Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rowerzyści nie odpuścili. Mimo negatywnej opinii Policji, indywidualnie przejechali przez Biłgoraj

Dodał: red Data: 2014-02-01 16:06:45 (czytane: 4145)

Organizatorzy Masy Krytycznej zrezygnowali z organizacji styczniowej Masy w formie zgromadzenia publicznego. Powodem podjęcia takiej decyzji były panujące warunki drogowe oraz negatywne stanowisko Policji w sprawie odbycia się bezpiecznego przejazdu rowerzystów w takich warunkach.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Podaliśmy do publicznej wiadomości informację, że każdy rowerzysta przybyły tego dnia na Masę Krytyczną, jeżeli będzie chciał jechać rowerem po ulicach miasta będzie to czynił na własną odpowiedzialność - zaznacza Sławomir Bosak przedstawiciel inicjatywy Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom. Zobacz: Ogłoszenie organizatorów Masy Krytycznej

masa_krtytczna_styczen_2014_bilgoraj.jpg

Aby tradycji stało się zadość, jak co miesiąc w ostatni piątek miesiąca o godz. 18:00 zebrało się kilku najwytrwalszych rowerzystów i nie zważając na panujące warunki atmosferyczne postanowili odbyć wspólny przejazd rowerowy. Uczestnicy poruszali się po ulicach miasta jako normalni uczestnicy ruchu drogowego.
-Wspomnę, że jednym z najważniejszych celów Masy Krytycznej jest zaznaczenie obecności rowerzystów jako pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego, a rowerzyści korzystają z ulic miasta i ścieżek rowerowych również i zimą - dodaje Bosak.

Reklama.

Kolejna Masa odbędzie się w ostatni piątek lutego, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

/red./
Foto: Organizatorzy

Tagi: masa krytyczna   ścieżki rowerowe   bilgoraj   rowerzyści

Zobacz także

Mistrzowski Turniej w Speedcubingu (FOTO)

Dodane: 2020-01-25 14:22 - Komentarze  (0)  czytane (85)

TAGI: kostka rubika, mistrzostwa w układaniu kostki rubika, speedcubing, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.219.101

-lekarz (2014-02-03 11:00:20)

Stawy ci siadły bo bez spodni jeździłeś, to nie skutek zimy tylko braku myślenia.

-Wojtek (2014-02-03 10:41:45)

Ludziska, przestańcie szczać polską żółcią. Niech kierowcy, rodzice itd. wpadną na Masę Krytyczną (+afterparty przy ognisku), pogadamy, przedstawimy swoje racje. Bo kłótnie w internecie to wiecie, śmierdzą "gimbazą" i zniżamy się do poziomu polityków, tylko, że anonimowo. Szerokich dróg i szybkiego zniknięcia tego białego ścierwa wszystkim życzę. Pokój.

-bzz (2014-02-02 21:43:59)

O co ci koleś chodzi będziesz mówił komu co ma robić zimą, czy latem. Sam jesteś ograniczony, a ja nie będę nawet próbował oceniać twojej inteligencji. Jakie skutki jazdy zimą na rowerze, o czym ty bredzisz? Jesteś tępy burak i po co się rzucasz jak g***no w przeręblu. Nie napinaj się tak bo ci gumka w majtach pęknie i ci plecy przewieje. Nie chcesz jeździć zimą to nie jeździj i to wszystko po tobie. Po co się tu udzielasz? Masz coś do kogoś że jeździ rowerem w zimie, a na nartach też nie można? I co jeszcze nie można robić zimą? Panie chodząca encyklopedia.
A do Pana kierowcy, z pełnym szacunkiem chciałbym Pana uprzejmie przenieść na wikipedię, i tam się pan dużo dowie. I się okazuje właśnie, że to pan jest hipokrytą, bo nie rozumie Pan ideii Masy Krytycznej. Masz Dzieci? Jeżdżą do szkoły rowerami? Ulicą? chodnikiem? Zastanów się. Sam dużo jeżdżę samochodem i oczywiście wolałbym żeby rowerzyści mieli ścieżkę właśnie po to jest Masa, aby urzędasy zmienili sposób myślenia. A jeśli w piątek przeszkadzaliśmy ci przemieszczać się przez miasto to idź z tym problemem do Rosłana i jego koleżków z magistratu. Pozdrawiam.

-Mama (2014-02-02 16:00:56)

Wczoraj rozmawiałam z Panią z urzędu miasta i mówiła że żadnych ścieżek nie będzie dodała też o szkołach jeśli ROSŁAN wygra wybory na Burmistrza to Pozamyka szkoły. Teraz tego nie robi bo się boi gniewu wyborczego przy urnach Biłgoraja.

- (2014-02-02 15:05:02)

do bzz = słuchaj koleś jesteś naprawdę ograniczony = mnie chodzi o skutki jazdy zimą rowerem - ale ty nie jesteś inteligentr=ny i nie wiesz o co mi chodz.Trudno może na wiosnę jak mrozy puszcza to ty zaczniesz normalnie myśleć bo na razie to śpi twoja mozgownica,Tyle co ci miałem do powiedzenia.Cześć spij spokojnie a jak się przebudzisz z letargu to ci napiszę że fajnie się jeżdzi

- (2014-02-02 13:56:32)

Jasne, wyścig kolarski w zimie wskazany. A tak serio, szkoda, że na tak szerokich chodnikach jakie teraz są na ul. Kościuszki nie przeznaczono ich w połowie dla rowerzystów jak to jest fajnie na Poniatowskiego. Wstarczyłó na KOściuszki zrobić jeden pas jasny a drugi ciemniejszy na chodniakach i byłoby ok. Trudno zrozumieć, że ponoć odgórnie nie było na to zgody, pewnie jakieś "cepy" po układach politycznych sprzeciowiały się temu. A przecież coraz więcej ludzi chciałoby do pracy jeździź na rowerze i w ogóle po mieście, a na pewno na jezdni bezpiecznei dla rowerzystów nie jest.

-kierowca (2014-02-02 11:42:28)

ciekawe co byście "masiarze krytyczni" powiedzieli jak ktoś dla swojego widzimisię utrudniał wam pracę. moja praca opiera się w dużej mierze na sprawnym przemieszczaniu się drogami również Biłgoraja i szlag mnie trafia jeżeli paru koleżków w imię bliżej nie określonych celów utrudnia mi pracę, chcecie jeździć na rowerach - super też lubię ale nie przeszkadzam przy tym innym, a skoro jak pisze bzz "Żyjemy w wolnym kraju i każdy jeździ, gdzie chce, na czym chce i kiedy chce. I nie twoje zadanie niańczenie tutaj kogokolwiek" ciekawe co byś powiedział gdybym się wkurzył jadąc za rowerem i np. zamojską przejechał ścieżką rowerową? albo zorganizował bym masę krytyczna kierowców samochodów i w sobotnie popołudnie w imię "zaznaczenia obecności kierowców" pojeździł sobie samochodem/motocyklem/quadem po ścieżkach rowerowych
żalom i oburzeniu nie byłoby końca
cała ta masa to żenująca akcja nakręcana przez grupę rowerowych hipokrytów

- (2014-02-02 11:20:02)

Mam pytanie do panów z Masy Krytycznej. Dlaczego nie apelujecie do wszystkich rowerzystów, żeby nie łamali przepisów i nie jeździli chodnikami?

-bnr (2014-02-02 10:35:04)

Panie -andrxeju to dopiero dałeś. Chyba że to taki żarcik. Ja mam lepszy pomysł tacy jak pan andrzej powinni mieć zakaz pisania na forum, bo zaśmiecają tenże swoimi miernymi pomysłami.

-bzz (2014-02-02 10:27:49)

Do tego elokwentnego poniżej, głupich to sobie szukaj w rodzinie. Żyjemy w wolnym kraju i każdy jeździ, gdzie chce, na czym chce i kiedy chce. I nie twoje zadanie niańczenie tutaj kogokolwiek. Więc powstrzymaj się proszę z obraźliwym tonem swoich bardzo kiepskich i niemerytorycznych komentarzy. A ścieżki są potrzebne jak widać w tym smutnym mieście.

- (2014-02-02 09:58:12)

Głupich nie sieją,niech jeżdża głupaki w zimie na rowerach,zobaczymy za krótki czas jak im stawy siądą!Ja byłem też taki głupi to na własnej skórze się przekonałem co to jest jazda zimą w taki mróz rowerem.

- (2014-02-02 01:49:27)

Samochody bardziej utrudniają ruch, proponuję im zakazać jazdy :)

-andrxej (2014-02-02 00:36:33)

rowerzysci powinni miec zakaz jazdy ważnymi drogami Biłgoraja bo tylko utrudniają ruch

-Wojtek (2014-02-01 23:02:11)

Chciałem podziękować za tę całą troskę o hemoroidy rowerzystów. Jednak jest dobro w tym kraju:) A drogi są dla wszystkich - i tych w autach i tych na rowerach, a jak chodniki nieodśnieżone to i dla pieszych. Taki klimat, sorry.

-ale mądre (2014-02-01 18:21:06)

odśnieżcie koło swoich bloków , zamiast sie wygłupiać w tak trudny zimowy czas, praca łopatą chroni przed hemoroidami

-TA (2014-02-01 18:17:31)

Po to aby powstrzymać bandę ... którzy nie mają kiedy jeździć tylko jak drogi są pozasypywane i tylko utrudniają ruch

-marekk (2014-02-01 16:28:35)

a po co opinia policji??

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia