Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ruszyły ferie

Dodał: red Data: 2021-01-04 12:33:32 (czytane: 1375)

Dziś, po przerwie świątecznej ruszyły ferie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. W całym województwie lubelskim z przerwy międzysemestralnej skorzysta ponad 315 tys. uczniów. Z racji pandemii, w całej Polsce ferie są w tym samym terminie, a z racji rygoru sanitarnego wprowadzono liczne ograniczenia.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajPandemia spowodowała, że dzieci i młodzież nie będą mogli aktywnie odpoczywać m. in. na białych szkołach, lodowiskach czy stokach narciarskich. Zamknięte są także domy kultury czy kina. Z organizacji otwartych zajęć zrezygnować muszą także biblioteki i ośrodki kultury. Część placówek zapewnia feryjne atrakcje on-line. Wyjątkiem są najmłodsze dzieci, dla których pracują przedszkola oraz uczniowie klas I - IV, czyli dzieci do 10 roku życia. Dla nich szkoły i organy prowadzące przygotowały feryjne półkolonie. -Zajęcia zarejestrowane są w Lubelskim Kuratorium Oświaty i odbywają się w reżimie sanitarnym. W naszej szkole organizowane są w pierwszym tygodniu ferii, tj. od 3 do 8 stycznia 2021 roku włącznie - informuje wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, Agata Dąbrowska.

ferie_2021.jpg

Dzieci mają zapewniona opieką w godzinach od 9:00 do 14:00. Jest także śniadanie i jednodaniowy obiad. W piątce z oferty korzysta już 64 dzieci, w 6 grupach. udział w półkoloniach. -Z naszej oferty półkolonii korzysta około 30 dzieci, oczywiście jest zapienione śniadanie i obiad, do tego - tak jak w innych placówkach - zajęcia sportowe, plastyczne, techniczne, komputerowe czy ogólnorozwojowe - zaznacza Moniak Bednarz, dyrektor biłgorajskiej "Czwórki". Na feryjna zajęcia zaprasza także Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju. Tutaj jak i w innych placówkach, organizowań jest opieka dla najmłodszych oraz zajęcia rozwijające i pobudzające kreatywność.

6 grup uczniów odpoczywa na zimowisku dochodzącym w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju. Wśród uczniów są także dzieci z niepełnosprawnością. -Zajęcia odbywają się w pierwszym tygodniu ferii, zgodnie z wytycznymi ministerstwa edukacji i GIS. Dzieci mają do dyspozycji całą szkolną infrastrukturę oraz opiekę pedagogów - podkreśla Jan Majewski dyrektor "Trójki".

Przypomnijmy, że mogą być jeszcze organizowane obozy szkoleniowe, dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego oraz uczniów oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. Natomiast organizatorem wypoczynku, mogą być wyłącznie:
- szkoły i placówki;
- organy prowadzące szkoły lub placówki;
- stowarzyszenia i inne organizacje, w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: ferie biłgoraj   koronawirus   półkolonie   zimowisko

Zobacz także

Nie żyje Tadeusz Tujaka

Dodane: 2021-03-04 09:59 - Komentarze  (4)  czytane (2487)

TAGI: zmarł tadeusz tujaka, zmarł były dyrektor trójki, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, tadeusz tujaka biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.97.64

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia