Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rowerowe Roztocze - kolejna grupa miłośników rowerowych wycieczek

Dodał: red Data: 2015-06-08 11:19:24 (czytane: 3695)

Powstali 13 kwietnia 2014 roku, jako nieformalna grupa miłośników turystyki rowerowej i rekreacji na "dwóch kółkach". Grupa skupia kilkunastu pasjonatów rowerów z Biłgoraja i Zamościa. Miniony rok był pierwszym "testowym" sezonem działalności.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajCzłonkowie Rowerowego Roztocza, chcą wypełnić lukę, jaka istnieje na terenie naszego regionu, a chodzi o organizacje "niedzielnych rajdów rowerowych" i wycieczek rowerowych zarówno dla doświadczonych cyklistów jak i dla tych, którzy na rower rekreacyjnie wsiadają tylko w wolne weekendy.

rowerowe_roztocze.jpg


-Chcemy przede wszystkim promować już istniejące szlaki rowerowe Ziemi Biłgorajskiej, Roztocza i Województwa Lubelskiego. Pragniemy pokazać, jak odpoczywać na rowerze, jak spędzić aktywnie wolny czas i zobaczyć najpiękniejsze zakątki tej części naszej Ojczyzny, wspólnie z rodziną czy znajomymi - podkreśla w rozmowie z bilgoraj.com.pl Daniel Bajan jedne z inicjatorów Rowerowego Roztocza. Inicjatorzy rowerowych wycieczek już współpracują ze Stanisława Dzikoń z Punktu Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Biłgoraju oraz indywidualnymi osobami. Jak podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia, nie chodzi o jakąkolwiek konkurencję, tylko o promowanie jazdy na rowerze i piękna przyrody.

Reklama.

Jednym z przejawów aktywności Rowerowego Roztocza są tzw. Spontan Race, czyli niedzielne wycieczki po Ziemi Biłgorajskiej, które planowane są na dwie trasy, dłuższą i krótszą. Informacje o wyjazdach zamieszczane sa na profilu Facebooka (www.facebook.com/rr.RoweroweRoztocze).

rowerowe_roztocze_logo.jpg


Przedstawiciele RR uczestniczyli m. in. w Jarmarku Hetmańskim, który odbył się w Zamościu. Tam promowali szlaki turystyczne Powiatu Biłgorajskiego i samą ideę turystyki rowerowej. W chwili obecnej poszukują ambasadorów spędzania wolnego czasu na rowerze.

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Rowerowe Roztocze

Tagi: rowerowe roztocze   cykliści biłgoraj   rowerowe wycieczki   szlaki rowerowe biłgoraj

Zobacz także

Nowa atrakcja w Józefowie koło Biłgoraja

Dodane: 2020-12-30 13:26 - Komentarze  (0)  czytane (1441)

TAGI: gmina jóżefów, turystyka, atrakcje turystyczne, aranżacja źródeł nepryszkiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.232.96.22

kompanieros (2015-06-09 17:08:05)

jest już filmik :D

ika (2015-06-08 12:55:13)

Bardzo fajna inicjatywa.

bar93xxx (2015-06-08 11:55:08)

niech ci miłosnicy rowerów założą zwiazki zawodowe zeby walczyly dla nich o tańsze dętki do rowerów

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Roztocze - tutaj naturalnie wypoczywam

29 grudnia br. odbyła się wideokonferencja, w której wzięli udział wicemarszałek Michał Mulawa, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Paweł Wójcik oraz dyrektor Dorota Lachowska. Podczas spotkania zostały przedstawione efekty realizowanego projektu „Roztocze - tutaj naturalnie odpoczywam" oraz oficjalne ogłoszona lista certyfikowanych Miejsc Marki Roztocze. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie biłgorajskim (TERMINY i MIEJSCA DYŻURÓW)

Na terenie całej Polski funkcjonuje ponad 1 500 punktów darmowej...

Rekordy czytelnicze dzieci. Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży podsumowała 2020 rok (WYNIKI)

Puszkin powiedział, że czytanie to najlepszy sposób uczenia się,...

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021 (VIDEO)

-Jednym z najważniejszych priorytetów działalności samorządu...

Trzy oblicza pizzy - poznaj je wszystkie

Pizza to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych przysmaków...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Ogłoszenia