Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rowery dla RCEZ

Dodał: red Data: 2019-09-16 13:52:13 (czytane: 1676)

"Elektryk" otrzymał kolejne rowery. Szkoła dysonuje już trzydziestoma, a to znaczy, ze program "Rowerowa klasa" może być realizowany bez przeszkód. Dziś kolejną partię rowerów trekkingowych odebrano od Starostwa Powiatowego.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajProgram "Rowerowa klasa", w RCEZ realizowany jest od kilku lat. W ostatnim czasie zrodziła się idea, by pozyskać dla placówki rowery, co pozwoli realizować go bez przeszkód, udostępniając każdemu uczniowi rower. -Program "Rowerowa klasa", jest skierowany do uczniów i nauczycieli, jego celem jest promocja aktywnego wypoczynku, a także poznawania walorów przyrodniczych i historii Ziemi Biłgorajskiej. Ponadto, jest to wdrażanie uczniów do bezpiecznego korzystania z dróg publicznych - wyjaśnia dyrektor, Jerzy Buczko. -Akcja pozyskiwania rowerów na rzecz programu, została zainicjowana przez autora programu, trwa już trzy lata. Wsparcie udzielone przez Zarząd Powiatu jest największym jakie otrzymaliśmy i kończy akcję zbierania środków na ten cel - dodaje dyrektor.

rowerowa_klasa__1_.JPG

Beata Strzałka, etatowy członek Zarządu Powiatu podkreśla, że organ prowadzący cieszy się, że w jednej z powiatowych szkół powstał taki program nowatorski. Jej zdaniem wspiera on rozwój młodzieży i jej zainteresowania oraz poznanie - w nietuzinkowy sposób - historii, kultury i lokalnych tradycji. W jej ocenie służy także integracji młodzieży szkolnej i budowaniu relacji koleżeńskich. -Dzięki tej inicjatywie, w szkole rozwija się wolontariat. Sami uczniowie, pod opieką nauczycieli rowery serwisują i przygotowują do jazdy - dodaje Beata Strzałka.

rowerowa_klasa__2_.JPG

Placówce udało się pozyskać 30 rowerów, a wśród sponsorów - obok Zarządu Powiatu - znaleźli się także parlamentarzyści, powiatowi radni, Nadleśnictwo Biłgoraj i biłgorajscy przedsiębiorcy. -Ja od 4 lat jestem uczestnikiem "Rowerowej klasy", dzięki temu poznałem Roztocze, ścieżki rowerowe i szlaki. Do tej pory nie wiedziałem, jak jest tutaj pięknie. Rowery, z których możemy korzystać są profesjonalne i bardzo dobre technicznie. Właśnie fajne jest to, że nie musimy mieć własnych rowerów, by w tym projekcie brać udział - przyznaje jeden z uczniów, Karol Pułapa.

Reklama.

Obok zakupu rowerów przygotowane zostały propozycje tras. Jak wyjaśnia pomysłodawca programu, Mirosław Późniak są one dostosowane do wieku uczniów i w kolejnych klasach pozwalają zaprezentować coraz większe obszary Ziemi Biłgorajskiej. -Moim zamysłem było pokazanie uczniom, na etapie ich edukacji, piękna przyrody naszego Powiatu, jego wyjątkowej tradycji, kultury i historii. To także prezentacja ścieżek rowerowych oraz miejsc unikatowych. Program to także nauka patriotyzmu, bo odwiedzamy miejsca walk niepodległościowych naszej Ziemi. W pierwszej klasie poznajemy to co najbliżej Biłgoraja. W drugiej klasie jest to Roztoczański Park Narodowy. W klasach trzeci to już mogą być dwu-, trzydniowe wycieczki m. in. w okolicach Józefowa. Czwarta klasa i piątka to poznawanie odcinków szlaku GreenVelo. Tutaj jednak wycieczki przygotowują sami uczniowie pod opieką nauczycieli. - przyznaje Mirosław Późniak.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rcez biłgoraj   rowerowa klasa   biłgoraj   turystyka rowerowa

Zobacz także

Nowa ścieżka dydaktyczna oddana do użytku

Dodane: 2019-11-05 11:10 - Komentarze  (5)  czytane (1703)

TAGI: nadleśnictwo biłgoraj, lasy państwowe, ścieżka dydaktyczna, ochrona głuszczaKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.243.226

By oceniać trzeba wiedzieć co zawiera program !? (2019-09-17 14:25:38)

Opieka nad uczniami w dniu wolnym od nauki szkolnej wymaga zgody rodziców i dyrekcji szkoły. Opieka nad uczniami to nie jest prywatny wyjazd na imprezę wiąże się z odpowiedzialnością karną. Nauczyciel musi realizować programy szkolne zgodnie z celami wyznaczonymi w ich treści i zatwierdzone do realizacji w szkole.

Czasy komuny się skończyły, kiedy to wyganiano uczniów z nauczycielami wbrew ich woli na różne pochody i wiece !!!

(2019-09-17 09:19:21)

Dlaczego ta "rowerowa klasa" nie bierze udziału w rowerowych wydarzeniach w Biłgoraju. Co roku organizowany jest Europejski Dzień bez Samochodu z przejazdem rowerowym - taki będzie też w najbliższą niedzielę- są wyścigi kolarskie, rajdy. I gdzie ta "Klasa rowerowa", jaki jest sens i koszt tego.

propaganda pisowskiego sukcesu (2019-09-16 17:45:42)

w klasie jest około 30 uczniów rower trekingowy np. kands kosztuje 1700 zł to daje 51000 i taką kwotę przez 3 lata nie może zebrać pomysłodawca projektu , to jakiś śmiech na sali. Jak dobrze że są wybory to pani Strzałka zafunduje brakujący sprzęt.Jestem ciekawy jak Starostwo Rozliczy zakup rowerów pewnie uzasadnią to ,tym że starosta nie posiada prawa jazdy a reszta rowerów to Jego obstawa jak dojeżdża do miejsca pracy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd Osiedla Puszcza Solska (FOTO)

W sobotę 27 lipca br., Rada Osiedla "Puszcza Solska" była organizatorem integracyjnego rajdu rowerowego. Na wspólną wycieczkę zaproszone zostały całe rodziny. Łącznie na szlaki Puszczy Solskiej w kierunku miejscowości Brodziaki ruszyło kilkadziesiąt osób. 20 kilometrowa trasa zakończyła się ogniskiem turystycznym. więcej»

Rajd Osiedla Puszcza Solska (FOTO)

W sobotę 27 lipca br., Rada Osiedla "Puszcza Solska" była organizatorem integracyjnego rajdu rowerowego. Na wspólną wycieczkę zaproszone zostały całe rodziny. Łącznie na szlaki Puszczy Solskiej w kierunku miejscowości Brodziaki ruszyło kilkadziesiąt osób. 20 kilometrowa trasa zakończyła się ogniskiem turystycznym. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Charytatywny kiermasz dla Piotrka (FOTO)

W Tereszpolu odbył się dziś charytatywny kiermasz, przygotowany...

Biłgoraj bez smogu. Spotkanie dla mieszkańców i dyskusja

W sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury dziś wczesnym...

Małgorzata Kidawa - Błońska w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

W ramach prekampanii prezydenckiej, jaka trwa w Platformie Obywatelskiej,...

Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Rada Miasta przyjęła podwyżki za gospodarowanie odpadami. Od przyszłego...

Piotr Majcher został członkiem "Porozumienia" Jarosława Gowina

Były Przewodniczący Rady Powiatu, obecnie jej wiceprzewodniczący...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia