Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ruszyły egzaminy ósmoklasisty (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-06-16 10:59:14 (czytane: 1375)

Dziś w całej Polsce rozpoczęły się trzydniowe egzaminy ósmoklasisty. W kraju przystąpi do nich blisko 350 tys. uczniów, tylko na Lubelszczyźnie jest to pona 19 tys. osób. Egzamin - podobnie jak tegoroczna matura odbywa się w późniejszym terminie i w reżimie sanitarnym. Wszystko przez koronawirusa.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWszystkie egzaminy, rozpoczną się o godzinie 9:00. Dziś egzamin z języka polskiego, na który uczniowie mają dwie godziny. Jutro matematyka, a po jutrze egzamin z języka obcego nowożytnego. Dla uczniów egzamin jest przepustką do szkół średnich, bo od jego zdania i wyników zależy do jakiej szkoły się dostaną. Egzamin jest obowiązkowy i kończy edukację w szkole podstawowej. Zwolnieni są z niego jedynie laureaci olimpiad.

Czytaj także: Czytaj także: Ruszyła rekrutacja do szkół

-Stres jest, bo to taka mała matura. Jest egzamin z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Są zadania zamknięte i otwarte. Na języku polskim i obcym dochodzi jeszcze rozprawka, czyli takie jakby wypracowanie. Dla mnie najłatwiejsza będzie matematyka, po pierwsze lubię ją i nauka jej przychodzi mi łatwo, po drugie jak się zna wzory to zadania się rozwiąże. Najtrudniej będzie z języka polskiego. Trzeba znać lektury i napisać rozprawkę, a pisanie wypracowań nie jest moją mocną stroną - przyznaje uczennica klasy ósmej, Julia Marzec.

egzamin_osmoklasisty.JPG

Maja Zub, ósmoklasistka z biłgorajskiej "Jedynki", także najmniej się boi matematyki. -Nie mam z tym przedmiotem żadnych problemów. Spokojnie podchodzę także do egzaminu z języka angielskiego. Mogę powiedzieć, że wiedza matematyczna łatwo mi wchodzi do głowy, szybko przyswajam informacje, nawet najtrudniejsze zadania rozwiązują bardzo szybko, znam niemal wszystkie wzory - przekonuje.

Czytaj także: Matura 2020 (FOTO)

Z koli języka angielskiego najbardziej obawia się Wiktoria Głuszczak. Jak zapewnia nie ma stresu przed językiem polskim czy matematyką. -Najwięcej uczyłam się z języka polskiego i matematyki, a najmniej z języka angielskiego, stąd lęk przed tym jak mi ten egzamin pójdzie. Po prostu języki języki obce sprawiają mi problem. Jestem umysłem ścisłym, stąd chcę w liceum wybrać profil matematyczny, a później w tym kierunku kontynuować naukę na studiach.

Reklama.

Egzamin odbywa się w rygorze sanitarny. Jak wyjaśnia Teresa Bogdanowicz - Bordzań, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju dla konkretnych uczniów zdających w wyznaczonych salach wskazane zostały odrębne wejścia. Odrębne wejścia są także dla zespołów nadzorujących egzamin. -Wchodząc do budynku szkoły, uczniowie muszą zdezynfekować ręce i mieć zasłonięte usta i nos. Na sali egzaminacyjnej nie ma już obowiązku noszenia maseczek, chyba że do ucznia podchodzi poproszony o to nauczyciel. Uczniowie siedzą w ławkach oddalonych od siebie o co najmniej 1,5 metra i korzystają z własnych przyborów piśmienniczych. O wszystkich tych zaleceniach ósmoklasiści byli informowani przez dziennik elektroniczny oraz podczas konsultacji z wychowawcami i nauczycielami. Informacje zostały także przekazane rodzicom - informuje dyrektor "Piątki".

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Uczniowie przed wejście na egzamin w Szkole Podstawowej Nr 5

promocja_szkoly_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 19

Tagi: egzamin ósmoklasisty   egzamin na koniec szkoły podstawowej   oświata biłgoraj   szkoła podstawowa egzamin

Zobacz także

Bitwa o Biłgoraj - interaktywna gra miejska przypomni nieznaną historię

Dodane: 2020-08-06 13:17 - Komentarze  (4)  czytane (575)

TAGI: gra miejska, bitwa o biłgoraj, harcerze biłgoraj, dotota woźniakKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.233.2

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia