Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rowerem przez głuszcowy szlak

Dodał: red Data: 2021-09-19 10:26:04 (czytane: 2303)

Nadleśnictwo Biłgoraj jest organizatorem Rajdu Rowerowego Głuszcowym Szlakiem, który odbył się dziś w lasach Puszczy Solskiej. Uczestnicy ruszyli sprzed siedziby Nadleśnictwa by przejechać około 24 km trasę. Jej zwieńczeniem jest wspólne ognisko.„Głuszcowy szlak" został wytyczony przez Lasy Państwowe kilka lat temu. Prowadzi on lasami wokół Biłgoraja.

rajd_szlakiem_gluszcowym__3_.JPG

-Zrealizowany został w ramach projektu "Kanalizowanie i organizowanie ruchu turystycznego w Nadleśnictwie Biłgoraj w celu zmniejszenia presji turystycznej na ostoje głuszca". Głuszec jest pod ścisłą formą ochrony i gatunek ten jest odnawiany w Puszczy Solskiej. Szlak został wyznaczony aby nie przeszkadzać temu największemu rodzimemu kurakowi w życiu i rozmnażaniu się. Trasa wyznaczonego szlaku ukazuje piękno przyrody, bogactwo zwierząt i roślin oraz majestat naszych lasów. Trasa liczy około 24 km i wyznaczona została drogami wewnętrznymi, co powoduje że jest on atrakcyjny dla całych rodzin - mówi Wojciech Smyk, starszy specjalista w Nadleśnictwie Biłgoraj.

rajd_szlakiem_gluszcowym__1_.JPG

Rajd otworzył Andrzej Borowiec, Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj. W swoim wystąpieniu mówił o pracy leśników. -Nadleśnictwo Biłgoraj prowadzi w pełni odpowiedzialną gospodarkę leśną mającą na celu zaspokojenie potrzeb gospodarczych w surowiec drzewny naszego regionu. Prowadzimy także ochronę najcenniejszych miejsc przyrodniczych, ochronę gatunkową ptaków, zwierząt, płazów, gadów i roślin. Sadzimy rocznie około 900 tys. drzew. Na zarządzanym przez nas terenie wzrasta zasobność drzewostanów, siedlisk i przybywa terenów zalesionych. Pomimo tej pracy, często jesteśmy atakowani ze strony osób nazywających się "obrońcami przyrody" - mówił Nadleśniczy.

rajd_szlakiem_gluszcowym__2_.JPG

-Mimo deszczowej pogody, na starcie rajdu zjawili się miłośnicy dwóch kółek. -Pogoda jest zawsze, zmieniają się tylko jej składniki - mówi wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, który wziął udział w rajdzie. -Raj i towarzyszące mu wydarzenia, to bardzo cenna inicjatywa. To z jednej strony propagowanie sportu i aktywności fizycznej, z drugiej strony informowanie i dzielenie się wiedzą. To przekazanie jak działa Nadleśnictwo, jak prowadzona jest gospodarka leśna, to także przybliżanie nas do przyrody i pokazywanie nam dziedzictwa natury - dodaje. Wiceminister zaznacza także, iż Lasy Państwowe to nie tylko fundamentalny element polskiej gospodarki ale i forma ochrony naszej przyrody i troska o zwierzęta.

rajd_szlakiem_gluszcowym__4_.JPG

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rajd rowerowy   szlak głuszca   nadleśnictwo biłgoraj   turystyka rowerowa

Zobacz także

Rodziny w akcji - wyjazd do teatru

Dodane: 2021-11-23 09:43 - Komentarze  (0)  czytane (837)

TAGI: stowarzyszenie dąb w ciosmach, wyjazd od teatru, gmina biłgoraj, bądzmy solidarniKomentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.139.112

(2021-09-19 20:34:57)

Ja z Romanowskim na rajdy nie jeżdżę. On sobie naszym kosztem kampanię robi. Turysta roztoczański się znalazł ...

Mariusz (2021-09-19 20:29:25)

W planach był rajd na maks. 250 osób. Rajd miał mieć charakter rekreacyjno edukacyjny. Miały być warsztaty i konkursy dla dzieci oraz młodzieży. A pojechało kilka osób- bo pogoda nie dopisała. Ale czy nie można było przełożyć rajdu.? Pewnie nie , bo wiceminister przyjechał. Brawo nadleśnictwo, zamiast rajdu wyszła farsa

(2021-09-19 19:07:10)

Rząd bardzo dobrze robi. Stop emigrantom!

my tu sobie jeździmy (2021-09-19 18:11:37)

Jak podał PAP dyrektor sejneńskiego szpitala Waldemar Kwaterski, sejneńskie pogotowie zostało w sobotę wezwane do trzech obcokrajowców w okolicy miejscowości Frącki. Dyrektor poinformował, że jedna z osób już nie żyła, zaś dwie kolejne trafiły na szpitalne oddziały ratunkowe do Suwałk i Augustowa.
Imigrant najprawdopodobniej zmarł z powodu wychłodzenia. Na Suwalszczyźnie od kilku dni w nocy temperatura spada do 0 stopni Celsjusza.

A Agata Józek i Jola gdzie (2021-09-19 18:06:57)

(2021-09-19 17:17:38)

szkoda, że pogoda nie sprzyjała, na pewno byłoby więcej chętnych

(2021-09-19 16:52:38)

9 rowerzystów w tym 1 z PTTK, 1 wiceminister i 7 leśników - NIEZŁA EKIPA.

do Grzegorz (2021-09-19 16:03:42)

czekaj, czeka to sie doczekasz odpowiedzi

Grzegorz (2021-09-19 16:02:13)

Ja mam pytanie do Nadleśniczego Borowca: ile kosztowała oprawa tego rajdu, ile to metrów sześciennych drzewa trzeba sprzedać i ile to sosen trzeba wyciąć.

Basia (2021-09-19 15:59:48)

To jest szopka. Rajd dla swoich. Borowce są z tego słynne.

FROG (2021-09-19 14:39:21)

Jak politycy biorą się za coś to widać efekt. Lista uczestników: Bierni Mierni ale Wierni pracownicy LP z Nadleśniczym na czele, Minister i przedstawiciel PTTK. Uczestników z poza listy Organizatorów sztuk jeden. Jeśli się mylę to przepraszam....

ciekawy (2021-09-19 14:35:55)

To u nas są jeszcze lasy???

Zapalony rowerzysta (2021-09-19 10:52:20)

Dużo jeżdżę rowerem i codziennie natrafiam na trasy, które są w części wyłączone z ruchu że względu na ścinki i wywóz drewna. Gdyby ktoś chciał przestrzegać tych wyłączeń to musiałby jeździć wyłącznie po szosach publicznych, bo po lasach się nie da.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Nabemowie.pl - wiadomości, ogłoszenia i lokalni fachowcy

Internet jest dziś niemal zdominowany przez ogromne portale społecznościowe...

Wystawa miniatur i figurek kolekcjonerskich (FOTO)

W Galerii Waya-Art w Biłgoraju odbył się dziś wernisaż wystawy...

Umowy o dzieło - raport ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjrzał się umowom o dzieło....

Miliony złotych wsparcia dla naszych samorządów w ramach laboratoriów przyszłości

Placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym są samorządy...

Jak wykryć zdradę partnera? Jakie są sposoby na odkrycie prawdy?

Podejrzenie zdrady bardzo często pojawia się u wielu par. Nie ma znaczenia...

Zostań rodziną zastępczą

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju – Organizator...

Ogłoszenia