Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rowerem i biegiem. W Biłgoraju trwa Cross Duathlon

Dodał: red Data: 2021-08-01 11:55:33 (czytane: 2433)

Nad Zalewem Bojary w Biłgoraju trwa Biłgorajski Cross Duathlon. Na specjalnie przygotowane trasy biegowe i rowerowe wyruszyło kilkudziesięciu rowerzystów z Polski Wschodniej i Południowo Wschodniej. Organizatorem wydarzenia jest Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy "Miód Kozacki" oraz OSiR Biłgoraj.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol-To dyscyplina sportowa dla wszechstronnych zawodników - mówi prezes BSK "Miód Kozacki", Zbigniew Zając. Jak wyjaśnia polega ona na biegu i jeździe rowerem. -Zawodnicy mają do pokonania pętlę 5 km biegiem, następnie przesiadają się na rowe, którym pokonują trase o długości 20 km i znów biegną, tym razem na dystansie 2,5 km. Udział wymaga więc przygotowania kondycyjnego oraz technicznego. Trzeba mieć rower przystosowany do jazdy crossowej - zaznacza. Jak wyjaśnia dyscyplina jest widowiskowa, zawodnicy kilkukrotnie przejeżdżają koroną Zalewu Bojary i są dopingowani przez kibiców. Jest także strefa zmian, która podczas zawodów prezentuje się dynamicznie.

cross_duathlon_bilgoraj__1_.JPG

-Wspólnie z BSK "Miód Kozacki" przygotowujemy i realizujemy tę imprezę. Przświeca nma przede wszystkim promocja aktywności fizycznej oraz walorów turystycznych Zalewu Bojary i Puszczy Solskiej. Przez tego typu wydarzenia, pokazujemy, że w Biłgoraju są wspaniałe warunki do aktywności fizycznej. Widzimy, że Biłgorajski Cross Duathlon cieszy się ogromnym powodzeniem, co roku są już stali zawodnicy ale obserwujemy także nowe twarze - zaznacza Mieczysław Jamroz reprezentujący OSiR Biłgoraj.

cross_duathlon_bilgoraj__2_.JPG

 Z Kraśnika do Biłgoraja przyjechał Michał Feledyn. Bardzo lubię cross duathlon, a występ w Biłgoraju traktuję jako przygotowanie do triatlonu. Jestem tutaj, bo tu jest piękna przyroda, czyste lasy, świetna organizacja i mam tutaj przyjaciół - przyznaje. W zawodach udział bierze Eliza Rafał. -Trasa jest tak przygotowana by była wymagająca i by można było się sprawdzić. Jest więc szutr, jest piach, są leśne ścieżki, jest błoto. Wszystko co oczekują zawodnicy od zawodów crossowych, jest - wyjaśnia.

Reklama.

Organizatorzy zalnowali około godziny 14:00 dekorację zawodników. Od godziny 15:00 nad Zalewem Bojary odbędzie się Piknik Rodzinny "Trzeźwo, zdrowo, na sportowo".

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: bilgorajski cross duathlon   sport biłgoraj   osir biłgoraj   bsk miód kozacki

Zobacz także

XXV Rajd im. profesora Józefa Jóźwiaka

Dodane: 2021-10-15 10:45 - Komentarze  (0)  czytane (764)

TAGI: rajd pieszy, gmina józefów, profesor józef jóźwiak, stowarzyszenie wychowanków liceum ogólnokształcąceKomentarze (11)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

zrozpaczony (2021-08-02 13:18:03)

że też takie debile jak Mariusz L. chodzą po tym świecie !?

(2021-08-02 08:46:33)

Aleś mi Mariuszu L. poprawił humor w poniedziałkowy poranek: odkrycie, że w lesie rosną "krzaki" i jeszcze należy "kosić" pobocza leśnych ścieżek, to dowcip dnia! A zająć się tym powinno "miasto", bo co robią "krzaki" w lesie pod Biłgorajem! Następne w kolejce do wycięcia oczywiście DRZEWA?!

(2021-08-02 08:30:30)

"Niech ręce odpadną wszytskim, którzy zaśmiecają lasy" - ktoś tak kiedyś powiedział. Szkoda, że te ręce nie odpadają, a powinny.

igbo87 (2021-08-01 22:34:47)

Dzień przed każdym biegiem albo regularnie co jakiś czas trzeba sprzątać w tym lesie ,butelki puszki itd , i nie tylko tam , ogólnie w lasach jest tego dużo na trasach rowerowych

Marek (2021-08-01 20:13:26)

Mariusz L nie czaję tej Twojej wypowiedzi chyba Ty jechałeś całkiem inną trasą jak cała reszta zawodników🙂jest przysłowie😳😳że tam jakiejś baletnicy to i rąbek u spódnicy i tyle w temacie

(2021-08-01 20:01:01)

(2021-08-01 17:57:54)

Następnym razem niech sobie jadą inną trasą, tam gdzie nie ma drzew ( które należy chronić podobnie inną roślinność).

(2021-08-01 17:57:17)

Następnym razem niech sobie jadą inną trasą, tam gdzie nie ma drzew ( które należy chronić podobnie inną roślinność).

do Mariusz L. (2021-08-01 17:43:07)

Wiesz co to jest cross ? i jak powinna wyglądać trasa ?

Zbigniew Zając (2021-08-01 17:18:56)

Proponuję nawet wyciąć drzewa, bo w lesie są przecież niebezpieczne i wylać asfalt wtedy nie będzie korzeni, piachu, niebezpiecznych nierówności, ach Ci organizatorzy wstyd, nie maja pojęcia o crossowych trasach.

Mariusz L. (2021-08-01 16:47:01)

Dlaczego na trasach nie zostały wycięte pochylone krzaki i skoszone pobocza!!! Wielki wstyd dla miasta i organizatorów. Poprawcie trasy w najbliższym czasie, bardzo proszę bo są niebezpieczne.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd rowerowy jako forma protestu

Mieszkańcy Biłgoraja wybrali się na krótką przejażdżkę, która jest była również protestem przeciw wycince lasów wokół Biłgoraja. -W piątek, gdy robiliśmy rekonesans trasy, naliczyliśmy kilkanaście zrębów całkowitych. Naszymi działaniami chcielibyśmy pokazać jaka jest skala wycinek, i jak wygląda nasz las poddany działaniom leśników, którym powierzono zadanie ochrony przyrody, a nie jej dewastację - informują organizatorzy. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

O księżyc Twardowskiego walczono w Biszczy

XV Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Biuro Solidarnej Polski otwarte w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W centrum Biłgoraja wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski...

Oficjalnie otwarto zmodernizowane fragmenty dróg wojewódzkich Nr 849 i 853

Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn. „Poprawa...

Chciała prawo jazdy za łapówkę

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance gminy Sieniawa....

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Jak sprawdzić czy kredyt we frankach można unieważnić?

Widmo spłacania horrendalnej wysokości rat kredytu frankowego...

Ogłoszenia