane: 2019-02-16 11:40 - Komentarze  (0)  czytane (164)

TAGI: kanalizacja józefów, gmina józefów, wykonawca kanalizacji, kanalizacja siedliskaKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.60.248

Rozsądny (2018-03-13 17:27:37)

a kto był na zebraniu? radni burmistrza i znajomi? popatrz ilu mieszkańców ma osiedle Bojary a na sali 20 kilka osób, w wyborach pójdziemy tłumnie i zagłosujemy jak należy z hasłem na ustach - Janusz odejdź

oj, coś chyba osamotnieni propagatorzy haseł (2018-03-13 09:40:59)

jakoś mieszkańcy obecni na zebraniach rady osiedla nie potwierdzili haseł komentatorów, że burmistrz musi odejść, z relacji wynika, że było spokojnie i rzeczowo

Observer (2018-03-13 09:40:20)

Nikt nikomu nie zabrania na zebrania rady przychodzić. Każdy radny może przyjść, tylko jednemu się chce a drugiemu nie. To chyba dobrze, że pan Bondyra jest aktywny? I na kogo tak chcecie zmieniać burmistrza na byłego posła co ośmieszył własna partie i własne miasto? na drugiego aktualnego posła który nie pamięta jak i gdzie zrobił prawo jazdy? na posłankę emerytkę mocno zaawansowana wiekiem czasem? Rosłan ma doświadczenie dobrze współpracuje z Decem. A jakieś hasła, że zakłady nie powstały to chyba do posła aktualnego co mówił: praca nie obietnice.

merytoryczne, spokojne spotkanie (2018-03-13 07:54:56)

Tomek (2018-03-12 21:10:04)

Bondyra tak kiedyś krytykował Rosłana a dzisiaj co?

(2018-03-12 21:09:48)

Jak miło popatrzeć. Wszyscy na zdjęciu z komitetu wyborczego burmistrza . Ech.

a gdzie są ci co krzyczą (2018-03-12 20:13:05)

zmienić Rosłana wstydzą się pokazać swojej twarzy , pan prezes inaczej je nazwał ....parszywe coś tam ...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wyniki wyborów uzupełniających

Krajowe Biuro Wyborcze, Delegatura Krajowego Biura Wyborczego...

Pierwsze przedszkole dedykowane tylko dla dzieci z autyzmem w Biłgoraju

Swą działalność na Ziemi Biłgorajskiej rozpoczęła pierwsza placówka...

Otwarcie świetlicy dziennego pobytu dla seniorów w PCK (FOTO)

Dziś w Biłgorajskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża nastąpiło...

Ferie 2019. Czyli gdzie szukać atrakcji dla dzieci?

Od poniedziałku ruszają ferie dla uczniów szkół z terenu Województwa...

Radni uchwalili budżet Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli budżet...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Ogłoszenia