Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ruszyły egzaminy ósmoklasisty

Dodał: red Data: 2019-04-15 10:13:33 (czytane: 2230)

Punktualnie o godzinie 9:00, rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. To trzydniowy sprawdzian wiedzy uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Mimo strajku nauczycieli egzaminy rozpoczęły się bez bez problemów. Dyrektorzy biłgorajskich podstawówek, nie mieli także problemów ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPonad 20 tys. ósmoklasistów w Województwie Lubelskim przystąpi dziś do egzaminów. To pierwszy egzamin ósmoklasistów po wprowadzonej przez rząd reformie edukacji, która wprowadziła 8-klsowe szkoły podstawowe i wygasiła gimnazja. Dla uczniów to przepustką do szkół średnich. Egzamin jest obowiązkowy i aby skończyć szkołę podstawową uczeń musi do niego przystąpić. Egzamin ten jest zwieńczeniem nauki w szkole podstawowej i weryfikacją zdobytej przez osiem lat wiedzy. To jest pierwsza brama, która czeka młodego człowieka w tej karierze edukacyjnej. jest to podstawa rekrutacji do szkół średnich. W przypadku tej rekrutacji brane są dwa czynniki. Pierwszy to wynik egzaminu, drugi to oceny ze świadectwa końcowym i dodatkowe punkty z sukcesów w konkursach przedmiotowych - podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju, Marian Kurzyna.

egzamin_osmoklasisty__1_.JPG

O wyniki swych uczniów spokojni są nie tylko nauczyciele, ale i dyrekcje placówek. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty trwały przynajmniej od dwóch lat, kiedy to uczniowie dowiedzieli się, że nie kończą szkoły podstawowej jako uczniowie klas szóstych. -Był to czas na przygotowanie do samego egzaminu oraz zrealizowanie całej podstawy programowej. W sposób szczególny uczniowie przygotowywali się z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Trzeba było przeczytać i opanować dodatkowe lektury z języka polskiego, czy materiał z matematyki. Były dodatkowe zajęcia, był próbny egzamin w klasie siódmej. Było więc to niejako rozszerzenie i okazja do przypomnienia wiadomości z podstawy programowej, czyli tego co sprawdza egzamin. Te całą wiedzę i te wszystkie umiejętności nasi uczniowie posiadają. Do tego zostali przygotowani do samej formuły egzaminy. Zachęcaliśmy do powtórek materiału. Dziś są zestresowani, bo to pierwszy dzień egzaminu, ale wiem, że pójdzie im bardzo dobrze i kolonijne egzaminy już takiego stresu wywoływać nie będą - dodaje dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, Teresa Bogdanowicz Bordzań.

Reklama.

Nicol Hasiak przyznaje, że do egzaminu jest dobrze przygotowana: -Były dwa egzaminy próbne, na których można było zobaczyć na czym test polega, jak się go pisze i trochę powalczyć ze stresem. Do tego był egzamin w klasie siódmej. ja osobiście obawiam się rozprawki, bo na próbnych miałam z tym problemy. Od tego czasu jednak sporo powtarzaliśmy na dodatkowych lekcjach z języka polskiego. Dodatkowe zajęcia były także z matematyki, wierzę że wszystko pójdzie dobrze. Także w przypadku Amelii Skalskiej nie ma obaw przed egzaminami. -Solidnie się przygotowywałam, uczyłam się i wszystko powtarzała. Do języka polskiego jestem chyba najlepiej przygotowana, bo dużo powtarzała z nami nasza pani polonistka. jedynie co nas może zaskoczyć to temat wypracowania, może być trudny ale damy sobie radę - przyznaje.

egzamin_osmoklasisty__2_.JPG

-Mimo stresu, który wywołuje egzamin jestem bardzo pozytywnie do niego nastawiona, pójdzie nam wszystkim bardzo dobrze. Na pewno dużo materiału trzeba było opanować ale przez ostatnie parę miesięcy dużo powtarzaliśmy. najbardziej obawiam się matematyki, która nie jest moją mocna strona. Jestem humanistka wiec polski i języki obce to najmniejsze egzaminacyjne obawy. Pinie się uczyła więc sobie poradzę - zaznacza Julia Bąk. Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut (180 minut w przypadku uczniów z orzeczeniami). Jutro matematyka, a po jutrze języki obce.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: egzamin ósmoklasisty   szkoła podstawowa nr 5   szkoła podstawoa nr 1   oświata biłgoraj

Zobacz także

Biłgorajskie szkoły w #GaszynChallenge dla Piotrka (VIDEO)

Dodane: 2020-06-30 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (824)

TAGI: #GaszynChallenge, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.229.90

rk (2019-04-15 23:38:19)

Każdy pracuje adekwatnie do płacy.

Do @ (2019-04-15 20:32:57)

To uczcie na wlasciwym poziomie w szkole. Nikt wtedy dupy by sobie nie zawracał korkami. Trzeba wozić. Płacić za Wasze partaczenie w pracy. Nie pomyślałaś mondraku prawda?

@ (2019-04-15 17:45:36)

Do kogo macie pretensje?. Sami jesteście sobie winni roszczeniowi rodzice szukając korepetycji i płacąc. Nikt nie musi na korki chodzić! To wy dajecie kase, więc skoro macie problem, to nie wysyłajcie swoich cudownych pociech. A przecież nauczyciel to nieroba dla was.. skoro tacy mundrzy jesteście to sobie sami uczcie swoje bachory, zajmijcie się nimi. Po co posyłacie i płacicie a potem narzekacie?...

Vqurviony (2019-04-15 15:22:51)

Osobiście jestem gotowy wskazać takie małżeństwo nauczycieli, którzy udzielali korki codziennie w mieszkaniu, a obecnie w swoim domu. Znam ich na tyle dobrze, że dom wystawili nie przy pomocy finansowej rodziny, jak również nie brali żadnych kredytów.

wykrzyknik (2019-04-15 13:38:42)

Skarbówka powinna sprawdzić czy posiadany majątek nauczycieli ma pokrycie w dochodach !

45236 (2019-04-15 12:44:12)

No i dobrze bo w innych miastach rodzice zrobili listy nauczycieli co nabrali od nich kasy za korki i zanieśli do skarbówki za to że wypieli d.. na uczni

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia