Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-07-06 11:47:42 (czytane: 3143)

Dziś z Biłgoraja wyruszyła IX Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Kilkudziesięciu pątników przez pięć dni pielgrzymowało będzie do duchowej stolicy Polski. Do pokonania jest ponad 300 km, a cała trasa podzielona jest na odpowiednie odcinki.Rowerowe pielgrzymowanie w Biłgoraju ma już swoją tradycję. Wierni tym właśnie środkiem lokomocji zmierzali już m. in. do Matki Bożej Janowskiej, czy na uroczystości odpustowe do Krasnobrodu. Od 9 lat, w lipcu pielgrzymują na Jasną Górę. -Z pewnością, nie można tego traktować jedynie jako rajd czy "wypad rowerowy". Oczywiście ważne są walory zdrowotne jazdy na rowerze, walory turystyczne i krajoznawcze jakie daje rower, ale przede wszystkim, w naszym przypadku ważne są aspekty duchowe. Jest to pielgrzymka i choć przez fakt, że jedziemy na rowerze ma nico inny wymiar niż pielgrzymki piesze czy rowerowe, to jednak aspekt duchowej wędrówki jest najważniejszych - podkreśla przewodnik grupy, ks. Tomasz Szumowski.

tomasz_szumowski.JPG

-Codziennie uczestniczymy we Mszy świętej, jest wspólna modlitwa, konferencje, apel jasnogórski. Jest także czas na osobistą modlitwę, bo wiele etapów jedziemy jedne za drugim i w tym przypadku nie sposób modlić się wspólnie. Ja osobiście i pewnie wszyscy pątnicy, traktujemy to przede wszystkim jako wyzwanie duchowe, czas do przemyśleń, przemodlenia pewnych rzeczy - zaznacza Stanisław Kozyra. Jak podkreśla z koli Dorota Żywot, jest za co Bogu dziękować i jest o co Go prosić. -Życie zmienia się bardzo szybko, ciężko za wszystkim nadążyć, jest wiele spraw w rodzinie, w życiu zawodowym, które trzeba omodlić, trzeba przemyśleć, stąd razem z mężem pielgrzymujemy i podejmujemy ten trud - dodaje.

pielgrzymka_rowerowa.JPG

Ksiądz Tomasz Szumowski, zauważa iż każdy z pielgrzymów na bagażniku rower czy w plecaku, obok rzeczy pierwszej potrzeby wiezie przede wszystkim intencje, ciężar dnia codziennego i ciężar swego sumienia. -Jadę już szósty raz. I podobnie jak w latach ubiegłych wiozę z sobą intencje, konkretne prośby i podziękowania, przede wszystkim osobiste i rodzinne ale także te, któe polecają mi znajomi. Chcę to wszystko co nas trapi, co nas raduje, co przynosi nam dobro zawieść przed tron Matki Bożej Częstochowskiej - zaznacza Wiesława Siek. Z własnymi intencjami jedzie także 17-letnia Patrycja Dębska. -W przyszłym roku zdawać będę maturę, a po niej wybierała kierunek studiów i pracę zawodową. Chcę modlić się o trafny wybór i siły potrzebne do samego egzaminu i przygotowania do niego. Chcę zdawać na pielęgniarstwo i pracować w szpitalu, by w ten sposób pomagać innym. Mój trud i modlitwy ofiaruję właśnie w tej intencji - przyznaje.

pielgrzymka_rowerowa_2.JPG

Konkretne intencje wiezie także Andrzej Szatowski. Jak przyznaje są to prośby i podziękowania w intencji członków najbliższej rodziny ale także i modlitwy w intencji uczniów. -Moja klasa w tym roku zdała maturę, chcę by wybrali mądrze drogę dorosłego życia i by byli na niej szczęśliwi, a Ojczyzna miała z nich jak najlepszy pożytek. Teraz dla uczniów klas młodszych był trudny okres zdalnego nauczania. Chcę modlić się by dobrze wykorzystali dany im czas. Jak nauczyciel jestem przecież za nich odpowiedzialny - podkreśla.

Reklama.

W tym roku pielgrzymka na nieco innych charakter i wprowadzono dodatkowe obostrzenia. -Dotyczą one ilości osób, kwestii postojów, wspólnych posiłków, zakwaterowania czy czasu wolnego. Wszystko musi odbyć się zgodnie z wytycznymi Sanepidu i w reżimie sanitarnym. Mam jednak nadzieję, że uda nam się bez złych przygód dotrzeć na Jasną Górę. Obok intencji osobistych, jako pielgrzymce przyświeca nam modlitwa o ustanie epidemii koronawirusa oraz dokonanie mądrego i dobrego wyboru dla Polski, podczas wyborów 12 lipca - wyjaśnia organizator pielgrzymki, Mirosław Lipiński.

pielgrzymka_rowerowa_1.JPG

Pielgrzymka odbywa się pod patronatem Starosty Biłgorajskiego, który także wsparł finansowo udział pątników w drodze do Królowej Polski.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 106

Tagi: biłgorajska pielgrzymka rowerowa   rowerem na jasną górę   pielgrzymka na jasną górę   pielgrzymka rowerowa biłgoraj

Zobacz także

Chrzest Pański

Dodane: 2021-01-10 09:30 - Komentarze  (1)  czytane (842)

TAGI: chrzest pański, boże narodzenie, komentarz do ewaneglii, ks. sławomir koronaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.232.96.22

zaniepokojony (2020-07-06 13:11:25)

no dobra ale kto listy z poczty będzie roznosił jak listonosz Piotrek na pielgrzymkę pojechał !?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Tarcza antykryzysowa 6.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Psycholog radzi: Praca zdalna nie musi być koszmarem

Walka z koronawirusem spowodowała głębokie zmiany w wielu sferach naszego życia, również w sferze pracy. Dla niektórych z nas konieczność...