Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Roztoczański Plener Podróżniczy

Dodał: red Data: 2016-08-06 14:40:29 (czytane: 2912)

Biłgorajskie środowisko rowerowe coraz bardzie się integruje. W swych działaniach mają już nie tylko rajdy rowerowe, czynnie włącza się w organizację imprez oraz pomoc potrzebującym. Kolejnym przejawem aktywności cyklistów jest zorganizowany po raz pierwszy Roztoczański Plener Podróżniczy - Biłgoraj Bike Camp 2016.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajmarek_lonski.JPG


Impreza wyruszyła z parkingu Starostwa Powiatowego w Biłgoraju w sobotnie południe 6 sierpnia br. Udział w imprezie mogły wziąć zarówno grupy rowerowe jak i rowerzyści indywidualni. Wystarczył sprawny rower, zapał i dobry humor. Jak wyjaśnia Daniel Bajan ze Stowarzyszenia Rowerowe Roztocze, Roztoczański Plener Podróżniczy to dwudniowa turystyczna impreza integracyjna połączona z odkrywaniem malowniczych roztoczańskich szlaków.

bilgoraj_bike_camp_2016.JPG


6 sierpnia rowerzyści zwiedzili biłgorajskie Muzeum, Zagrodę Sitarską i Miasteczka na Szlaku Kultur Kresowych. Z Biłgoraja cykliści ruszyli w stronę Lipowca gdzie przewidziany był wspólny posiłek, prezentacja uczestników, ognisko integracyjne oraz gry i zabawy dla chętnych w każdym wieku. W Lipowcu przewidziano także nocleg. - Celem wydarzenia jest zapoznanie jego uczestników z walorami krajoznawczymi Powiatu Biłgorajskiego, miejscami pamięci historycznej oraz elementami lokalnej kultury na co pozwala m. in. Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Zagroda Sitarska, czy Miasteczka na Szlaku Kultur - wyjaśnia Bajan.

Reklama.

Drugi dzień Podróżniczego Pleneru to między innymi wspólny przejazd szlakami Roztocza, trasami o długości 50 - 60 km oraz zróżnicowanej nawierzchni i stopniu trudności, a także wręczenie upominków i oficjalne zakończenie imprezy.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: plener podróżniczy   rowerzyści biłgoraj   cykliści biłgoraj   rowerowe roztocze

Zobacz także

Nowa ścieżka dydaktyczna oddana do użytku

Dodane: 2019-11-05 11:10 - Komentarze  (5)  czytane (2206)

TAGI: nadleśnictwo biłgoraj, lasy państwowe, ścieżka dydaktyczna, ochrona głuszczaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.2.246

(2016-08-06 15:41:17)

Jeszcze nie widziałem ani Rosłana , Tokarskiego , Wieśka czy Schodzinskiego ,żeby z nimi jezdzili rowerami

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Nowa ścieżka dydaktyczna oddana do użytku

Nadleśnictwo Biłgoraj korzystając ze środków PO Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków funduszu leśnego w ramach projektu "Restytucja i czynna ochrona głuszca w Puszczy Solskiej" zakończyło budowę ścieżki biegowo spacerowej zlokalizowanej w Leśnictwie Bojary. Ciąg o długości około 5 km to ścieżka biegowo - spacerowa w formie pętli przebiega w większości po istniejącej ścieżce dydaktycznej. więcej»

Rajd na Wzgórze Polak, by uczcić powstańców styczniowych (FOTO)

Dziś, już po raz 14. wyruszył ogólnopolski gwieździsty rajd na Wzgórze Polak. To uczczenie 156. rocznicy bitwy pod Panasówką, jednej z największych i zwycięskich bitew powstania styczniowego. Cykliści wyruszyli z Biłgoraja, Józefowa, Szczebrzeszyna, Tereszpola, Zwierzyńca i Zamościa. Łącznie kilkaset osób. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim (FOTO, VIDEO)

Najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu laureatów...

Monitorują las, by chronić go przed zaśmiecaniem

W sobotę, 18 stycznia br., działacze biłgorajskiej grupy EKO Challenge...

Krzysztof Grabczuk otworzył biuro poselskie w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W miejscu, gdzie biuro swe miał były poseł Stanisław Żmijan,...

Gmina Miasto Biłgoraj utworzyła Integracyjny Oddział Przedszkolny dla dzieci 3-letnich

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci 3-letnich do nowo...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia