Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rozbudowa miejskiego targowiska wywołała dyskusję (AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-03-08 12:27:45 (czytane: 2653)

Na sesji rady Miasta Biłgoraj, 7 marca br. w porządku obrad znalazł się punkt, w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok, zakładający m. in. zabezpieczenie odpowiedniej kwoty na rozbudowę miejskiego targowiska przy ul. Jagiełły. Temat wywołał dyskusję wśród radnych.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajO planach rozbudowy miejskiego targowiska ulokowanego przy ulicy Jagiełły informowaliśmy państwa m. in. w artykule pt. Targowisko przy ul. Dąbrowskiego niezagrożone. W lutym, rozstrzygnięto postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na "budowę stałego targowiska Mój Rynek przy ul. Władysława Jagiełły w Biłgoraju - etap II". Przypomnijmy, zadanie współfinansowane jest z programu ROW na lata 2014 - 2020, kwotę około 1 mln zł. Wartość najkorzystniejszej oferty to niespełna 3 mln zł, jego realizacja była uzależniona od zgody Rady Miasta na zwiększenie środków z budżetu.

targowisko_przy_jagielly.JPG

Nie wszyscy radni popierają rozbudowę targowiska przy Jagiełły. O rezygnację inwestycji w etap II targowiska apelował radny Bogdan Kręt, swe stanowisko uzasadniał przez kilka minut. Wątpliwości miała także radna Renata Socha. Ostatecznie radni wyrazili zgodę na zwiększenie środków, zadanie będzie realizowane. Posłuchaj dyskusji w tym temacie:

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: mój rynek   miejskie targowisko   biłgoraj   targowisko przy ulicy jagiełły

Zobacz także

Będą zaległe wypłaty za tytoń

Dodane: 2019-01-11 15:40 - Komentarze  (2)  czytane (863)

TAGI: wypłaty za tytoń, zaległe wypłaty, tytoniarze, tytoń biłgorajKomentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.32.33

ab (2018-03-13 09:17:51)

Targowisko do przeniesienia i nie ma nad czym debatować to miejsce jest nie odpowiednie i nie przystosowane jak ktoś trafnie określił średniowiecze !

ja (2018-03-11 10:51:26)

A po co w dzisiejszych czasach targowisko w mieście szkoda terenu.

j23 (2018-03-09 13:53:07)

Pani radna Socha. Z centrum miasta do Jagiełły jest bliżej niż do MDK.

j23 (2018-03-09 13:50:43)

Od targowiska do Jagiełły jest 300 m, a i teren przy Jagiełły jest większy niż przy Dąbrowskiego

. (2018-03-09 12:35:04)

Nie będzie większego problemu z płynnością ruchu na JP2.
Po to zmodernizowano obwodnicę, żeby mogła przyjąć zwiększony ruch.
Obecnie po JP2 na dobę przejeżdża kilkanaście tysięcy aut. Jak w czwartek przybędzie te kilkaset następnych to nie ma praktycznie znaczenia, bo ruch ten rozłoży się na 6-7 godzin.
Poza tym jak burmistrz wspominał mają plan na połączenie z Lubelską, więc pewnie chodzi o dobudowanie brakującego odcinka Kazimierza Wielkiego do Lubelskiej (obok cmentarza). Więc mieszkańcy północnej części miasta pojadą tamtędy.
Poza tym trzeba patrzeć też z innej strony. Te kilkaset aut, a nawet przyjmijmy tysiąc trafią na Jana Pawła, która jest zdolna do ich przyjęcia bez większych problemów, a w związku z tym znikną z Kościuszki/Dąbrowskiego, które nie są w stanie przyjąć takiego ruchu jaki generuje targ i to widać w każdy czwartek jak zapchana jest Kościuszki. Po przeniesieniu targowiska ruch na Kościuszki się znacznie upłynni.
.
Do Pani radnej: Nie wiem po co kombinować z dojazdem z Nadstawnej na Jagiełły przez centrum miasta o czym Pani wspomina, jak przecież wystarczy pojechać obwodnicą do ronda przy Lidlu, tam zawrócić i zjechać na Jagiełły. Od skrzyżowania Nadstawna/Lubelska do targowiska na Jagiełły taka droga to max 5 minut autem.

No i druga sprawa, wspomina Pani o tym aby brać przykłady od najlepszych i zrobić targowisko jak w Barcelonie. To dlaczego instytucja, którą Pani kieruje (MDK) nie organizuje imprez takich jak są organizowane przez instytucje kultury w Barcelonie, Rzymie, czy Londynie? xD

(2018-03-09 08:36:44)

Większość mieszkańców cieszy się z tego że nareszcie będzie mogła kupować zgodnie z normami cywilizacyjnymi. Dawne targowisko można zamienić na parking. Targowisko nie przenosi się na inną planetę. Spacer nikomu nie zaszkodzi.

(2018-03-09 08:32:01)

a czy ktoś się zastanowił nad płynnością ruchu JPII ? Obwodnicy nie wybudują.

(2018-03-09 08:13:46)

Wszystkiego najgorszego za durny pomysł lokalizacji targowiska przy ul. Jagiełły, wbrew opiniom większości mieszkańców miasta, którzy wolą, żeby było przy ul. Dąbrowskiego.
Fatalna władza, która zawaliła sprawę budek przy dworcu PKS, mimo wcześniejszych obietnic estetyzacji tego terenu. Fatalna władza, która do tej pory nie potrafiła urządzić całodziennego bazarku gdzieś w centrum miasta, a targowisko urządza w nieodpowiednim miejscu, co utrudni korzystanie z niego wielu osobom np. w starszym wieku ( bo za daleko tam dojść).

jak się nie obrucić to .... (2018-03-09 08:01:03)

Wspólnota sama nie wie czego chce. Raz chce sprzedać działki to znowu chce targowiska. Jak by działki sprzedali z zyskiem jakiemuś deweloperowi to by zaczęło się biadolenie że Rosłan nie zapewnił terenu pod targowisko. Bardzo dobre się stanie jeżeli handel na targowisku zostanie ucywilizowany. Wczoraj plac targowy wyglądał jak z filmu ze średniowiecza. Wszędzie błoto prawie po kostki, papiery i woreczki foliowe, brak koszy i śmietników. Jeden kontener w pełni zapełniony śmieciami.

bił (2018-03-09 07:19:30)

Wystarczy tego brodzenia w błocie - a wspólnota liczy tylko dutki. Typowi górale.

Marcin (2018-03-08 17:22:44)

Rosłan do zmiany a targowisko niech zostanie tu gdzie jest obecnie.

(2018-03-08 15:53:16)

No i co panie Perkowski? za co się terza weżmnierz?!

mieszkaniec (2018-03-08 12:54:34)

Teraz gdy Wspólnota dokonała podziałów działek przy ulicy Dąbrowskiego to robi się harmider bo miasto chce zagospodarować inny teren. Co przez lata zarząd Wspólnoty zrobił na targowisku, nic (stare toalety jeśli to można tak nazwać), teren nie utwardzony deszcz to błoto, sucho to kurz. Jeśli by zarząd wspólnoty poważnie i długofalowo myślał o targowisku to już do tej pory mógł teren porządnie zagospodarować. Wspólnota gdy tylko znajdzie się kupiec to działki przy Dąbrowskiego szybko sprzeda.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

XVIII Miedzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Studniówka ZSL 2019

Studniówka ZSBiO 2019

Grupa VOX charytatywnie

Gaudium - koncert fianłowy 2019

Chór i orkiestra kolędowały w kościele Chrystusa Króla

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ulica Strażacka blokuje część Osiedla Nadstawna i Śródmieście

Zmiana organizacji ruchu na ul. Strażackiej zamiast upłynnić ruch, spowodowała powstawanie korków na ulicy Nadstawnej i blokowanie...