Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rozmawiali o rekrutacji do szkół

Dodał: red Data: 2016-04-13 11:47:15 (czytane: 2008)

13 kwietnia, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie - adresowane do dyrektorów szkół i osób odpowiedzialnych za rekrutację - w sprawie naboru do szkół ponadgimnazjalnych naszego Powiatu. W spotkaniu, obok przedstawicieli placówek oświatowych, uczestniczyli Przewodniczący Rady Powiatu i członkowie Zarządu.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW blisko dwugodzinnym spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym dyrektorzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz koordynatorzy procesu rekrutacyjnego oraz Lucjan Kawka z firmy Vulcan specjalizującej się w zarządzaniu oświatą y uwzględnieniem rozwiązań i specyfiki gminy, powiatu i województwa.

rekrutacja_szkoly_powiat_bilgorajski__2_.JPG


Spotkanie otworzył Starosta Biłgorajski Marian Tokarski, który przywitał wszystkich zebranych, nakreślił także program spotkania i omówił pokrótce funkcjonowanie oświaty ponadgimnazjalnej na Ziemi Biłgorajskiej.

rekrutacja_szkoly_powiat_bilgorajski__3_.JPG


-Nasze szkoły kształcą na bardzo wysokim poziomie. W Powiecie Biłgorajskim funkcjonują trzy szkoły o profilu ogólnokształcącym i sześć szkół o profilu kształcenia zawodowego. W rankingach i zestawienia placówek oświatowych, nasze szkoły - i to zarówno w rankingach wojewódzkich jak i ogólnopolskich - zajmują wysokie lokaty. Bardzo dobrze wypada poznawalność egzaminów maturalnych i zawodowych. Szkoły nasze są bardzo dobrze wyposażone i mają świetną bazę dydaktyczną, maja dobrze wyposażone warsztaty, współpracują ze szkołami z Europy i oferują uczniom m. in. zakwaterowanie w internatach czy nowatorskiej, innowacyjne podejście do kształcenia - podkreślał Starosta. -Myślę jednak, że wszyscy tu mamy świadomość tego, że szkoły biłgorajskie to placówki o wysokim poziomie kształcenia - dodał.

rekrutacja_szkoly_powiat_bilgorajski__1_.JPG


Analizę wyników szkół ponadgimnazjalnych w powiecie Biłgorajskim za rok 2015 przedstawił Jan Koman kierownik Wydziału Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Z koli przedstawiciel firmy Vulcan omówił system elektronicznego naboru do szkół. Podczas spotkania był także czas na dyskusję, zadawanie pytań i wymianę doświadczeń oraz omówienie strategii rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Biłgorajskiego.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rekrutacja do szkół ponadgimnazjlanych   powiat biłgorajski   elektrniczna rekrutacja   oświata biłgoraj

Zobacz także

Różnorodność nas uskrzydla. Fundacja "Krzyk" podsumowała projekt (FOTO)

Dodane: 2019-05-26 18:06 - Komentarze  (0)  czytane (321)

TAGI: fundacja pomocy dzieciom krzyk, różnorodność nas uskrzydla, podsumowanie projektu różnorodnośc nas uskrzydla, festyn różnoodnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.208.22.127

e tam (2016-04-13 20:13:42)

Po co takie ceregiele, niech uczniowie i rodzice zdecydują od razu, że ich dzieci są mądre, inteligentne i wykształcone i niech od razu idą na studia. Najlepiej na medycynę, a ramach praktyk jako pierwsi pacjenci: abc i mieszkaniec.
Po co tracić kasę i czas na posyłanie dzieci do szkół, skoro uczeń i rodzic wie lepiej, starosta niech się nie wp....la.
O to by była dobra zmiana.

abc (2016-04-13 16:34:51)

Racja kolego- niech uczniowie i rodzice decydują, a nie jak w komunie z rozdzielnika....

abc (2016-04-13 16:33:19)

Racja kolego- niech uczniowie i rodzice decydują, a nie jak w komunie z rozdzielnika....

mieszkaniec (2016-04-13 14:22:27)

Wszystko ok. tylko dlaczego starosta ma decydować ile klas w jakiej szkole? Dlaczego ilość chętnych nie decyduje o ilości klas w poszczególnych szkołach? Starosta dalej BOG - decyduje o wszystkim!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia