Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ruszyła petycja w sprawie rewitalizacji Autodromu

Dodał: red Data: 2021-08-07 12:28:15 (czytane: 3047)

Ruszyła petycja biłgorajski Automobilklub zorganizował w sprawie rewitalizacji Autodromu. Celem petycji jest pokazanie władzom krajowym, że społeczność rzeczywiście chce nowego toru. Jak podkreślają twórcy petycji, działają oni w imieniu mieszkańców powiatu biłgorajskiego którzy ją podpisali, sympatyków sportów motorowych, członków Automobilklubu Biłgorajskiego oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro i promocja regionu oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Biłgorajski autodrom w końcu otrzymał szansę na modernizację. Po wielu latach walki o teren z właścicielem prywatnym obiekt powrócił w końcu jako własność powiatu biłgorajskiego.

Obiekt wymaga aktualnie dość kosztownej przebudowy i modernizacji, która będzie mogła mieć miejsce głównie dzięki programowi rządowemu „Polski Ład”. Prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem terenu rozpoczęły się już w lipcu, kiedy to w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się spotkanie dotyczące obiektu. Poruszono wtedy tematy związane z technicznymi aspektami samego toru oraz rozmieszczeniem infrastruktury na całym terenie, jak na przykład opcja wybudowania jednego budynku mieszczącego m. in. miejsca noclegowe, restaurację czy sale konferencyjne na miejscu budynków obecnych. Przedstawiono wtedy również wstępne projekty toru przygotowane m. in. przez Jarosława Majewskiego. O szczegółach spotkania można przeczytać w naszym artykule na >>TUTAJ<<

Na wymienionym spotkaniu poruszono również kwestię bezpieczeństwa oraz szkodliwości obiektu dla mieszkańców okolic autodromu. Zapewniono, że obiekt będzie zmodernizowany w taki sposób, aby jego szkodliwość dla pobliskiego terenu była minimalna. Ma to mieć miejsce między innymi poprzez zamontowanie barier dźwiękochłonnych. Mieszkańców ulicy Motorowej na której znajduje się autodrom reprezentował wtedy Wojciech Gleń, członek Stowarzyszenia Przyjaciół Toru Sportów Motorowych „Autodrom Biłgoraj”.

-Zdecydowana większość mieszkańców ulicy Motorowej popiera prace związane z rewitalizacją i remontem toru. Mamy świadomość, że inwestycja prowadzona będzie w oparciu o najnowsze technologie i rozwiązania stosowane w sportach motorowych. Będzie więc odpowiednie wytłumienie z zastosowaniem ekranów, będzie przygotowany parking wewnątrz obiektów oraz drogi dojazdowe. Powstanie Autodromu z prawdziwego zdarzenia, pozwoli także na rozwój gospodarczy Biłgoraja - mówił Gleń.

Są jednak również i przeciwnicy przebudowy autodromu. W związku z tym, chcąc wyrazić poparcie dla działań władz powiatowych mających na celu przeprowadzenie modernizacji toru znajdującego się przy ul. Motorowej, biłgorajski Automobilklub zorganizował petycję w sprawie rewitalizacji obiektu. Celem petycji jest pokazanie władzom krajowym, że społeczność rzeczywiście chce nowego toru. Jak podkreślają twórcy petycji, działają oni w imieniu mieszkańców powiatu biłgorajskiego którzy ją podpisali, sympatyków sportów motorowych, członków Automobilklubu Biłgorajskiego oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro i promocja regionu oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych.

autodrom_bilgoraj.JPG

Do tej pory uzyskano już 821 podpisów. „Podpisuję ponieważ chciałbym aby ludzie których pasją jest motoryzacja mieli miejsce do podnoszenia swoich umiejętności kierowania pojazdami”, „Dzięki modernizacji toru będziemy mogli się rozwijać i spełniać swoje marzenia.”, „Wychowałem się na tym torze, brałem udział w wszelkich imprezach organizowanych na tym torze oraz współorganizowałem je. Nie widzę możliwości by tego obiektu nie było. Jest on duszą Biłgoraja i trzeba walczyć o tę dumę!”, „Podpisuję, ponieważ tor pomaga w utrzymaniu bezpieczeństwa na drodze publicznej oraz w doskonaleniu umiejętności kierowców. Sama korzystam z tego toru choć jestem z Lublina.”, „Brakuje w naszym regionie obiektów, na których można rozwijać motoryzacyjną pasję. Jest to obiekt niezbędny, z potencjałem, który może łączyć wszystkie funkcje toru - rozrywkową, kulturalną, a przede wszystkim szkoleniową i edukacyjną. Mądrze poprowadzona rewitalizacja oraz jeszcze mądrzejsze zarządzenie obiektem po niej może przyczynić się nie tylko do szerzenia wiedzy i kultury motoryzacyjnej, ale do zwiększenia umiejętności i doświadczenia kierowców co przełoży się na bezpieczeństwo na drogach. Obiekt przyciągnie nie tylko osoby okolic, ale z całego regionu. Organizowane w sezonie letnim zloty, spoty, szkolenia, imprezy, festyny motoryzacyjne przyczyniłyby się do promowania miasta nie tylko w regionie, ale w całym województwie, a być może i kraju. Środowisko motoryzacyjne oczekuje takich inicjatyw.”, „To jedyny tego typu obiekt w tym regionie. Przejechałem tam kilkaset kilometrów w zimowych warunkach, co znacznie poprawiło opanowanie samochodu w kryzysowych sytuacjach po utracie przyczepności. Chciałbym abym ja i inni kierowcy mogli w tym miejscu podnosić kwalifikacje.”, „Jest to obiekt z bogatą historią i jest wpisany w DNA Biłgoraja. Rewitalizacja toru na pewno pozytywnie wpłynie na podniesienie atrakcyjności i popularności miasta” - to tylko niektóre z licznych komentarzy osób, które już podpisały petycję.

Biłgorajski autodrom jest nieodłączną częścią historii miasta. Jego początki miały miejsce jeszcze w latach 70. Powstał między innymi dzięki pracy uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych (obecnie RCEZ) w Biłgoraju. Przez wiele lat służył kolejnym pokoleniom kierowców. Utracenie praw do części terenów na których położony jest obiekt znacznie utrudniło prowadzenie wszelkich działań remontowych, aż do roku 2021, czyli czasu ich odzyskania. Przyczynił się do tego głównie Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip. Obiekt wymaga kompleksowego remontu, co jest możliwe dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, jednak ważna jest również zgoda mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Stąd powstała dzięki członkom Automobilklubu petycja, która pozwoli na ukazanie poparcia dla obiektu.

Poparcie dla modernizacji toru Autodrom Biłgoraj można wyrazić poprzez podpisanie internetowej ankiety na stronie https://www.petycjeonline.com/petycja_o_modernizacj_toru_autodrom_bigora

/ES/
Foto: Archiwum

Tagi: powiat biłgorajski   autodrom biłgoraj   petycja   remont autodomu biłgoraj

Komentarze (43)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

(2021-08-11 11:39:06)

400 milionów to dużo pieniędzy, wystarczą na wybudowanie Autodromu gdzieś na terenie oddalonym od miasta i wsi na terenie powiatu. To najlepsze rozwiązanie.

(2021-08-09 16:21:53)

Niewykluczone że na otwarcie toru po rewitalizacji, zjawi się jakiś prominentny przedstawiciel rządu.

(2021-08-09 10:51:12)

Kubica tam jeździł jeszcze jakby tam Duda szczał pod płotem to byście w tym miejscu ogłosili miejsce święte
Ogrodzić od hałasu
PiS nad tym terenem objął władanie oni wyciągnę kasę ile się da i tak tam nic nie będzie jak oni będą rządzić
(2021-08-09 09:00:25)

W Polsce jest mało takich autodromów, niektóre zlikwidowano z troski o mieszkańców. Mają rację sąsiedzi Autodromu, że protestują. Te 40 millionów na ewentualny remont Autodromu jeszcze nie została przyznana. Za tę kwotę de facto nieliczni lokalni miłośnicy powiatowi sportu motorowego niech wybudują Autodrom gdzieś na terenie powiatu, z dala od siedzib ludzkich. Wtedy wszyscy będą zadowoleni.

(2021-08-09 08:46:07)

Ludzie tam się wybudowali, ponieważ mieli tam wlłasne działki oraz inni, ponieważ przez wiele lat autodrom był nieczynny. I bardzo dobrze, że tam się wybudowali. Ten hałaś;liwy, szkodliwy spalinowy obiekt nie ma prawa przy Motorowej zatruwać życie i spokój wielu mieszkańcom tej ulicy i okolic. Nikt nie ma prawa lekceważyć zagrożenia zdrowia i spokoju ludzi tego osiedla.

ja (2021-08-09 08:28:52)

Kto wam kazał budować się przy tej ulicy w sytuacji gdy wiedzieliście że w sąsiedztwie jest tor kartingowy. Nawet Kubica tam jeździł.

tak (2021-08-08 21:35:29)

Nie.Nie mam.Sugerowałem się tym co było napisane na niebieskiej biłgorajskiej z tego artykułu

Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!

a jak w Polsce ? (2021-08-08 19:49:00)

Może warto byłoby sprawdzić jakie lokalizacje mają takie tory w Polsce,

(2021-08-08 19:02:48)

czy "tak" ma podpisy wszystkich mieszkańców,? Czy faktycznie zgadzają się oni na zawody kartingowe, samochodowe itd. Czy może to tylko jednoosobowe stanowisko. Jest takie podejrzenie. Co na to większość ?

tak (2021-08-08 18:46:34)

Stanowisko mieszkańców ulicy Motorowej

Chcielibyśmy zaznaczyć, że nie sprzeciwiamy się rewitalizacji toru w kierunku szkoły doskonalenia jazdy, profesjonalnych zawodów kartingowych, motocyklowych, czy samochodowych oraz imprez, które nie będą w znacznym stopniu wpływać na obniżenie się komfortu i jakości życia mieszkańców oraz otaczającego środowiska

Jak widać mieszkańcy Motorowej wiedzą czego chcą i nie jest to żądanie zamkniecie autodromu tylko jasno określone wymogi.
Nalezy dodać iz autodrom sąsiaduje z kilkoma osiedlami od południowej strony Biłgoraja więc hałas tez bedzie tam słyszalny.
Kolezko od parku narodowego to że miasto to nie znaczy że masz tu robić co ci sie żywnie podoba.
W nocy hałasy z fabryki mebli,całodobowe zapachy z wysypiska i oczyszczalni,16 tys aut na dobę przez Biłgoraj.Dopiero na wekeend ruch sie zmniejsza a fabryki nie pracują i jest szansa na odpoczynek w jako takim spokoju.
Skoro tak wam zalezy na sportach motorowych weźcie te kasę i spróbujcie wybudowac taki tor gdzieś w powiecie zobaczymy wtedy jak chetni beda na takie sąsiedztwo mieszkańcy innych miejscowości.
Jeszcze raz :tak jak mieszkańcy Biłgoraja nie decydują o tym co ma sie dziać w Turobinie czy Tarnogrodzie tak niech inni nie decyduja za biłgorajan.

do dyskusji (2021-08-08 17:45:31)

Wystarczy czytać artykuły, mają powstać ekrany dźwiękoszczelne, remont ma być na miarę XXI wieku, więc spokojnie

(2021-08-08 17:33:24)

Jak by wszyscy myśleli tak jak kilku mieszkańców ul. Motorowej to należało by zamknąć domy weselne, restauracje, nocne sklepy, zakazać jazdy samochodom po ulicach, używania dzwonów kościelnych i tak dalej. To nie jest park narodowy tylko miasto.

kola (2021-08-08 17:32:58)

Uwaga zobaczcie jak Gleń pajacuje i nierzetelnie pokazuje co myślą o tym najbliżsi mieszkańcy motorowej i okolic, wybór jego na radnego bedzie,,,,,,,,,,,.

(2021-08-08 15:07:44)

Lekceważenie mieszkańców ul. Motorowej ii okolic jest dowodem jakich mamy niektórych rodaków, bardzo złych, którzy dla swojej przyjemności, swoich korzyści chcą skrzywdzić to osiedle autodromem. Bez zgody mieszkańców to się nie uda jeśli dojdzie do masowego protestu.

rzeczywistość (2021-08-08 14:13:13)

Tor powstał pod koniec lat 70 - tych ubiegłego wieku. Zaczęły powstawać budynki i zaplecze dla szkoły. Dało to impuls do rozwoju tej części miasta.

do poniżej (2021-08-08 13:49:17)

Człowieku. Ja też mieszkam na osiedlu dużo przed wybudowaniem toru. Zbadaj sobie do jakiej części Biłgoraja dolatuje hałas (i to jaki) podczas zawodów czy driftów. Ja też płacę podatki i chcę mieć spokój.

(2021-08-08 13:30:29)

A może szanowny pan kupi sobie działkę gdzie indziej i się przeniesie. Będzie taniej dla podatników.

nie popieram przebudowy (2021-08-08 10:40:39)

Jestem mieszkańcem osiedla wymienionego przez ,,tak,, Mieszkam tutaj przed wybudowaniem toru. I niestety jak driftują to trzeba okna zamykać okna nawet w lecie.
Starostwo powinno kupić pole z dala od domów i tam wybudować nowy tor to tego typu zawodów. Ten tor zostawić na naukę jazdy.

(2021-08-08 10:05:24)

Czy już niedługo czeka nas 5 dawek? Tak sądzi...

Na temat szczepionek jest teraz bardzo głośno. Według pewnego szwedzkiego profesora już niedługo może przyjść czas nawet na piątą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Nie wiemy, jak długo szczepionka chroni przed poważnymi konsekwencjami choroby i śmierci

-powiedział.

Dodał, że dwie lub trzy dawki nie wystarczą i będą potrzebne powtarzające się szczepienia.

Po otrzymaniu drugiej dawki ochrona immunologiczna powoli się zmniejsza i już w ciągu roku wielu zaszczepionych nie jest odpowiednio chronionych

-zaznaczył.

Co o tym sądzicie?

(2021-08-08 09:55:14)

Nazwano tą ul. Motorową bo uprawiano tam sporty związane z motoryzacją. Tak było jest i będzie.

tak (2021-08-08 09:51:40)

Ty od sanktuarium napier@#$lanie w dzwony od bladego świtu na tygodniu i całą niedziele też powinno być zakazane albo mocno ograniczone,

(2021-08-08 09:51:38)

Nowy wariant koronawirusa rozprzestrzenia się po Europie. Tym razem Kappa. Czy w najbliższym czasie wybuchnie w związku z nim równie wielka histeria jak z Deltą? Belgia już informuje o ofiarach śmiertelnych siedmiu zaszczepionych mieszkańców domu opieki.

Zespół wirusologów, który przeprowadził testy w domu opieki w Zaventem koło Brukseli, oświadczył, że mieszkańcy placówki zostali zakażeni odmianą koronawirusa B.1.621 Covid-19, pochodzącą z Kolumbii.

Wariant ten jest częścią mutacji o dumnej nazwie Kappa.
Reklama

W ostatnich tygodniach wykryto go w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie odpowiada za 2 proc. wszystkich infekcji. W Europie do tej pory przypadki takich zakażeń były bardzo rzadkie &#8211; głównie w Wielkiej Brytanii.

Kathleen Boydens, kierownik medyczny w domu opieki w Zaventem, powiedziała, że początkowo zakażone osoby doświadczały tylko łagodnych objawów, &#8222;ale po dwóch tygodniach, od 24 lipca, objawy znacznie się pogorszyły&#8221;.

Wszystkie siedem ofiar miało od 80 do 90 lat, niektóre z nich były już w złym stanie fizycznym. Były zaszczepione przeciwko COVID-19.

W sumie 21 mieszkańców wspomnianego domu opieki, wraz z kilkoma członkami personelu, zostało zakażonych wariantem Kappa, ale większość doświadczyła tylko łagodnych objawów.

Czy już niedługo wariant Kappa będzie wyskakiwać ludziom z lodówki, tak jak obecnie Delta? Trzeba przede wszystkim pamiętać, że wirusy mutowały, mutują i będą mutować. W następnych tygodniach możemy spodziewać się kolejnych doniesień o zmutowanych szczepach koronawirusa.

Z petycją do biura poselskiego (2021-08-08 09:39:32)

Co na to Pani Posłanka Strzałka Beata?

W Sanktuarium Św. Magdaleny wierni chcą spokoju podczas mszy świętej !!!!!!!!!!!!!

do poniżej (2021-08-08 09:35:32)

POPIERAM !

(2021-08-08 09:33:20)

Wprowadzi to się tych z ciepłych posadek w Biłgoraju ( nie głosować na nich w wyborach), którzy za nic mają sąsiadów zbędnego tu Autodromu, od lat nieczynnego i dlatego tam ludzie zamieszkali. I bardzo dobrze. Mieszkańcy tego osiedla są jak najbardziej potrzebni, natomiast szkodliwy Autodrom niech sobie ci, którzy chcą go reaktywować zbiorą do wsi pod Goraj albo pod Tarnogród. A od miasta Biłgoraj WARA!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ruszyła petycja w sprawie rewitalizacji Autodromu

Ruszyła petycja biłgorajski Automobilklub zorganizował w sprawie rewitalizacji Autodromu. Celem petycji jest pokazanie władzom krajowym, że społeczność rzeczywiście chce nowego toru. Jak podkreślają twórcy petycji, działają oni w imieniu mieszkańców powiatu biłgorajskiego którzy ją podpisali, sympatyków sportów motorowych, członków Automobilklubu Biłgorajskiego oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro i promocja regionu oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych. więcej»

Ogłoszenia