Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ruszył "Festiwal kultur" (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-08-07 21:27:47 (czytane: 2014)

Tradycyjnie, od kolorowego pochodu zespołów i organizatorów rozpoczął się "Festiwal kultur" w Biłgoraju. Dziś widzowie mogli uczestniczyć w koncercie "Gospodarze i goście". Wystąpili Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”, zespołó KUD „Branislav Nusic” z Borowo (Chorwacja), „Źeleziar” z Koszic (Słowacja) oraz górale beskidzcy.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajTrzydniowe wydarzenie odbywa się na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury. -Festiwalem nawiązujemy do historii i tradycji naszego miasta, które było miejscem życia dla Polaków, Żydów, Tatarów, Białorusinów, a podróżujący po Europie sitarze przywozili elementy kultury z najdalszych krajów. Biłgoraj był także zawsze miastem otwartym, tolerancyjnym. Chcemy pokazać kulturę sąsiadów, narodów słowiańskich i pochwalić się tym co w kulturze naszej najpiękniejsze i najcenniejsze - podkreśla Burmistrz Janusz Rosłan.

bilgoraj_festiwal_kultura.JPG

Tegoroczna edycja jest już VII. Nna biłgorajskiej scenie zobaczymy tańce w wykonaniu Chorwatów, Słowaków, górali beskidzkich oraz dobrze znanej miejscowej publiczności grupy „Pokolenia”. Na scenie pojawią się także artyści Teatru Żydowskiego w Warszawie, Paulina Talarska znana z występu w X - Factorze oraz Karolina Lizer, która wystąpi w tegorocznych Debiutach w Opolu, a także biłgorajski zespół Bonum Voces. Festiwalowi towarzyszyć będzie Jarmark sitarski, na którym będą m.in.: oryginalne chleby z Litwy, lokalne sery wędzone, świeżonka, darmowa degustacja wędlin, rumsztyk, dipsandwich, szarpana wieprzowina, oleje, octy, akcesoria drewniane oraz zabawki i słodkości dla dzieci.

Już od siedmiu lat biłgorajski Festiwal otwiera międzynarodowy Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". To impreza kulturalna odbywająca się od 2004 roku w Warszawie. Organizatorem jej jest Fundacja Shalom, która została powołana w 1988 roku z inicjatywy aktorki i reżyser Gołdy Tencer. Celem festiwalu jest promowanie kultury żydowskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Podczas festiwalu prezentowane są m. in. żydowski teatr, muzyka, filmy, widowiska i wystawy. Jednym ze stałych punktów programu są również warsztaty kuchni koszernej, tańca, piosenki, wycinanki, ceramiki i kaligrafii. -Inauguracja "Warszawy Singera" odbywa się w Biłgoraju. Bo to miasto miało szczególny wpływ na życie i twórczość I. B. Singera. Tutaj spędził on najszczęśliwsze i najspokojniejszy okres swojego życia. Potem tworząc,miejsca swym książek lokował w Biłgoraju oraz innych miastach Lubleszczyzny, które powstał. Tutaj też są wspaniali ludzie, dzięki nim przypominany jest wielokulturowy Biłgoraj sprzed wieków oraz prezentowana jest kultura polska i kultura sąsiadów, także tych z dalszych stron - podkreśla kierownik produkcji Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera", Joanna Fedorowicz.

Reklama.

Jarmark sitarski w sobotę 9 sierpnia rozpocznie się o godzinie 14:00, a w niedzielę 9 sierpnia o godzinie 10:00. Wszystkie koncerty w Biłgoraju rozpoczynają się o godzinie 20:00. Goście z Chorwacji i Słowacji wystąpią w sobotę w Zwierzyńcu (o godzinie 16:30), a także w Józefowie (o godzinie 17:00).

Czytaj także: Festiwal Kultur. Artyści spotkali się z władzami Biłgoraja i ruszyli na zwiedzanie miasta

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 140

Tagi: festiwal kultur   biłgoraj   warszawa singera   jarmark sitarski

Zobacz także

Stary Bidaczów. Zakończył się projekt integrujący społeczność lokalną (FOTO)

Dodane: 2020-09-19 19:16 - Komentarze  (7)  czytane (754)

TAGI: stary bidaczów, warsztaty kulinarne, gmina biłgoraj, osp stary bidaczówKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 23.21.4.239

j67 (2020-08-08 21:58:41)

Dlaczego nie ma transmisji w internecie wstyd

J67 (2020-08-08 14:17:01)

Według hiszpańskich lekarzy z Andaluzji maseczki, które nosimy, powinny być ściągane po 45 minutach użytkowania. Zbyt długie noszenie może doprowadzić do złego funkcjonowania układu oddechowego, albo zmian dermatologicznych na twarzy.

Zespół kierowany przez Gustavo de Luiza, szefa oddziału pulmonologii w prywatnym szpitalu Vithas Xanit Internacional pod Malagą, w specjalnym komunikacie poinformował, że “właściwe używanie masek ochronnych polega na regularnym ich zdejmowaniu”. Co to właściwie oznacza?

„Po 45 minutach od włożenia maski ochronnej powinna być ona zdjęta na krótki 5-minutowy odpoczynek” – podkreślili naukowcy. Podali też, że maksymalny czas noszenia to 60 min., po których należy zdjąć tkaninę zasłaniającą usta i nos na 10 minut.

„W sytuacji, kiedy posiadacz maski nie może jej zdjąć przez dłuższy okres, np. cztery lub pięć godzin, zalecana przerwa powinna zostać wydłużona o 30-60 minut” – zaznaczają hiszpańscy pulmonolodzy cytowani przez andaluzyjski dziennik „Diario Sur”.

Eksperci ocenili, ze maski chirurgiczne mogą być używane najdłużej przez cztery godziny zaznaczając, że w przypadku „nadmiernego zawilgotnienia” materiału należy wymienić ją wcześniej.

Lekarze podkreślili, że nieodpowiednie korzystanie z masek może doprowadzić do zakażenia układu oddechowego bakteriami lub grzybami. Również skóra jest narażona na schorzenia dermatologiczne.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

j67 (2020-08-08 13:31:13)

Jakie maseczki Aniu zrob sobie maseczke bedziesz ładniejsza .

logan (2020-08-08 12:06:51)

glupota to dopiero wyjdzie jak za kilka miesiecy,nosiciele jednorazowych maseczek ,po wdechu wszelkich roztoczy,pylow,grzybow i innego swinstwa stana w gigantycznych kolejkach do pulmunologow

Anna (2020-08-08 11:25:40)

Taki tłum ludzi i wszyscy bez maseczek..........Brawo dla ludzkiej głupoty..............

Gdzie maseczki? (2020-08-08 03:34:22)

Fhj (2020-08-07 22:38:26)

Na to kasa jest mimo zarazy ,a na dulathon nad zalewem były grosze i kop w d,

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Przegląd orkiestr dętych, na scenie letniej BCK

Orkiestry dęte Lubelszczyzny i Podkarpacia zaprezentowały się dziś...

Biłgorajanie wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali miasto

W przygotowania zaangażował się Urząd Miasta, PGK dostarczyło...

Stary Bidaczów. Zakończył się projekt integrujący społeczność lokalną (FOTO)

Były warsztaty kulinarne, seanse filmowe, spotkania i kultywowanie...

Teatr obrzędowy przekaźnikiem tradycji (FOTO)

Gmina Biłgoraj rozpoczęła realizację projektu pn. "Teatr obrzędowy...

Wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej na walkę z Covid-19. Ponad milion złotych dla powiatu biłgorajskiego

Dzięki unijnemu dofinansowaniu czterdzieści cztery DPS-y w województwie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Ogłoszenia