Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ruszyły egzaminy zawodowe 2021

Dodał: red Data: 2021-01-11 15:19:00 (czytane: 1120)

W szkołach średnich branżowy ruszyły egzaminy zawodowe 2021. Rozpoczęła się kolejna sesja egzaminów potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w formule 2012, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w formule 2017 oraz egzaminu zawodowego w formule 2019.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajEgzamin składa się z dwóch części części praktycznej na stanowisku egzaminacyjnym (czas trwania od 120 do 240 minut, w zależności od kwalifikacji) oraz części pisemnej (40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa; czas trwania 60 minut). Część pisemna dla wszystkich zdających w formule 2012 lub 2017 odbędzie się 12 stycznia, a w formule 2019 w terminie 12 - 16 stycznia. Część praktyczna w formule 2012 i 2017 odbywa się w terminie 11 stycznia - 19 lutego 2021 roku, a w formule 2019 w terminie 11 stycznia - 5 lutego 2021 roku, według harmonogramów ogłoszonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

egzaminy_zawodowe.JPG

-W naszej szkole egzaminy odbywają się w dniach 11 - 12 stycznia. Dziś była część praktyczna, jutro część teoretyczna - przyznaje Stanisław Sitarz, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Jak zaznacza, warunki zdania egzaminu w części pisemnej jest osiągnięcie minimum 50% punktów możliwych do uzyskania, a w części praktyczna minimum 75% punktów możliwych do uzyskania. -Jest to kwalifikacja, która jest niezbędna do tego, by nasz absolwent uzyskał tytuł technika, w naszym przypadku technika budownictwa. Podczas egzaminu uczniowie dostają konkretne zadanie, na którym sprawdzana jest ich wiedza, muszą m. in. prace budowlane zaprojektować, obliczyć , wykazać się umiejętnościami organizacyjnymi czy znajomością kosztorysowania robót budowlanych - dodaje.

Reklama.

W ZSBiO do egzaminu praktycznego przystąpiło 59 z 60 uczniów. Wśród nich obecny był Piotr Żak, z klasy IV technikum budowlanego. -Egzamin nie był trudny. Myślę, że każdy kto przykładał się do nauki na lekcjach i uczył się systematycznie powinien go zdać. Na rozwiązanie zadania mieliśmy trzy godziny, a ja ale i także część moich kolegów rozwiązała go w godzinę. Trzeba było policzyć przedmiar, zapotrzebowanie, harmonogram ławy fundamentowej pod budynek konstrukcji. Mnie osobiście nic z tych rzeczy nie sprawiło problemu - przyznaje.

Z egzogamiami zawodowymi mierzyli się dziś także uczniowie ZSZiO w Biłgoraju oraz biłgorajskiego "Elektryka". Sprawdzanie wiedzy uczniów odbywa się w reżimie sanitarnym związanych z Covid-19, w tym zachowaniem dystansu społecznego, zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz niegrupowania się uczniów, stąd w szkołach uruchomiono dodatkowe wejścia i wyjścia z budynków.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: egzamin potwierdzający klasyfikację w zawodzie   egzamin zawodowy   klasyfikacja zawodowa   oświata biłgoraj

Zobacz także

Nie żyje Tadeusz Tujaka

Dodane: 2021-03-04 09:59 - Komentarze  (3)  czytane (1512)

TAGI: zmarł tadeusz tujaka, zmarł były dyrektor trójki, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, tadeusz tujaka biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.33.139

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia