Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rowerowa Droga Krzyżowa

Dodał: red Data: 2019-04-19 07:10:14 (czytane: 1663)

Kilkanaście osób wyruszyło z Biłgoraja na Rowerową Drogę Krzyżową. Uczestnicy do pokonania mają dystans 77 kilometrów po szlakach i bezdrożach Roztocza. Co 6 kilometrów planowany jest przystanek na rozważanie kolejnej stacji Męki Pańskiej. Całe rowerowe nabożeństwo potrwa kilka godzin.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolRowerem na Drogę Krzyżową sprzed biłgorajskiego Ratusza wyruszyły osoby w różnym wieku, o różnej profesji i różnej kondycji fizycznej. To co ich łączy to chęć przeżycia Męki Pańskiej w warunkach innych niż droga krzyżowa celebrowana w kościele.

rowerowa_droga_krzyzowa__1_.JPG

-Triduum Paschalne to wyjątkowy czas w życiu każdego chrześcijanina. Szczególnym dniem jest także Wielki Piątek, dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Trzeba ten dzień przeżyć godnie i w zamyśleniu. Stąd pomysł i organizacja Rowerowej Drogi Krzyżowej - przyznaje organizator, Daniel Bajan z Rowerowego Roztocza.

rowerowa_droga_krzyzowa__2_.JPG

Jak zauważa jedne z uczestników, Piotr Małysza, Rowerowa Droga Krzyżowa nie jest rajdem. -Całość kilkudziesięciu kilometrowej trasy chcemy pokonać w ciszy i zadumie. Każdy ma także swoje intencje. Ja uczestniczę w niej bo chcę polecać Bogu moją rodzinę i życie zawodowe. Jestem nauczyciele, chce także modlić się w intencji tego wszystkiego co dzieje się w polskiej oświacie - przyznaje.

Reklama.

Pani Maria na udział w Rowerowej Drodze Krzyżowej zdecydowała się w ostatniej chwili. Jak pokreśla, ludzi dzieli mur nienawiści i wzajemnych urazów i trzeba modlić się o pojednanie. -Mam także osobiste intencje dotyczą one rodziny, dzieci, zdrowia. Z Bożą pomocą wszystko się uda - dodaje.

Rowerowa Droga Krzyżowa rozpoczęła się w Biłgoraju i w Biłgoraju się zakończy. Organizatorzy przygotowali rozważania na podstawie tekstów św. Maksymiliana Marii Kolbego, które odczytywane będą co 6 kilometrów.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rowerowa droga krzyżowa   wielki piątek   droga krzyżowa   biłgoraj

Zobacz także

Miłujcie, jak Ja Was umiłowałem

Dodane: 2019-05-18 21:37 - Komentarze  (6)  czytane (351)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.167.47.248

(2019-04-19 17:59:28)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

79. rocznica zbrodni katyńskiej

Dzień sołtysa

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Eucharystia - testament Miłości (FOTO)

Dziś w Kościele katolickim obchodzony jest Wielki Czwartek. To pierwszy dzień ze świętego Triduum Paschalnego, obchodzonego w ramach...