Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ruszają spotkania spółdzielców

Dodał: red Data: 2018-05-09 11:40:26 (czytane: 1902)

Spółdzielcy, Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju rozpoczęli spotkania, w ramach walnych zebrań członków. Zebrania zwoływane są raz w roku przez Zarząd Spółdzielni podzielone na pięć części. Spotkania dotyczą blisko 3 500 członków, w tym 3 000 członków zamieszkałych.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajW porządku obrad poszczególnych części walnego zgromadzenia są punkty istotne dla funkcjonowania całej Spółdzielni, które wymagają przegłosowania. Chodzi m. in. o przyjecie sprawozdania Zarządu Spółdzielni, przyjęcie kierunków działań, zatwierdzenie sprawozdania finansowego, podział nadwyżki bilansowej, oznaczenie sum zobowiązań jakie może zaciągać Zarząd Spółdzielni, zbycie nieruchomości, przyjecie sprawozdania Rady Nadzorczej czy udzielenie absolutorium Zarządowi.

walne_zgromadzenie_sm_lada.JPG

W tym roku doszła jeszcze zmiana w Statucie spółdzielni. -W 2017 roku, w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, musimy podjąć działania dostosowujące do nowego prawa. Spowodowało to znaczne zwiększenie liczby członków i wydłużenie procedur. Musimy więc dostosować nasz statut do nowego prawa, które wprowadza ustawa - podkreśla mecenas Eugeniusz Batkowski. Regulamin walnego zgromadzenia, protokół z poprzedniego walnego zgromadzenia, projekty uchwał, sprawozdanie Zarządu i rady Nadzorczej oraz sprawozdanie finansowe dostępne są do wglądu w biurze Spółdzielnie w Biłgoraju (ul. 3 Maja 40)

Reklama.

Na poszczególne części zgromadzenia zaproszeni są wszyscy spółdzielcy mieszkający w niej lub użytkujący nieruchomości. -Analizując frekwencję na przestrzeni minionych lat podczas zgromadzeń poszczególnych części w stosunku do uprawnionych członków Spółdzielni, w mojej ocenie jest niska. Członkowie Spółdzielni nie uczestnicząc w walnym zgromadzeniu nie korzystają z przysługujących im praw wynikających wprost z ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i statutu Spółdzielni. Taki stan rzeczy powoduje, że nieliczna grupa członków decyduje o funkcjonowaniu i działalności Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju - podkreśla spółdzielca, Mirosław Późniak.

walne_zgromadzenie_sm_lada_1.JPG

Jak informuje prezes Spółdzielni, Aleksander Bełżek, Zarząd i Rada Nadzorcza realizuje zadania postawione przez walne zgromadzenie członków Spółdzielni. -W minionym roku, wykonaliśmy większość planów remontowych wynikających ze zgłoszonych wniosków. Zrealizowaliśmy pierwszy etap modernizacji dróg, parkingów i chodników oraz terenów zielonych na Osiedlu Ogrody. Wypracowaliśmy także spory zysk na lokalach użytkowych i działalności gospodarczej, w kwocie około 700 tys. zł netto, który pozwoli nam pokryć niedobory na gospodarce zasobami mieszkaniowymi i pozostawić walnemu zgromadzeniu decyzję o rozdysponowaniu nadwyżki - podkreśla Bełżek.

aleksander_belzek.JPG

Niestety, z roku na rok rośnie zadłużenie od użytkowników lokali. W 2017 roku było to ponad 1,1 mln zł, co stanowi wzrost w stosunku do roku 2016 o około 130 tys. zł. W roku ubiegłym lokale mieszkaniowe zadłużone były na kwotę ponad 850 tys. zł, a lokale użytkowe i pozostałe tytułu na kwotę około 260 tys. zł. Z kolei fundusz remontowy, na wszystkie lokale będące w zasobach Spółdzielni jest ujemny i wynosi -4,7 mln zł.

walne_zgromadzenie_sm_lada_2.JPG

Podczas walnych zebrań do dyspozycji spółdzielców są członkowie Zarządu Spółdzielni oraz członkowie Rady Nadzorczej, w skład której wchodzą: Tomasz Bednarz (przewodniczący), Jarosław Lipiec (wiceprzewodniczący), Anna Borowiec (sekretarz), Ryszard Niespodziewański, Zenono Kowali, Małgorzata Dobrzańska, Ryszard Dycha, Ryszard Łuczyn i Paulin Czerw.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: spółdzielnia mieszkaniowa łada   sm łada biłgoraj   walne zgromadzenie spółdzielców   członkowie spółdzielni mieszkaniowej łada

Zobacz także

Planowane zmiany w zakresie amortyzacji samochodów na 2019 rok

Dodane: 2018-11-21 07:10 - Komentarze  (0)  czytane (132)

TAGI: amortyzacja samochodów, księgowość, biłgoraj, obsługa księgowaKomentarze (10)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.190.32

(2018-05-10 16:52:02)

Dobrze zrobili, że wysadzili ze stołka tego buca i aroganta !!!

fanatyk (2018-05-10 15:52:42)

Rysiek jest dobry w tropieniu najdroższych mechaników w Biłgoraju. Jednego już namierzył.

Bila fajnie wysterowali z Korkiem (2018-05-10 14:52:25)

Ciapa to ciapa ale niech zostanie.

ty bawole od zmian (2018-05-09 22:07:25)

zmień se babe albo fiut123a

Vqurviony (2018-05-09 15:38:27)

Słuchaj no "klik", tak się składa, że rok temu byłem na takim zebraniu. Faktycznie frekwencja niska, a połowa z obecnych to drzemała. Jak było głosowanie, to wszyscy byli "za", chociaż niektórzy wstrzymywali się od głosów lub byli przeciw. Podsumowując, była to porażka, a liczenie głosów to fikcja :(

Z (2018-05-09 14:55:26)

Członkowie Rady Nadzorczej sami czerwoni i pani Borowiec w tym towarzystwie, daje to do myślenia.

(2018-05-09 14:24:27)

Czy inwestycja za publiczną kasę z korzyścią dla biznesu radnego to wykorzystanie mandatu dla osiągnięcia własnych korzyści ?

klik (2018-05-09 12:10:16)

komentują tu wszyscy, na zebranie nie przyjdzie nikt - smutne

CZY ŚMIETNIK PRZY BLOKU CEGIELNIANA 25 (2018-05-09 12:03:28)

będzie na terenie odgrodzonym (bo im będzie śmierdziało) czy mieszkańcy będą korzystali ze śmietnika ogólnego żeby śmierdziało innym ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Morsy rozpoczęły sezon (FOTO)

Biłgorajskie morsy wspólnie z goścmi z Biszczy i Jarocina zainaugurowały...

ZSCKR w Różańcu z Prezydentem RP świętował w Warszawie 100-lecie odzyskania niepodległości

11 listopada Koło Historyczne z ZSCKR im. Wincentego Witosa w Różańcu...

Jarosław Stawiarski Marszałkiem, Michał Mulawa Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego

Prawo i Sprawiedliwość poinformowało o składzie Zarządu Województwa...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Czy chcesz być święty? (FOTO)

-Mamy zły obraz świętości. Uważamy, że „być świętym”...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Ogłoszenia